Нашият "Personal TOP THREE list"

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.
Отговори
Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Нашият "Personal TOP THREE list"

Мнение от senna » 15 09 2016, 13:25

Колеги,
Както подсказва заглавието, нека тук да споделим нашата лична топ класация от три часовника, които притежаваме в момента, притежавали сме и искаме да притежаваме отново, не сме притежавали но имаме преки впечатления от тях, защото сме ги носили за малко или поне пробвали и поставяли на ръка. Скъпи или евтини е без значение. Също така е без значение с какъв механизъм, от какъв материал и колко нови или стари са те. Важното е как сме ги усетили/усещали на ръката, и колко силно са ни въздействали в емоционален аспект. Избора на всеки е личен и единственото ограничение е - впечатленията да са от реален досег с реален екземпляр, а не от публикации или чужди мнения. Ако темата се развие (надявам се :) ) ще е интересно, кои часовници ще попадат най-често в отделните лични листи и това в някаква степен може би ще помогне на някои интересуващ се да намери решение за някоя собствена дилема. :) Почти всеки от нас притежава повече от един часовник. Не малко притежават, или са притежавали в различни периоди от живота си двуцифрена бройка часовници. Има Колеги във форума, през чиито ръце са минали стотици часовници ( Бих помолил последните да се включат в темата най-малко защото освен огромната им база за сравнение, опита им е достоен за уважение и респект).

Ето и моят ТОП 3 с уточнението, че опита ми е твърде малък и твърде ограничен по отношение на бройки часовници слагани на ръката ми. Не ги подреждам в някаква градация. Просто моят ТОП 3 списък. :)

Fortis 611.22.11 M Official Cosmonauts Men’s GMT
Изображение

Удобен, лек, тънък, много добре балансиран, здрав часовник с добра водозащита и подсветка, прекрасен антирефлекс, прецизен механизъм и sandblasted финиш на касата и веригата. Чудесен ежедневен избор.

Rolex Sea-Dweller 16600
Изображение

Носен от мен за два три часа. Още в момента на слагането се превърна в някаква неразделна, едва ли не биологично свързана с ръката ми част. Без думи съм. :silent:

Omega speedmaster professional 1861 hesalite sapphire
Изображение

Съвсем пресни впечатления от вчера. Думичката professional в названието на модела казва всичко. Нямам какво да добавя. Надявам се скоро да стане част от притежаваните от мен часовници. ::yahoo::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
Vesire
Маниак
Регистриран: 26 08 2011, 08:45

Re: Нашият "Personal TOP THREE list"

Мнение от Vesire » 15 09 2016, 13:41

Готина тема се надявам да се получи,
personal top three в краткосрочен план (не значи от днес за утре :) )

Този ми падна на сърцето най-много, въпреки,че бих предпочел бронз и имам предвид няколко модела.
Виждал съм го на живо няколко пъти и съм го слагал на ръка. Познах си го. За жалост изтървах офертата във форума.

Maranez Rawai Brass - месинг, брутално му отива 1 зелен цифер = бомба.
Хомидж на Panerai Egiziano

Изображение

Номер 2, Seiko Blue Sumo, незнам точно кое - циферблата ли, безела ли, касата ли, веригата ли, стрелките ли.... май всичко ми харесва.
И тука изтървах доста оферти.

Изображение

Не са кой-знае колко скъпи или хай-енд или ала бала. НО това харесвам и бих носил с кеф.

Друго, като че ли не се сещам. За фантазиите бих си пожелал една такава омега :

Изображение

Scandinavian
Маниак
Регистриран: 11 03 2011, 14:28

Мнение от Scandinavian » 15 09 2016, 15:47

Най-близкия ми таргетиран часовник е:

Изображение

Обаче, по всяка вероятност поради финансови причини може да е варианта на Steinhart

Втория в класацията ми е:

Изображение
Класика с бреге стрелки пауър резерв (скъпа екстра при швейцарците) и ръчно навиване.

Третия малко в сферата на мечтите е:

Изображение

Изчитена класика, но отново поради финансови причини, може да стане на jazzmaster от Hamilton
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 15 09 2016, 16:05

Тази Стова прилича да е с коронка на Ролекс. На винт ли е?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 26 01 2018, 18:33

2.5 от 3 :)
Разбира се, не съм загубил надежда, един ден да добавя 0.5 точки и да стане три от три. :))

Изображение
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

milen1
Почитател
Регистриран: 12 12 2013, 21:15

Мнение от milen1 » 27 01 2018, 03:32

Scandinavian, ориентчето , което си постнал го има
тук, но с черен цифер.
https://www.seriouswatches.com/collecti ... -fdd03002b

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР
Регистриран: 29 09 2009, 15:55

Мнение от stdenev » 27 01 2018, 11:07

senna написа:2.5 от 3 :)
Разбира се, не съм загубил надежда, един ден да добавя 0.5 точки и да стане три от три. :))

Изображение
Страхотно! Дай Боже всекиму... ::thumb::
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”