форумен часовник 2015

Потребителски аватар
DDimitrov
Почитател
Регистриран: 24 09 2010, 10:09

Re: форумен часовник 2015

Мнение от DDimitrov » 31 01 2015, 09:47

Здравейте,
Ето един бърз концепт от мен:
Изображение
image upload no ads

По-късно ще се включа и с някаква идея за цифер и маркери по безела.

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 31 01 2015, 10:09

Offtopic: покажи
Извинявайте, че спамя, но защо не пробвате с МАЛКИЯТ ГМУРЕЦ :
http://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D ... 0%B5%D1%86

Изображение

Връзва се концептуално с морско-дайвърската тематика, а и звучи добре. :lol:
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

wheezy
Маниак
Регистриран: 15 11 2013, 22:33

Мнение от wheezy » 31 01 2015, 11:34

Хайде тогава аз да кажа някои първични "Как да не го правим" според мен насоки:

1. Защо и как става един часовник "цигански":
- Много е шарен;
- Много работи пише по него (с изключение на много скъпите модели, в които някой е ИЗМИСЛИЛ как да напише много работи, без да е циганско);
- Зле подбрани шрифтове; (допълвам - да имаме кирилица + strelki.info на едно място (циферблат) направо си е самоубийство за часовника. А и, според мен, ако ще правим БГ часовник не е редно да имаме шльокавица VODOLAZ, STRELKI.. Можем да споменем форума просто с българското СТРЕЛКИ)
- Прекалено брутално лого;
- Различните елементи надраскани с различно нещо;

Предлагам никое от горните да не е вярно.

2. Кирилицата е труден за работа шрифт (и има твърде малко примери, в сравнение с латиницата, за да се отсее грозното и да се наблегне на хубавото) - трябва много внимателно да се подбират буквите, които ще се изписват на кирилица - ВОДОЛАЗ е със сравнително хубави букви, но Ч-ерно море е много грозно според мен. Не трябва да се подбират думи с грозни букви.

Стига толкова като за първо време, а, и задължително да намерим графичен дизайнер - имам едно момиче, с което съм работил, трябва да и изровя контактите.
Before:
Oris Artelier Small Seconds Pointer Day; Montblanc Meisterstuck PL-7034; Zenith Pilot Big Date; Omega Seamaster Planet Ocean; Romain Jerome Moon Dust DNA; Breitling Colt Chronograph II; Tudor Fastrider Chronograph; Ulysse Nardin Maxi Marine Diver; Zenith El Primero 36000 vph; Fortis Aviatis B-42 Aeromaster Dawn; Panerai PAM 112; Hamilton Pan Europ; Omega Seamaster PO 8500; Omega Speedmaster '57; Rolex Datejust II; Longines Legend Diver;

Потребителски аватар
dimitar1982
Активен
Регистриран: 17 04 2012, 22:56

Мнение от dimitar1982 » 31 01 2015, 21:12

Един съвет от мен! Мнооого внимателно с надписите на кирилица, ако ще се правят от англоговорящи. Казвам го от личен опит. По-добре да са на латиница.

Потребителски аватар
DDimitrov
Почитател
Регистриран: 24 09 2010, 10:09

Мнение от DDimitrov » 01 02 2015, 07:50

Една идея за циферблат:
Изображение

Потребителски аватар
acronym
Маниак
Регистриран: 23 06 2012, 13:17

Мнение от acronym » 01 02 2015, 10:36

Супер са, особено синия. :clap:

Потребителски аватар
ivo p
Маниак
Регистриран: 20 09 2014, 11:31

Мнение от ivo p » 01 02 2015, 10:51

DDimitrov написа:Една идея за циферблат:
Изображение
Страхотни са, взимам един син ::drinks::

Само да споделя твърдото си лично мнение за кирилица, Български форум, Български проект, "английска" азбука. Руснаците ли ще ни ползват азбуката и единствени да я налагат?
Разбира се ще се съглася с мнозинството.

Но надписи по безела, няма ли да стане прекалено шарено?

Аз съм за начална концепция експлорер с горните цифери и където вятъра ни отвее... ::drinks::

Потребителски аватар
yubi
Напредващ
Регистриран: 19 02 2012, 09:45

Мнение от yubi » 01 02 2015, 12:36

Идеяята за цифер на г-н DDimitrov ми се вижда много груба(дебели стрелки никак не харесвам и тези точки за индекси някакси са ми грамадни),за цвета адмирации и според мен е добре да бъде син,може би малко по тъмен но син е добре отвсякъде!Също така касата-грубичко квадратосана,която си е направил труда да скицира(поздравления за положения труд) не ми допада,мисля че по-заоблена ще е по-добре,виж безела който е изработил,а именно назъбен е страхотно решение(а и напълно изчистен от излишности отгоре),а и изместена коронка извън стереотипното поставяне в средата също е хубава идея-изразих лично мнение относно положения труд на човек до тук,дано не съм засегнал с нещо,уважавам човешкия труд дано не ме разбере погрешно!
Освен OBRIS MORGAN BRANCO,който изключително се доближава до визията която би ме накарала да участвам в проекта(форма на касата, на стрелките,размер..всичко му е добре,механизъм предполагам ще може да се сложи по-желание с дата и всичко става ок),е HALIOS Tropik!
Хелиоса се предлага с Miyota 9015,има изобилие от цветове на цифера,хубави стрелки,дори има опция за бронзова каса,касата е хубава с изчистен безел,размера и е 41 и това е единственото,което мисля че няма да отговори на вкусовете на повечето съфорумци,аз също харесвам 42-44 мм каси и най добре ми стоят...
Поствам по темата единствено да изразявам лично мнение и да изказвам лични предпочитания и се надявам да съм полезен,моите виждания относно проекта са такива..!
Поздави ::drinks:: и дано се получи хубав форумен!

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 01 02 2015, 13:49

HALIOS имат страхотни модели, но са осезаемо по-скъпи от OBRIS MORGAN.
OBRIS MORGAN BRANCO е с механизъм Miyota Cal. 8215, което не е най-доброто решение при условие, че Miyota Cal. 9015 е значително по-добър. Иначе харесвам визията му.
PRADATA-300м, EXPLORER І-200м, EXPLORER ІІ-200м и AEGIS-200м са с този по-нов и по-добър калибър.
Относно стрелките, то името "дайвър" си върви с големите стрелки.
Ако се спрем на OBRIS MORGAN, което аз подкрепям, то нека и се обединим към конкретния модел и след това да правим промени по него.
Както съм показал по-горе модерът PRADATA е с водозащита 300м и е малко по-голям от другите два модела, но пък е и малко по ръбат.
Беше се обсъждал моделът EXPLORER, който ми допада.
Все пак нека да обсъдим и да изберем модела, който ще е базата за по нататъчното развитие.
Поздрави!

wheezy
Маниак
Регистриран: 15 11 2013, 22:33

Мнение от wheezy » 01 02 2015, 13:59

Аз пък обратно - много харесах ръбатата визия на скицата на колегата :)

Иначе синьо е много добре - нали идеята е "Черно Море" - няма лошо да е с морски цифер според мен. Не знам и как стои въпросът с някакъв релеф по циферблата, възможно ли е, скъпо ли е и т.н.
Before:
Oris Artelier Small Seconds Pointer Day; Montblanc Meisterstuck PL-7034; Zenith Pilot Big Date; Omega Seamaster Planet Ocean; Romain Jerome Moon Dust DNA; Breitling Colt Chronograph II; Tudor Fastrider Chronograph; Ulysse Nardin Maxi Marine Diver; Zenith El Primero 36000 vph; Fortis Aviatis B-42 Aeromaster Dawn; Panerai PAM 112; Hamilton Pan Europ; Omega Seamaster PO 8500; Omega Speedmaster '57; Rolex Datejust II; Longines Legend Diver;

Потребителски аватар
franka
Маниак
Регистриран: 30 11 2012, 22:09

Мнение от franka » 01 02 2015, 14:27

Мисля, че като за форумен часовник, трябва да се търси нещо различно от вече налични модели. В този смисъл, поздравления за колегата със скицата и циферблатите.Тук виждам опит за нещо наистина индивидуално, и неповторимо(друг е въпроса , че може още да се помисли върху касата и детайлите). Но мисля , че това е верния път. Всеки от вас има часовници, подобни на въпросните модели на Обрис морган. Представете си какво ще е чувството , да имате на ръката си нещо създадено от нула до последния дребен детайл, тук във форума. И самият ти си съавтор на това нещо. А Обрис морган ,като изпълнител на проекта е добър избор, с оглед на качество и цена.

Потребителски аватар
Nachev
Активен
Регистриран: 11 11 2014, 23:44

Мнение от Nachev » 01 02 2015, 14:52

До колкото схванах идеята Обрис Морган не могат да направят каса по наш чертеж, а трябва да си изберем от съществуващите. Но може и да не съм го схванал правилно.
А от тези на Обрис всички ми харесват :)

Потребителски аватар
franka
Маниак

Мнение от franka » 01 02 2015, 15:04

Nachev написа:До колкото схванах идеята Обрис Морган не могат да направят каса по наш чертеж, а трябва да си изберем от съществуващите. Но може и да не съм го схванал правилно.
А от тези на Обрис всички ми харесват :)
Възможно е да не съм разбрал. Ако така стоят нещата, то и в този случай, ще се получи добре. Стига да си избяга познати шаблони.

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Мнение от kokokoz » 01 02 2015, 16:00

май никой не чете и разбира какво пишат мироман и монопола! :yawn:

Потребителски аватар
negat1ve
Маниак
Регистриран: 23 02 2010, 17:20

Мнение от negat1ve » 01 02 2015, 16:29

kokokoz написа:май никой не чете и разбира какво пишат мироман и монопола! :yawn:
Май, май... Типично по нашенски се слага каруцата пред магарето с прекалено много и разнообразни препоръки, предпочитания, ултиматоми тип аз няма да участвам ако еди какво си още отсега... Ако (и надявам се като) нещата стартират всеки учасник ще има възможност да изказва мнения и да дъде своя принос към дизайна и т.н. и т.н. Поздрави на monopola за инициативата, стискаме палци да се събере необходимия кворум и за успешен завършек.
Удоволствието от ниската цена преминава бързо при ниско качество!

Потребителски аватар
franka
Маниак

Мнение от franka » 01 02 2015, 16:31

kokokoz написа:май никой не чете и разбира какво пишат мироман и монопола! :yawn:
Ако визираш мен , то аз изхождам от думите на монопола, цитирам- "Аз си казвам моята насока за концепция, която няма нищо общо със съществуващ модел. Идеи са добре дошли, накрая за всеки компонент ще се гласува и ще се приеме най одобряваната или най-малко неодобряваната идея. ". В този ред на мисли написах и по -горните неща.

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак

Мнение от kokokoz » 01 02 2015, 16:42

franka написа:
Ако визираш мен , то аз изхождам от думите на монопола, цитирам- "Аз си казвам моята насока за концепция, която няма нищо общо със съществуващ модел. Идеи са добре дошли, накрая за всеки компонент ще се гласува и ще се приеме най одобряваната или най-малко неодобряваната идея. ". В този ред на мисли написах и по -горните неща.
не визирам само теб, а доста колеги! но не е с лошо! :)
ти се хващаш за една насока от наско! но реално погледнато неговите са няколко,като всяка една е обоснована защо е водеща и е такава!
и най важното е,че всичко зависи от кинтите! а те са твърде малко за истински 100% наш си часовник изпълнен по изцяло наша концепция във всеки един детайл! ::drinks::

Потребителски аватар
franka
Маниак

Мнение от franka » 01 02 2015, 16:52

kokokoz написа:
franka написа:
не визирам само теб, а доста колеги! но не е с лошо! :)
ти се хващаш за една насока от наско! но реално погледнато неговите са няколко,като всяка една е обоснована защо е водеща и е такава!
и най важното е,че всичко зависи от кинтите! а те са твърде малко за истински 100% наш си часовник изпълнен по изцяло наша концепция във всеки един детайл! ::drinks::
Разбирам , че сме ограничени с парите. Затова неизбежно ще се правят компромиси.Това което е по -важно(според мен), и което аз се опитвам да кажа е , дали искаме да подменим циферблата на един часовник и да кажем , че е наш, или да създадем визия за форумен часовник , която (Дай Боже)да се развие и следващите години напред. Поздрави ::drinks::

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак

Мнение от kokokoz » 01 02 2015, 17:04

концепцията на 50% е ясна! каса и стрелки и механизъм са от обрис! дизайна,цвета на цифера,както и оформлението на задния капак са си напълно наши. разработени от нас,по наш дизайн и оформление!
размера като цяло е унифициран! 42 без коронка защото този размер е най близък до доста повече потребители!
сори марине,ама ти с твоята китка си си за будилник! :)) ::drinks::
ако се съберат повече хора за по голям бюджет то от там нататък нещата стават по лесни защото тогава вече народното ни творчество ще разгърне потенциала си!
лично за мен до момента като изключим миро и наско, то колегата д.димитров е единственият който направи нещо смислено относно идеята за форумен часовник. ::drinks:: ::drinks::
Последна промяна от kokokoz на 01 02 2015, 18:48, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР
Регистриран: 29 09 2009, 15:55

Мнение от stdenev » 01 02 2015, 17:28

Не, че нещо, но ако ще е Черно Море, такива има готови вече... :))

Изображение
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!

Отговори

Върни се в “Архив”