Проект NASA велкро каишка за Омега Спийдмастер

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници
maildaemon
Активен
Регистриран: 15 04 2015, 15:37

Re: Проект NASA велкро каишка за Омега Спийдмастер

Мнение от maildaemon » 22 12 2016, 04:30

Последна промяна от maildaemon на 27 06 2018, 22:32, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 15 01 2017, 02:29

Малко се бави новата 20 мм лента. Няма суров материал в този цвят RAL 7013, трябва си такъв цвят. Трябва да се багри, а за това има минимално количество, не мога да поръчам сега 500 м.... Исках да взема и другата по тежката лента 20 мм за Нато варианта, там същата работа с цвета. Исках ги да взема и в черно, за него няма проблем, ама да идва всичко наведнаж от един доставчик, освен велкрото. Да не плащам куриери по 5 пъти. Сега ще видя и с един друг и ще натискам и този.

Ето техническите спецификации на велкрото. Ще вземат да я харесат каишката в швейцарската армия, после ще се чудим как да им ги направим толкова много :lol:

Изображение

Не мога да намеря и хубава халка с малки вътрешни радиуси и прави къси страни. Мисля да я дам някъде да се прави. Стоманена тел диаметър 2 мм. Предполагам, че трябва да се нагрее и извие плътно на матрица с правоъгълно сечение и малки радиуси на ъглите. Може да се навие плътно като пружина и после като се среже, ще станат повече наведнъж. Знам един пружинар в Орландовци мисля да говоря с него. Ако някой има по добра идея да каже. Ето размерите, на оригиналния чертеж с малки промени. Трябва да е малко по-дълга от оригиналната, за 20 мм. не за 19. И не ми трябва заварена в краищата, там трябва да има прорез 0,5 мм да мине лентата, това после не се вижда, остава вътре в каишката. Така каишката се работи по - точно, халката се поставя и завърта после.

Изображение

Да му се не види и 20 мм. лента, досега да съм я забравил тая каишка :)

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 18 01 2017, 13:06

Хмм...другите германци и те 1000 м. минимално количество да направят цвета. На мене тия номера...ама аз съм ги научил така, щото взимаме от тях все по - големи количества разни други работи...

Така че пак отиваме при едни швейцарци, с цените им, митници мито ДДС и разправии. Но пак са специално изпълнение, и си личи, знам им материлите. И се правят там, като велкрото. И няма това-онова, цвят, минимално количество. Лентите са вече тук по 100 метра и зеления и черния цвят, да минат митница и ще ги видим.

Всичко им е вече swiss на каишките, освен конците и катарамата халката :) 99 %, няма 60 % като при часовниците. Само дето още няма каишки ;). Тъкмо сега като ги дам да се правят на някоя леля в Швейцария с хубава машина - и ще са инхаус и swiss made. Трябва да го напишем някъде. Леле какви цени ще им сложа :))
Offtopic: покажи
Оня ден питам в Роял Хаус тук за една ИВЦ кожена каишка - 600 евро била, само каишката без закопчалка без катарама, без нищо :lol: Не стига че навсякъде е 490 евро крайна цена в бутиците по Европа, ами трябва да стане 600.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 27 01 2017, 14:36

А аз пък, не е истина вече... Безпогрешните швейцарци направиха де що има поразии. Девойката там пратила лентите не до моя адрес в София, а до едно производство на другия край на България, че това бил последния мой адрес на доставка в системата им ::angry:: Та се разправях с някакви непознати митнически бюра, та искаха оригинална фактура с подпис със син химикал, че тая нямала подпис, после докато дойдат тука...

И като пристигат - лентите са жестоки, ама двете 20 мм за велкро каишката са по дебели (тежки) отколкото трябва, а другите двете за варианта не изцяло велкро - те пък едната 19 другата 25 мм, а не 20. Нямали в момента 20, праща ли ги да ги видим като мостри. Еми супер са, ама да бяхте казали бре...

Изображение

Но няма отказване, говорих днеска с шефа, намерих го някъде в друга държава, че се познаваме - олеле, как така още днес изпращаме тези по - леките 20 мм в двата цвята гратис без плащане. Ама викам с експрес проформа вътре до 12 франка, мостри без стойност, до моя адрес в София, няма да се занимавам с митници вече. Та да видим какво ще дойде :)

Мислех направо да сложа снимки на готовите каишки, ама се случва и междинна информация, и мене ме е яд.

Потребителски аватар
nvelikov
Маниак
Регистриран: 28 06 2016, 10:34

Мнение от nvelikov » 27 01 2017, 14:41

Тъкмо можеш да пуснеш различни размери от тези каишки. Следя от началото целия процес и съм без думи. Само за Спийдмастера ли ще произвеждаш? Няма ли да зарадваш и простосмъртните с размери 19,18,22,24мм?
Никога не бъди точен – губиш много време, докато чакаш другите.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 27 01 2017, 14:57

Абе да видим първо какво ще стане за Спийдмастера, че нали ужким негова. Пък после лесно. Проблемът е в стандартната ширина на тези ленти и велкро, машините са така, за 22 и 24 трябва да се правят специално. Не могат да се режат по ширина, не става добре. Има ленти на 19 мм, но няма велкро от това хубавото. И почва минимално количество и.т.н. Ще приказвам и ще видим нататък.

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 27 01 2017, 16:07

Бате, бате, Ша ми направиш ли една 20mm за Rolex?
Плащам каквото е нужно и черпя литър боза! ::drinks::
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 27 01 2017, 19:03

Такваз? Да са видиш у каишка... ;)

Изображение

Е не мога да направя чак такваз чудесия, ама имам нещо превид, като станат черните ::drinks::

Потребителски аватар
klon
МОДЕРАТОР
Регистриран: 17 08 2011, 13:14

Мнение от klon » 28 01 2017, 00:17

Eeee ще ме разбиете ;) Поръчам от всички :lol: :thumbup:

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнение от cenzor » 28 01 2017, 00:33

@ phil05, да, точно такава искам! :-D ::drinks::

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 28 01 2017, 01:02

Тая на снимката нищо не е, Ролекс е много малко като размер ;) . Аз такива ще ви направя, че ще ме запомните :lol: ::drinks::

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 21 02 2017, 00:24

Явно в тоя раздел без CNC-та не става ;). Този пръстен, халката на каишката, както е по спецификацията на NASA - и той с CNC ще се прави :)). С помощта и благодарение на колега от форума ::drinks:: Няма начин, заринах се тук с такива пръстени, откъде ли не - е няма такъв, а и както и на мене ми се иска. С тая форма размери и радиуси и от неръждаема стомана. По едно време мислех да сложа един близък, то направо почти еднакъв, че ми писна, но няма смисъл. Такива каишки колкото щеш.

Само се чудя как са го правили преди 50 години без CNC автомати.

И черните велкра дойдоха отдавна, и черната лента е напечатана, нищо че то вече края на февруари а там 01. Не е толкова бял печата като на Омега, но това е все пак НАСА, не Омега ;). Чакаме да видим тея извънземни халки как ще станат. Надявам се до седмица.

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 21 02 2017, 02:21

Те, хубавите работи бавно стават! ;) Ама пък, как стават! ::thumb:: ::drinks::
Не знам, защо си мисля, че някъде, някой представител на марката вече е приготвил екип и оферти, и просто те изчаква да ни представиш прототипа, за да те покани за търговски преговори. :)
Та в тоя ред на мисли, аз да се запиша в листата на чакащите, преди да са се изчерпали количествата от първата партида. Знае ли, човек, колко ценни ще са екземплярите точно от нея след време. ;)
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 21 02 2017, 02:51

Ти си беше първи още изначално и продължаваш да си пръв в листа ::drinks::. Нищо, че няма никакви каишки :lol:

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 05 03 2017, 13:27

Новите пръстени са готови. Неръждаема стомана 304L, матиран финиш, да не отразява. Благодарение на колегата dvd7586 ::up:: ::drinks::. Има си хас, като го знам какво друго прави. След като 2 фирми мрънкаха и все нещо не става, говорим си с него за часовници и споделих, а той - дай тук чертеж да ги видя, ще ги направим. И оня ден - пак си говорим за часовници и по едно време - а, пръстените са готови, днес ти ги пращам :))

Ето го заедно с чертежа на НАСА и досегашен нещастен опит.

Изображение

Ето го на каишката

Изображение

Ето на ръката. Този път я вденах на другата страна ;)

Изображение
Изображение
Изображение

Дойде ми на ум да я направя с 1 мм по - тясна, но така е по оригиналния чертеж и освен това края на каишката с лентата е доста по дебел, там стават 3 пласта и трябва да има достатъчно разстояние да се мушне. Те затова я искат с такива малки вътрешни радиуси и прави страни, да не се извива и да седи стабилно и право.

Сега да видим кога ще станат новите каишки, че има и друго и трябва и да пътувам.

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 05 03 2017, 14:20

::yahoo:: :clap: :clap: :clap:
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 05 03 2017, 17:00

Имаш железни нерви. Браво!
Daydreamer

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 05 03 2017, 17:29

Чак пък... :) Ама като си помислиш, за какви "прости" работи става въпрос, "някакъв" пръстен... Хората в тоя раздел във форума какви работи правят, те какво да кажат ::thumb::. А пък тези, дето ги вършат едни с часовниците по света, това дето ни е събрало, ми те ? ::drinks::

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнение от cenzor » 05 03 2017, 17:57

mitadoc написа:Имаш железни нерви. Браво!
:-D И аз за това първо се сетих. Свалям шапка на Вальо, че му се занимава да си изпипа нещата (докрай).

Потребителски аватар
greg4o
Почитател
Регистриран: 19 11 2014, 21:21

Мнение от greg4o » 05 03 2017, 19:24

Сега почвам да търся Муунуоч ::crap::
Черно Море
CHOPARD Mille Miglia GT XL Power Reserve
Aleksander Shorokhov +/-

Отговори