Да си купиш ROLEX за 300 кинта

Теми около конкретна марка, модел или вид часовник
САМО ЗА ФЕНОВЕ!

Да си купиш ROLEX за 300 кинта

Мнениеот klon » 23 01 2015, 03:57

Заглавието говори много :lol: ,

Идеята ми е, че искам с едни 300лв , да направя Х на брой сделки и до края на годината да си купя Ролекс.
Целта? - Ролекс, не съм мислил кой модел , иска ми се гмт или експлорър ( от по-евтините :lol: :) ) но ще видим за какво ще се съберат пари :-D
Защо? - От любов към часовниците , от любов към спорта , от любопитство и защо ли не :)
В начинанието ще участват само тези 300лв , няма да добавям други мой средства, и каквото излезе от тях . Няма да се ограничавам в един часовник , мога да купа два но да се впиша в бюджета , който се надявам да започне бързо да се увеличава . Няма да се ограничавам само на българския пазар.

Ще се старая да описвам своевременно всичко което се случва.

И така давам старт на 23.01.2015г.

Изображение

:-D :angel: ::drinks:: ::drinks::
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Re: Да си купиш ROLEX за 300 кинта

Мнениеот maopin81 » 23 01 2015, 04:15

Много оригинална идея колега. Адмирации за нея.Ще следя с интерес и пожелавам успех.
Breitling crosswind
Perrelet Seacraft chronograph
maopin81
Активен

Мнениеот Дон Жуан » 23 01 2015, 09:35

И това ако не е ФЕН тема, здраве му кажи ::yahoo:: :clap: :clap: :clap:
Желая късмет и се надявам да ни държиш в течение за всяка стъпка :thumbup: ::drinks::
Моята скромна колекцийка : viewtopic.php?f=12&t=20141
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот cenzor » 23 01 2015, 09:40

::drinks:: С теб сме! Щеше да е по-лесно ако беше започнал с 3000лв начален, от които да ти останат 2700лв + парите за Ролекса , но сигурно и с 300лв става. :wink:
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Groot » 23 01 2015, 09:45

Пази си информация, кое за колко си купил и продал и накрая я публикувай, ако не е голяма тайна де (че някой колеги някак си неодобряват продаването на печалба... :) :) )
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот monopola » 23 01 2015, 09:47

Батенце, напълно е възможно, да кажем ако имаш 10% печалба на всяка сделка бая бързо ще го вземеш, само да намираш такива сделки :) И като тия 300 станат 3000 да не ги похарчиш за друго ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот evograd » 23 01 2015, 10:43

Браво за идеята!
Wheeler dealers ми е от любимите предавания и особенно тези епизоди дето почвайки с 3000$ чрез поредица от сделки по целия свят се цели покупка на супер автомобил - първия сезон успя да стигне до Карера, а втория до Ферари 348...

Честно казано и аз мислех за същото, но прецених, че едва ли ще мога да отделя нужното време. Ако ми позволиш, ще ти дам няколко съвета (от моите разсъждения по темата).
1. Искрено ти пожелавам успех, но според мен ако правиш пълен отчет при всяка сделка рискуваш да обречеш начинанието на провал (особено ако сделките се правят тук, във форума) - след първия купил часовник от теб , от която сделка ще покажеш печалбата си, рискуваш останалите сделки да се затруднят от това, че потенциалните купувачи ще мислят че знаят ориентировъчния ти марж и ще искат по-големи отстъпки. На твое място бих споменавал само отделните mile stones - например купих seiko; продадох го и купих Citizen и Командирские; ...
2. За да поддържаш темата жива и привличаща интерес и все пак да подаваш инфо за движението на проекта, на определени периоди (например на 2 месеца, но в същност зависи от бързината на сделките) бих посочвал равносметка - "към днес успях да стигна до 1000 лева кеш и Longines Conquest. Брой направени сделки 6 - от тях бартери 2".
3. Накрая, след покупката на Rolex-a бих публикувал целия отчет с подробности - от къде за колко е купен с всички разходи по покупката, на кого и къде е продаден с каква печалба и колко време е отнела продажбата.

Моля да не се приема като опит за промяна на твоите планове или влияние върху взетото решение - наистина се радвам, че някой се е осмелил да осъществи тази идея и искрено искам да помогна с моите разсъждения.
Още веднъж успех на начинанието и поздрави!
Последна промяна evograd на 23 01 2015, 12:10, променена общо 1 път
evograd
Почитател

Мнениеот Prisadov » 23 01 2015, 11:51

хах Страхотна идея :) Аз си започнах моя такава лятото след като изгледах епизод на "Да продадеш колата си" ...
....само че твоята е малко по различна.
Ти започваш с определен капитал а аз започнах с определен часовник и идеята ми е от него да проследя пътя до крайната цел.....за съжаление не ми се получават много много плановете....но дано ти имаш повече успех от мен а и все пак ти не си само на нашият пазар :)

С много голям интерес ще следя как се развиват нещата :)

П.С. Моята крайна цел е винтич ролекс като datejust или нещо такова :) Но твоите определено са по интересни :)

Успех !

Поздрави Злати :)
Аватар
Prisadov
Маниак

Мнениеот nevenbekriev » 23 01 2015, 19:58

Тук се сещам за онази ябълка на Рокфелер...
Пожелавам ти успех.
Все пак отчети факта, че почти всички хора, особено пък в България, се смятат за по-хитри и по-тарикати от останалите, а накрая Ролексът ще трябва да е купен за сметка на това, че ти си ги надтарикатил всичките. Ха да видим!
nevenbekriev
Маниак

Мнениеот ki67 » 23 01 2015, 21:19

Харесвам идеята.... Всъщност не е задължително а и никъде колегата не казва, че ще търгува с часовници или само с часовници до достигане на заветната цел... Може да търгува и с чипровски килими ако иска.... При всички положения ще трябва да е с нещо от което доста разбира

Поздрави и успех в начинанието
ki67
Напредващ

Мнениеот klon » 24 01 2015, 00:30

Здравейте,
Благодаря Ви за идеите , още не знам как ще описвам нещата но ще е интересно със сигурност .
За сега мисля да се концентрирам само в часовниците и заобикалящите ги аксесоари :) Ще се въздържам от други продукти. На пръв поглед ми се струва лесно но дали е така , времето ще покаже , днес цял ден въртя разни обяви , ровя олх , говоря с разни познати и се чудя от къде да стартирам :) :thumbup: ::drinks::
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 24 01 2015, 16:57

Още една идея, и с малко желание и късмет - може пък и да спомогне. Но беше реализирана (донякъде, де... ::angry:: ) в едни по - добри времена преди 10-тина години. Ето долу в оффтопика бях писал по някакъв повод за това.

Е, разбира се, имам предвид първата част, без загубената пратка. И така - ето възможен сериозен приход за начинанието. И то съвсем реален - като случката, е вярно - както вървеше донякъде, ама това не се брои, може пък да няма фал и то накрая :) ::drinks::

Offtopic: покажи
Туй 19.12.2013 от тук:

http://strelki.info/viewtopic.php?f=4&t=16885&p=146461&hilit=+Stowa#p146461

phil05 написа:А бе и с това, както с всичко, може накрая да стане интересно, като изключение. С малко късмет и извън обичайните релси и очаквания. Ето случай от преди 10-тина години.

Един джобен Stowa на дядо ми загледах в къщи тогава, без да знам почти нищо за марката – колкото повече го гледам, толкова повече ми харесва. Пазя го разбира се. То не е циферблат, стрелки, и безумно тънък самия часовник и механизма. Поразгледах и видях за какво става въпрос - за марката. И като се появиха някакви пари, най много към 150-160 лева бяха, какво ми стана не знам и събрах след обичайните пазарлъци всички налични и според мен подценени 3-4 Стови от (тогавашния) пазар при Алекандър Невски. Без да имам нещо предвид. 1 или 2 малки дамски, един мъжки семпъл такъв дрес и още един джобен. Бяха сравнително ОК, с изключение на мъжкия, че и работеха някак си.

Тогава излезе този Флигер долу на снимката – сега е при сина ми, носи си го и до днес. Страхотен. Гледам после в сайта или къде беше - Stowa прави музей и търси стари модели в добро състояние, като в замяна на това според оценката предлга нов актуален модел. Тутакси пиша – ами ето тези и тези имам , може ли Флигера? Ами може, интересни са всичките, изпратете ги, ако наистина са както ги описвате и са на снимките, няма проблем... (Между другото после видях – май дамския е бил интересен, като механизъм и изобщо.)

Луда радост – исках да го подаря на сина ми за рожден ден и че е завършил висше в чужбина. И разбира се – почнаха патилата. Пратих му ги там, където беше, това беше подаръка, че той да си ги изпрати на Stowa и да му изпратят Флигера. Страх ме беше да ги пратя от BG :) а то какво стана...Той, новобранец тогава още, да вземе да ги изпрати по пощата за по евтино, като написал честно „часовници“ и без застраховка – и нататък ясно – изчезнаха часовниците, не стигнаха изобщо от Австрия до Германия след разследването.

После пък се оказа, че пощенските пратки тогава били и така и така застраховани до 500 евро май беше и на база описанието, проверено от служител, доказаната загуба и след разправии преведоха парите по – късно един ден.

Аз преди това се помъчих да го успокоя тогава и в резултат на цялата история се напънах още, платих им на Stowa и му изпратиха на сина ми Флигера, една сутрин го събуди куриера и го изненада. Повече ми се разсърди, отколкото се зарадва, ама му е минало гледам.

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот cenzor » 27 01 2015, 20:39

klon написа:Здравейте,
Благодаря Ви за идеите , още не знам как ще описвам нещата но ще е интересно със сигурност .
За сега мисля да се концентрирам само в часовниците и заобикалящите ги аксесоари :) Ще се въздържам от други продукти. На пръв поглед ми се струва лесно но дали е така , времето ще покаже , днес цял ден въртя разни обяви , ровя олх , говоря с разни познати и се чудя от къде да стартирам :) :thumbup: ::drinks::

С този бюджет, пробвай с аксесоари - вериги, корпуси, циферблати за популярни часовници, примерно.
С малко късмет можеш да закупиш нещо рядко на добра цена и да го продадеш на колекционер с прилична печалба.
::thumb::

И вземи части и часовници на ишлеме :lol: ,срещу процент от продажната цена, няма да е нарушено условието в първия пост.
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот klon » 27 01 2015, 21:16

cenzor написа:
klon написа:Здравейте,

С този бюджет, пробвай с аксесоари - вериги, корпуси, циферблати за популярни часовници, примерно.
С малко късмет можеш да закупиш нещо рядко на добра цена и да го продадеш на колекционер с прилична печалба.

И вземи части и часовници на ишлеме :lol: ,срещу процент от продажната цена, няма да е нарушено условието в първия пост.

Това е идея ::drinks:: . Доста е трудно да стартираш с нисък бюджет , и още по-лошо като изпадне нещо готино и да не ти стигнат 20-50лв ;) Ама правилата са си правила :lol: :lol:
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот klon » 10 02 2015, 01:21

Ето и първия ъпдейт , след края на втората седмица .
Какво се случи . :crazy: :-D

Стартирах с три часовника. Купих и продадох :
Citizen Quartz Chronograph
Изображение
Пулсар Кварц
Изображение
и Casio SPF-60
Изображение

След това купих следните часовници .
Poljot 3133 , в момента е при часовникар за центриране на минутната стрелка на хронографа .
Изображение

Sector UnderLab Swiss Quartz Chrono , чака нова минутна стрелка
Изображение

Стар Casio дайвър с дълбокомер Dep-510 1991г. , чака гумено уплътнение заден капак .
Изображение

Восток Амфибия
Изображение

Банката е 48лв.

::drinks:: ::drinks::
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот Prisadov » 10 02 2015, 01:34

ехеее супер ти е развива проекта ! Поздравления....
Мисля че и 4те часовника от последните снимки ще можеш да ги продаш.....не всичките биха се отценили на националният пазар,но касиото и полета са доста интересни и бих казал редки.....
Успех с проекта :)
Аватар
Prisadov
Маниак

Мнениеот trk2 » 10 02 2015, 09:44

Браво, завидно напредваш, аз си мислех че е невъзможно, пожелавам ти успех ::thumb::
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот cenzor » 03 03 2015, 18:13

Събра ли за цяло звено от веригата (100лв)? :-D
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот klon » 04 03 2015, 00:34

cenzor написа:Събра ли за цяло звено от веригата (100лв)? :-D

Ееее имам почти за катарама и звено ::drinks::

Та така ,да актуализираме пак ( ще гледам да го правя на две седмици ) .

Успях да продам Poljot 3133 хронограф , Восток-а и водолазното Касио .
В момента наличен още от преди е Сектор кварц хронограф.

Изображение

Новите попълнения са :
Casio G-SHOCK white
Изображение

QuickSilver
Изображение

Банката е 550лв .

::drinks:: :thumbup: :thumbup:
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот cenzor » 04 03 2015, 01:20

::drinks:: Чудесно, стискам палци ! Интересно като се увеличи сумата как ще "играеш" - с малки суми(разбирай часовници) , но редовно ... или един часовник, но скъп.
И двете системи си имат предимства и недостатъци.
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Следваща

Назад към Фен теми