Jaeger-LeCoultre Master Compressor Diving Chronograph 44mm Q186T770

Продажба на употребявани часовници - всички часовници, които не могат да влязат в подфорума за продажба на нови часовници.
Отговори
Потребителски аватар
Chronoteka
Маниак
Мнения: 6715
Регистриран: 22 10 2013, 15:18
Местоположение: София

Jaeger-LeCoultre Master Compressor Diving Chronograph 44mm Q186T770

Мнение от Chronoteka » 13 03 2025, 12:51

Изображение

Jaeger-LeCoultre Master Compressor Diving Chronograph Q186T770

За всеки истински ценител на часовникарското изкуство, швейцарската марка Jaeger-LeCoultre е добре позната, ценена и желана. От създаването си през 1833 г., брандът е успял да наложи името си сред най-големите в тази сфера, като днес часовниците и механизмите на JLC са смятани за едни от най-добрите. От Jaeger-LeCoultre успяват да си наложат достатъчно висока летва в отношение на механизмите на часовниците си и дълги години да спазват тези стандарти, предлагайки не само уникални инхауз механизми, но и прекрасни дизайни на часовниците си. Следващата стъпка за бранда беше да спечелят сърцата на колкото се може повече любители на луксозните часовници – и, както се досещате, с тази задача марката се справя повече от добре - JLC печели голяма популярност с по-официалните си модели като Reverso и класическия Master Control. Това обаче не е достатъчно за тях, и поради тази причина преди десетина години, Jaeger-LeCoultre взема решението да разшири обсега на своите почитатели като навлиза в набиращия все по-голяма популярност сектор на по-спортните часовници за хора практикуващи екстремни спортове и такива, водещи активен начин на живот. Така се ражда идеята за Jaeger-LeCoultre Master Compressor Diving Chronograph.

Със своите 44 мм диаметър и 16,5 мм височина, часовникът никак не е малък. Но благодарение на съотношението между циферблата и безела, както и умело пропорционираните 22-сантиметрови лъгове, Master Compressor-ът стои много добре на почти всеки размер китка. Касата е от титан, както и 60-кликовият безел, който се движи с изключителна точност и отчетливост.

Придвижването му изисква точно 3 Нютона усилие (колко са марките измерващи този показател при часовниците си?!), а добре изразените ръбове на безела предоставят отлично захващане във всякакви условия.

Черният циферблат предлага 30-минутния регистър на „3 часа“, секундния регистър на „6 часа“ и 12-часовия регистър на „9 часа“. Нещо, което не е толкова традиционно, е секундният събдайъл, който е заменен от въртящ се бяло-син диск, който от JLC наричат „индикатор на механизма“. Секторът за датата се намира на „4:30 часа“, като черните цифри са поставени върху бял фон. От JLC наричат стрелките „trapeze” - те, както и повдигнатите полирани индекси, са обилно третирани с луминисценция, тя от своя страна свети в приятен зеленикава цвят – продължително и доста ярко.

Във вътрешността на часовника „бие сърцето“ на JLC Calibre 751D - това механично произведение на изкуството е представено за първи път през 2004 г. в Master Compressor Chronogrpah, и има честта да бъде първият автоматичен хронограф на Jaeger-LeCoultre. Механизмът включва 272 части и 41 камъка и работи с 28800 VpH, а заради двата барела в механизма, часовникът предоставя изключителните 65 часа резерв. Както всеки механизъм на марката, и този механизъм е преминал тестът „Jaeger-LeCoultre 1000 Hour Master Control”, преди да бъде сертифициран и допуснат за употреба.

Разбира се, всяко ревю, включващо думите „Master” и „Compressor” не би било пълно, ако не уточнява точно какво означават тези термини. Вместо да използва традиционната коронка на винт, от Jaeger-LeCoultre избират това, което те наричат компресионни ключове. За да осигури водоустойчивостта на часовника след използването на коронката, ползвателят просто трябва да завърти ключа с половин оборот - по този начин тороидалните уплътнения се затварят, или „компресират“.

В заключение, Master Compressor Diving Chronograph е всичко, което човек би очаквал от марка като Jaeger-LeCoultre. Красиво завършен и точен, часовникът е радост за окото, а фактът, че носи в сърцето си първия автоматичен хронограф на марката - това безспорно превръща този часовник в достоен представител на всяка колекция.

Модел: Jaeger-LeCoultre Master Compressor Diving Chronograph
Каса материал: Титан
Каса размер: 44мм и 16,5 мм височина
Механизъм: JLC Calibre 751D, 28 800 VpH, 41 камъка
Резерв: 65 часа
Компликации: Време, дата, индикатор за механизма, хронограф, потъващ безел, пулсиметър
Циферблат: Черен
Стъкло: Сапфир кристал с антирефлекс
Водоустойчивост: 1000 м / 100 Атм
Верига: Полимерна верига, 22мм при лъговете

Представеният часовник е в брилянтно състояние, никога не е бил полиран, предлага се в пълен комплект кутии, гаранционната карта е датирана 2014г. Предоставяме наша гаранция от 12 месеца (ако в рамките на този период се случи нещо с механизма на часовника и то не е в резултат на удар, падане, попадане на вода, неоторизирана намеса и т.п. ще отстраним повредата за наша сметка).

Цена: 12499 лв.
Бартерите са възможни.
Часовникът се намира в София.
За контакт на тел: 0887 220 две седем четири или ЛС, Петър


Фотосесия:

Изображение
[/url]
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
[url=https://postimg.cc/DmmD7R0m]Изображение

Отговори

Върни се в “Втора употреба часовници”