ОФИЦИАЛЕН СЕРВИЗ НА CITIZEN?

Търсите или искате да разкажете за определен часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.
Потребителски аватар
hemingway
Маниак
Регистриран: 05 11 2012, 01:22

ОФИЦИАЛЕН СЕРВИЗ НА CITIZEN?

Мнение от hemingway » 02 08 2013, 22:24

Здравейте съфорумници! Някой знае ли координатите на официален сервиз на Citizen за България? И ползвал ли е техните услуги или поръчвал ли е части чрез тях? Благодаря за помощта предварително!

Потребителски аватар
hemingway
Маниак

Re: ОФИЦИАЛЕН СЕРВИЗ НА CITIZEN?

Мнение от hemingway » 03 08 2013, 15:34

Според официалния сайт на фирмата, сервизът за България е представляван от:

GIULIAN LTD.
74 Rakovski Street, 1000 Sofia
Tel: (2) 986 78 43

Понеделник, ще се обадя и ще напиша какво е станало. Тъй като ми трябват коронка и гумена каишка за един от Eco Drive дайвърите им. Приятни почивни дни на всички!

shtora
Маниак
Регистриран: 05 01 2010, 14:06

Мнение от shtora » 03 08 2013, 15:58

Гюлиян е.
Но не смея да ти препоръчам да си дадеш часовника там...

Потребителски аватар
hemingway
Маниак

Мнение от hemingway » 14 09 2013, 18:03

Дойде време да споделя впечатленията ми от сервиза на GIULIAN, които са официален сервиз на Citizen за България.
Обадих се в сервиза в самото начало на Август, може би 2-ри или 3-ти. Човекът с когото разговарях от сервиза беше любезен. Аз исках да направя запитване за цена на оригинална коронка и гумена каишка за Citizen Black Orca и в какви срокове е доставката. Казаха ми, че повечето официални сервизи и депа за резервни части в Европа, излизат в отпуска през целия месец Август. ОК, съгласих се и се разбрахме на техния e-mail да изпратя точния модел/ референтен номер и снимка на часовника за да не се получи разминаване. Изпратих данните, но не получих обратен отговор дали са поличили e-mail-a ми. За това се обадих отново и ми потвардиха, че са го получили и веднага щом имат отговор от главния сервиз, ще ми се обадят. Нямах обаждане нито email до началото на Септември, когато просто реших отново да им се обадя. От сервиза ми казаха, че колежката се била объркала и директно поръчала коронката и каишката, но ако не ме устройвала цената, нямало проблем да не ги купувам. Но все още не знаеха цената на въпросните. Обадих се на 2-ри Септември, и ми казаха, че всеки момент до един, два, три дни ще пристигнат и ще ми се обадят веднага. И така до ден днешен 14-ти Септемрви още не са ми се обадили. Пък може камиона за доставки, гума да е спукал или нещо друго, кой знае .... Човекът от сервиза, още един път да спомена беше любезен, но какво от това, щом резултата е ..... ZERO .... Абе честно да си кажа, не съм доволен :thumbdown:

ПП: Още в началото ме уведомиха, че когато дойдат частите, трябва да бъдат подменени в техния сервиз!

Потребителски аватар
Tony
Почитател
Регистриран: 29 10 2012, 12:20

Мнение от Tony » 14 09 2013, 18:25

hemingway написа:ПП: Още в началото ме уведомиха, че когато дойдат частите, трябва да бъдат подменени в техния сервиз!
Очаквай неприятна изненада по отношение на цената! :idea:
Изображение
To wind or auto-wind, that is the question:)

Потребителски аватар
hemingway
Маниак

Мнение от hemingway » 15 09 2013, 11:48

За цената бях подготвен, че няма да са евтини. Часовникът си заслужава така или иначе. Но аз се отказах вече да ги чакам и просто реших да го продам.

Потребителски аватар
dtmf
Маниак
Регистриран: 16 10 2013, 18:53

Мнение от dtmf » 16 01 2014, 23:49

Мен ме интересува колко стотин лева струва 1 батерия за eco-drive (дето уж са вечни според рекламата), да речем MT621 или CTL920F със пластинки на минуса.

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 13 09 2014, 22:34

Аз ходих в този сервиз, но ми се струва много солено.
Търсех коронка с ремонтоар за един автоматичен дайвър на Ситизен - еми 150лв., някакси ми звучи страшничко!
И всичко е с поръчка и с много чакане!

lipov
Новобранец
Регистриран: 01 02 2016, 18:48

Мнение от lipov » 01 02 2016, 18:55

Хора,не е много по темата,но имам проблем с моя citizen. Купих го преди 5 години и до днес всичко беше наред,но изведнъж му стана нещо. Немога да му задам града,часа и т.н,а иначе часовника си върви

Потребителски аватар
Vesire
Маниак
Регистриран: 26 08 2011, 08:45

Мнение от Vesire » 01 02 2016, 19:00

Най-добре е да кажете модела, снимки, батерия кога последно е сменяна ? Така как да се изкаже някой

Потребителски аватар
KDelchev
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 16:54

Мнение от KDelchev » 11 10 2016, 20:55

Колеги, да изтупам малко темата от прахта :)

Става въпрос за CITIZEN BT0070-01A

Купуван е преди 7-8год от Щатите. Към момента състоянието е следното: не работи/най-вероятно батерия/, горния бутон /на 2 часа/ почти не подава на натискане /явно е клеясал/, каишката е заминала тотално, по болтовете на капака има следи /отварян е, не се знае защо, и в какво положение са уплътненията и дали са сменяни/, полиране не е необходимо. Въпросът е къде да го закарам /или изпратя/, часовника се намира в Бургас. Колко струва соларната батерия, интервенции по смяна на уплътнението и почистване, за да се освободи бутона? Каишка оригинална или поне афтърмаркет не намирам ::angry:: , иначе е много издържана тип алигатор, масивна, с червен шеф и транспарантно закопчаване, брандирано с марката. Часовникът не е скъп, финансите са ограничени, но има сантиментална нотка, та затова ::up::

Изображение

Потребителски аватар
dtmf
Маниак

Мнение от dtmf » 11 10 2016, 23:12

KDelchev написа: Колко струва соларната батерия
Свалете батерията и вижте номерчето маркирано там.
Преди години като търсих такива батерии, в ибей се намираха за около 20-30-40 долара. У нас малкото които открих бяха от порядъка на около 100 лв за батерия, и то с поръчка и чакане.
И после хората как няма да си продават глупавия CITIZEN веднага като усетят че батерията си заминава. На всичкото отгоре ползват батерии с много малък капацитет които се износват сравнително бързо, докато в рекламните брошури продават часовниците като вечни. :-D
Реално батерията е евтина и масова, но уловката е че пластинката за единия полюс е запоена като с точкова заварка, така че да не можеш да сложиш нищо друго освен "оригиналното" :-)

Изображение
Последна промяна от dtmf на 12 10 2016, 00:04, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
KDelchev
Маниак

Мнение от KDelchev » 11 10 2016, 23:52

dtmf написа:
KDelchev написа: Колко струва соларната батерия
Свалете батерията и вижте номерчето маркирано там.
Преди години като търсих такива батерии, в ибей се намираха за около 20-30-40 долара. У нас малкото които открих бяха от порядъка на около 100 лв за батерия, и то с поръчка и чакане.
И после хората как няма да си продават глупавия CITIZEN веднага като усетят че батерията си заминава. На всичкото отгоре ползват батерии с много малък капацитет които се износват сравнително бързо, докато в рекламните брошури продават часовниците като вечни. :-D
Реално батерията е евтина и масова, но уловката е че пластинката за единия полюс е запоена като с точкова заварка, така че да не можеш да сложиш нищо друго освен "оригиналното" :-)
Благодаря за инфото колега!
Ще го проверя ::thumb::

Мдааа, проверих, нашите сервизи искат между 70-80лв за батерия с капацитор, в Ибей са 20-30$, но по снимките виждам, че на батерията пише едни букви и цифри, а на опаковката някакви други коефиценти като характеристика... :wtf: Никъде не намирам официална информация за батерията на този часовник.

stealth
Напредващ
Регистриран: 02 08 2015, 21:37

Мнение от stealth » 12 10 2016, 18:10

CITIZEN BT0070-01A тук пише, че е с калибър E310. Съответно трябва да търсиш част на Citizen 295-41 (Panasonic MT 616 with connector), която е малко по-тънка от MT621, но за сметна на това е два пъти по-скъпа ::huh::

Потребителски аватар
KDelchev
Маниак

Мнение от KDelchev » 12 10 2016, 20:11

stealth написа:CITIZEN BT0070-01A тук пише, че е с калибър E310. Съответно трябва да търсиш част на Citizen 295-41 (Panasonic MT 616 with connector), която е малко по-тънка от MT621, но за сметна на това е два пъти по-скъпа ::huh::
Благодаря много за полезната информация, колега!
Само едно уточнение, калибър Е310 и А310 едно и също ли е?
Питам, защото батериите, които намирам с параметрите по-горе, пише че са за калибър А310, а за Е310 /който е точно часовника/ не се споменава нищо... :wtf:

stealth
Напредващ
Регистриран: 02 08 2015, 21:37

Мнение от stealth » 12 10 2016, 20:59

KDelchev написа:Само едно уточнение, калибър Е310 и А310 едно и също ли е?
Докато не попита, смятах че е едно и също. Но явно не е. Извинявам се, че неволно съм те подвел :oops:
За E310 би трябвало да е това:
номер 295-69 - за калибри E210, E310, E600, E610, E670, G900, M107, U600 - батерия CTL920F

Все пак, провери като поръчваш, дали точният калибър е описан в офертата.

Потребителски аватар
KDelchev
Маниак

Мнение от KDelchev » 12 10 2016, 21:21

stealth написа:
KDelchev написа:Само едно уточнение, калибър Е310 и А310 едно и също ли е?
Докато не попита, смятах че е едно и също. Но явно не е. Извинявам се, че неволно съм те подвел :oops:
За E310 би трябвало да е това:
номер 295-69 - за калибри E210, E310, E600, E610, E670, G900, M107, U600 - батерия CTL920F

Все пак, провери като поръчваш, дали точният калибър е описан в офертата.
Няма проблем, напротив, много ми помагаш ::up::
Намерих 295-69, но на CTL920 няма накрая F, а в посочените калибри не е упоменат Е310, ето линк към единствените две обяви, които се доближават до параметрите:

http://www.ebay.com/itm/NEW-GENUINE-CIT ... Swcu5UQhaH

http://www.ebay.com/itm/Citizen-Eco-Dri ... SwbYZXTuau

Би ли споделил откъде черпиш тази така полезна информация, или за да се ориентирам, качи някой линк в Ибей на тази батерия.

Благодаря!

Потребителски аватар
dtmf
Маниак

Мнение от dtmf » 12 10 2016, 22:04

В първия линк пише че е CTL920F (буква F се вижда на снимката)
Във втория линк пише че е GL920, а в парт номера на снимката има още две нули.
Изобщо така е замислено че човек да се побърка докато уцели батерия :-D, отделно и залепените пластини са в няколко модификации- къси и дълги пластинки :-)
Същата батерия ако я търсиш за Citizen Skyhawk, цената вече отива към 50 USD :-)

А можеше да е просто стандартната и масова CTL920F без ненужни усложнения.

На ваше място бих го закарал на часовникар да го отвори и да види батерията, за да не станат грешки.

Потребителски аватар
KDelchev
Маниак

Мнение от KDelchev » 12 10 2016, 22:37

dtmf написа:В първия линк пише че е CTL920F (буква F се вижда на снимката)
Във втория линк пише че е GL920, а в парт номера на снимката има още две нули.
Изобщо така е замислено че човек да се побърка докато уцели батерия :-D, отделно и залепените пластини са в няколко модификации- къси и дълги пластинки :-)
Същата батерия ако я търсиш за Citizen Skyhawk, цената вече отива към 50 USD :-)

А можеше да е просто стандартната и масова CTL920F без ненужни усложнения.

На ваше място бих го закарал на часовникар да го отвори и да види батерията, за да не станат грешки.
Да, колега, ще го отворя още утре, но пак се съмнявам, че ще има светлина в тунела... толкова са еднакви, има сума референции с пренебрежими разминавания, а всъщност разликата е огромна, ЧУДО!!!! Изводът е ясен: никога не си взимай Citizen със 100 вида референции на някакви соларни простотии и т.н! То е ясно-всичко е направено за пари, иначе продължават да промотират: "вечни били", дрън-дрън, купуваш и после, колкото изкара, после сам ще се откажеш да го поддържаш при тези обстоятелства... Ама заинатих се, защото е на мой близък, за който има сантиментална стойност, и обещах да му го реставрирам, ама се вкарах във филма ::crap:: Колегата dtmf е абсолютно прав в коментара си по-горе, а именно, че става въпрос за обикновена батерийка на Панасоник за няма и 5 лева, ама тая запоена пластинка обърква плановете и те задължава да се ръсиш за благото на "хегемоните" от Ситизен ... :((

stepona555
Маниак
Регистриран: 02 03 2015, 15:14

Мнение от stepona555 » 12 10 2016, 23:14

ами вземате си обикновенна и запоявате пластинката от стария .
В другия форум един колега преди време твърдеше че няма проблем .
Или си я залепвате със лепило , както бих направил аз

Отговори

Върни се в “Часовникари, магазини, сервизи”