Проект NASA велкро каишка за Омега Спийдмастер

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници
Потребителски аватар
DrFrancky
Маниак
Регистриран: 14 11 2016, 20:22

Re: Проект NASA велкро каишка за Омега Спийдмастер

Мнение от DrFrancky » 05 03 2017, 19:34

greg4o написа:Сега почвам да търся Муунуоч ::crap::
Имам копче и си търся балтон.... честно казано и аз се замислих за Муунуоч, ама вече имам една Омега а в листа има още много неща, преди да почна да повтарям марките :)
-= Bulgarian Watch Society - общност на любителите на часовници =-

Най-активното Facebook общество посветено на часовникарството

Потребителски аватар
BorisDimitrov
Маниак
Регистриран: 13 08 2014, 18:03

Мнение от BorisDimitrov » 05 03 2017, 23:15

DrFrancky написа:
greg4o написа:Сега почвам да търся Муунуоч ::crap::
Имам копче и си търся балтон.... честно казано и аз се замислих за Муунуоч, ама вече имам една Омега а в листа има още много неща, преди да почна да повтарям марките :)
Offtopic: покажи
омегите никога не стигат,аз имам 2 спийдмастъра и от скоро ми се върти в главата нещо за 3ти ::angel::
Велкрото е много яко, ако phil05 ще ги пуска в продажба, да ме има в напредвит ::drinks:: ! Ако не като колега във форума , то поне като колега шивач ::drinks::

kickimora
Почитател
Регистриран: 08 08 2014, 11:45

Мнение от kickimora » 07 03 2017, 12:08

phil05 написа:Новите пръстени са готови. Неръждаема стомана 304L, матиран финиш, да не отразява. Благодарение на колегата dvd7586 ::up:: ::drinks::. Има си хас, като го знам какво друго прави. След като 2 фирми мрънкаха и все нещо не става, говорим си с него за часовници и споделих, а той - дай тук чертеж да ги видя, ще ги направим. И оня ден - пак си говорим за часовници и по едно време - а, пръстените са готови, днес ти ги пращам :))

Ето го заедно с чертежа на НАСА и досегашен нещастен опит.

Изображение

Ето го на каишката

Изображение

Ето на ръката. Този път я вденах на другата страна ;)

Изображение
Изображение
Изображение

Дойде ми на ум да я направя с 1 мм по - тясна, но така е по оригиналния чертеж и освен това края на каишката с лентата е доста по дебел, там стават 3 пласта и трябва да има достатъчно разстояние да се мушне. Те затова я искат с такива малки вътрешни радиуси и прави страни, да не се извива и да седи стабилно и право.

Сега да видим кога ще станат новите каишки, че има и друго и трябва и да пътувам.
Винаги със се възхищавал на хора, които си изпипват нещата до най-малкия детайл и са способни да отделят колкото време е необходимо за да се случи всичко по най-правилния начин. Това се отнася и до още няколко теми от този раздел, които се развиват в момента и всъщност точно те са в основата да посещавам форума всеки ден.

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 07 03 2017, 12:11

жестоко се е получило, поздравления за вложените усилия и мерак, истинската фенщина е мотор за много успехи :)
...go forward...

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 09 03 2017, 19:46

Време е да помислим и за опаковка или кутийка, че закъсняваме за Baselworld 2017. После що имало грешни прототипи... Остави Базел, ми как да му пратя на senna или mitadoc каишка без кутийка ::angel:: .

Днеска синът ми ме изненада приятно с няколко варианта, всичко може да се променя, допълва или комбинира.

Мислех си и за логото на форума с часовника и му бях казал. Не съм говорил сега с него, но предполагам ще ми каже, че е достатъчно само с BWFSI или strelki.info като марка на такова "сериозно" ::angel:: нещо, без много картинки.

Ми какво да правим, кутийката в днешно време си е важна ::angel::, колкото и да не ни се ще. Понякой път се случва, тя кутийката по хубава от каишката :)), та трябва да се сборим и с това. Няма да я даваме в найлоново пликче, я.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Vesire
Маниак
Регистриран: 26 08 2011, 08:45

Мнение от Vesire » 09 03 2017, 20:05

Мммм супер е и кутийките са яки, аз не съм много по тези каишки, но поздравления за ентусиазмът и късмет с начинанието :)

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 09 03 2017, 20:05

Сена и сие съфорумци е ясно, че ще имаме радостта да притежаваме подобно изделие, което със всеки изминал твой пост, все повече, и повече се превръща в нещо изключително, като качество, изработка... че и тази опаковка ::huh:: :crazy:
Вальо, остави всичко друго... то нямам думи. Съвсем сериозно го пиша, виж там каква е ситуацията със защита на изделието, като регистрирано име и защита на търговска марка. Коцето е в час, а има и други добри адвокати тук. Ти наистина правиш нещо изключително с предпоставка за сериозни пазарни позиции. Само си помисли, колко Спидита има в световен мащаб, само десет процента от собствениците им да си пожелаят такава каишка е достатъчно да си отвориш работа с години. Сега и СЕТА се очаква да влезе в сила след ратификациите, допълнително облечени условия за излаз към огромен пазар на нещо толкова качествено направено и то произвеждано в България. Тази каишка има всички предпоставки за сигурен експортен успех далеч извън границите на форумното ни пространство. И това, че ще носи част от форума в името си е... ::yahoo::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 09 03 2017, 20:37

Стига бе Асене :) ::drinks::. Да взема да се позанимавам с нещо ей така за кеф, а то сега да ми се отвори още работа ::angry:: ;).

ПС. Шегувам се, да видим каишките да станат наистина както трябва и ги мисля, прототипът по снимките си е прототип ;)

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 09 03 2017, 21:19

Изтъркан пример е, но Стив Джобс повечето от нещата ги е правил за кеф. Просто резултатите от кефенето му са имали потенциала да станат едни от най-желаните предмети на планетата! :) ::drinks:: Аз може и да съм си изкривил съзнанието след толкова години борене с икономически казуси, но не става въпрос за твоята материална печалба. Ако се стигне до такава, тя ще е закономерна резултативност от личната ти креативност, упоритост, ентусиазъм, знаене и можене. Друго имам в предвид. Ако подобен проект намери търговска реализация и в резултат на това се създаде поне едно работно място, това вече е нещо много по-различно и дай боже повече хора с такъв тип кефене в тази изстрадала държава. ::drinks::

Потребителски аватар
DoctorPhill
Маниак
Регистриран: 27 12 2015, 20:12

Мнение от DoctorPhill » 09 03 2017, 21:43

Може и черна кутийка с черно Бяла снимка на Луната или цялата да е "на кратери" . Супер е каишката , чакаме цена само ::drinks::
May the bridges I burn light the way .

Потребителски аватар
dvd7586
Почитател
Регистриран: 11 03 2014, 15:03

Мнение от dvd7586 » 09 03 2017, 22:19

Вал не вдигай летвата може да не се намагнитва и да му влиае по малко гравитацията.Влага там липсва но други компоненти .Коефициент на температурно разширение ама горе без гравитация ::drinks::

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 09 03 2017, 22:22

Страхотна е. Нямам търпение да се докосна до този продукт, изработен с любов, грижа и ентусиазъм.
Поклон, Вальо. Дори в свободното си време си перфекционист.
Daydreamer

Потребителски аватар
DrFrancky
Маниак
Регистриран: 14 11 2016, 20:22

Мнение от DrFrancky » 09 03 2017, 22:42

Нямам часовник за тази каишка но искам да си я купя!
-= Bulgarian Watch Society - общност на любителите на часовници =-

Най-активното Facebook общество посветено на часовникарството

Потребителски аватар
Swiss M.
Маниак
Регистриран: 19 08 2014, 16:20

Мнение от Swiss M. » 09 03 2017, 23:17

Здравейте, следя темата от началото, но си седя безмълвен. Поздравления за усилията! Виждам, че колегите почват да се редят на опашка, та рекох и аз да заявя желанието си за една! ::drinks::
Ако пипнеш паралакс, лекувай с огледална скала, или бий Омегата, където я хванеш!

Barking Dog
Маниак
Регистриран: 10 02 2016, 11:29

Мнение от Barking Dog » 09 03 2017, 23:25

И аз на опашката към копче и балтон! Спииди нямам ама такава каишка искам! Поздравления за усилията и упоритостта да стане идеално и по спецификация. Слушай Сена, нищо че говори уж като на майтап, потенциала е огромен и тук има много хора които биха помогнали да се реализира тази идея в устойчив вариант. Моето уважение към упоритостта и целеустремеността за постигането на резултат, който ви удовлетворява.
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 10 03 2017, 00:07

Е т'ва е успешен маркетинг, нямам часовник, но искам каишка ::thumb:: ::drinks::

Малко се помотвам и ме домързява, но дано ми даде сили чувството ми за отговорност към вас и благодарност за сигурно незаслужените похвали. Че да направя поне десетина - петнайсе за тук, остави Базел :)). Да я докараме все пак до някъде, докато си играем, понякога и на сериозно ::drinks::

stepona555
Маниак
Регистриран: 02 03 2015, 15:14

Мнение от stepona555 » 10 03 2017, 00:19

И за Базел десетина , ама тънки за дамска Омега , за сергийката

Потребителски аватар
pm03
Маниак
Регистриран: 26 06 2015, 12:40

Мнение от pm03 » 10 03 2017, 00:20

Опашка ли?
Я и аз да се запиша.
::up:: ::up:: ::up::

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 10 03 2017, 00:42

Всичко е добре,когато завършва добре ::thumb:: Само аз , не разбрах в края на краищата за какво е осъществяването на този проект. Нещо което да можем да си направим сами? Т.е. да ни излезе по-евтино, или как. Защото това не е ли копиране на марков продукт? щом се следи и за точните маркировки да са 1:1 Наистина не вдявам за мотивите,освен ,ако не е с търговска цел. Лично за мен,това мъхнатото от горната страна ,при нормална употреба ,ще задира на всеки един дълъг ръкав, а след не дълга употреба, ще почне да събира и съхранява доста разнообразна флора и фауна. Абе може и щом има толкова пляскане и аз да греша,ма просто си задавам питанки какъв е смисълът,освен този да направиш нещо сам, е не точно,но поне идейно.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 10 03 2017, 01:19

Я, то тук станало, като Сотби! :)) Остава само да започне издаването на бордера и я втасахме. :))
Seikosha написа:...Нещо което да можем да си направим сами? Т.е. да ни излезе по-евтино, или как. Защото това не е ли копиране на марков продукт? щом се следи и за точните маркировки да са 1:1 Наистина не вдявам за мотивите,освен ,ако не е с търговска цел. Лично за мен,това мъхнатото от горната страна ,при нормална употреба ,ще задира на всеки един дълъг ръкав, а след не дълга употреба, ще почне да събира и съхранява доста разнообразна флора и фауна. Абе може и щом има толкова пляскане и аз да греша,ма просто си задавам питанки какъв е смисълът,освен този да направиш нещо сам, е не точно,но поне идейно.
За сами, ще е трудно, макар и да не е невъзможно. Иска се специализирано шивашко оборудване и материали. Освен това и някой, който е квалифициран да работи с това оборудване и тези материали. В развитието на темата е видно, че намирането на подобни материали с необходимото качество е сложна задача за неспециалист, особено в малки количества.
Че е копиране, копиране е, ако спазването не техническите спецификации е такова. Все едно, ако се прави кожена пилотска по Вемпе да се каже, че се копира. Обаче не на марка или търговски продукт, а на спецификации от астронавсткото оборудване на NASA. Поне аз не знам спецификацията на точно тази каишка да е защитена с патент от NASA. Няма да задира, защото частта с "куките" лепещата част е покрита. На показ е другата рошавата. И, като се зацапа се пере. :) Има си и недостатъци сигурно, но има и предимства. Удобна е, сигурна е, бърза е за слагане и сваляне, и най-вече е част от историята на часовника. ::drinks::

Отговори

Върни се в “Интервенции и инструменти”