За парфюмите

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: За парфюмите

Мнениеот otof » 31 01 2018, 08:42

По възможност предпочитам EdP,не само заради високата концентрация,преминаването е доста по -изразително
Ако ти допада идеята да ползваш парфюм само за лично удоволствие,без да се налага да се съобразяваш с чуждо присъствие,от Федон имат много интересно предложение,black vetiver,в началото е леко объркващ,започва лимонено ,даже лайм,но без бурно отваряне,после през целия ден продължава да се усуща плътен,земен,кален,ветивър,много стилно,сдържано.Шлейфа е доста къс,буквално до една глава разстояние,а комплиментите единствено от любимата.
Body Kouros YSL/2000/ със сигурност ще ти хареса,топъл,смолист,дървесен,вече се предлага с нова формулировка,но в общи линии е запазена оригиналната идея.

Offtopic: покажи
Така и не можах да разбрах коя е тревата,която от началото на май,та до края на септември усещам всяка сутрин,докато разхождам кучето по крайбрежнието,много прилича на цветовете на медоносната върба,но цъфтежа преминава до средата на юни, по-вероятно стана въпрос за жълт смил,който се среща често из пясъчните камънаци

Още един топъл,и свеж ветивер,карамфил,и кардамон
Dunhill Edition,едно малко изключение от иначе модерната безлична линия,предлагана в момента
Този фланк е от ранните 90те,Еd T,по някаква странна причина,без разпръсквач,като одеколон,

Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот gordanz » 31 01 2018, 09:38

Кефите пичове...
Преди малко на летището пробвах това и съм доста изненадан. Ветивер, кардамон , индииско орехче слабо, средно свеж... горе долу интересен :) даже доста ми харесва, но не знам дали е траен и проекцията каква ще е... пръснах само на лентичка :)
Изображение

Ветивера на l'Occitane вече не де произвежда вече до колкото знам...
Аз лично съм фен на доста рязлични аромати и нотки не само ветивер, харесвам и много свежи, но и антрацида на том форд е интересен хахах :)) ::angel:: :)
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Brass Mechanical - Made by Diran Boiadzhyan
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas
Аватар
gordanz
Почитател

Мнениеот vspiridonov » 31 01 2018, 13:17

george2502 написа:Жена ми заяви, че миришел на възрастен мъж. Питах има ли някой конкретен предвид и ми отговори "Хулио Иглесиас". Не знам кога ще да го е душила, но си отбелязах да си го купя като дойде момента за целодневна игра на табла :))

Паднах :lol: ::drinks::

Идната седмица съм на лов за Крийд или Ледър-а на АДП.
По повод идеята на колегата otof (няколко страници назад) за "базар", където да обменяме парфюми, който са част от несполучливи импулси - останаха ми 100мл гучи гилти абсолют и се чудя какво да го правя.... и носът ми не го усеща вече.
Последна промяна vspiridonov на 31 01 2018, 17:50, променена общо 1 път
vspiridonov
Маниак

Мнениеот gordanz » 31 01 2018, 14:03

Интересна идея :)
Аз сега пръснах ЕДТ то на Грей Ветивера пак е супер
Трудне ще избера между ЕДТ и ЕДП
ЕДТ то май е по лимонен ? :crazy:
Май ще е ЕДП но след като взема YSL a... че много ще станат хахах :lol: :crazy:

Картие декларрйшън есенс = нарцисо родригес блуе ноир
Но картието е по тежко
Последна промяна gordanz на 31 01 2018, 14:19, променена общо 1 път
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas
Аватар
gordanz
Почитател

Мнениеот george2502 » 31 01 2018, 14:08

Включвам се с Eau De Prep Tommie Hilfiger 100 EdT чисто нов само го разпечатах пръсна и домашната цензура ми каза НЕ!

Sent from my G8341 using Tapatalk
Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот gordanz » 31 01 2018, 14:28

Имате ли инфо за Carven le Vetiver 50мл на 14.40 паунда ми попадна...
Също така съм харесал Therry Mugler Cologn пръсках на едно летище много ми хареса сапунен, много фреш.
Има го за 30 пунда 100мл +7.5мл малко шише и кейс за айпад :D
В ензо и пърфимо май беше повече ...

ПС Задиг Волтер Just Rock пробвах доста приятен ванилия много :)
Може и This is him да е било почнах да ги обърквам, ще почна да ги снимам ... :crazy: :crazy: :shock:
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas
Аватар
gordanz
Почитател

Мнениеот TheNet » 05 02 2018, 09:14

Мисля да го купя на приятелката ми, надявам се да и хареса (black opium)
TheNet
Новобранец

Мнениеот stylish_i » 05 02 2018, 09:17

а какво ви е мнението за paco rabanne invictus
stylish_i
Новобранец

Мнениеот otof » 05 02 2018, 13:14

Чуждото мнение обикновено не е от голямо значение при парфюмите
На мен може да ми харесва,а на останалите около мен по-малко,или хич.
В случая не рискуваш,ако си на 20-25 години,може би ще приемеш аромата на Инвиктус като ултимативен,
Съвременен,пролетно-лятен, пълна бъркотия на изкуствена свежест (химически цитрусови нотки), генерична синтетична дървесина и шербетна сладост.
Един от слабите аромати на PR,на доста висока цена
Ако държиш на Инвиктус погледни Intense,там нещата са малко по-облагоросени
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот otof » 05 02 2018, 15:44

Направо в личния ТОП 3 на мускусите
Offtopic: покажи
след премазващия муск на Кублай хан,и опустушителя/ravageur/ на Фредерик Мал

Изображение
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот stylish_i » 07 02 2018, 07:54

Обожавам този аромат
stylish_i
Новобранец

Мнениеот gordanz » 08 02 2018, 03:06

Искаше ми се да го пробвам :)

Изображение
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas
Аватар
gordanz
Почитател

Мнениеот vspiridonov » 08 02 2018, 17:24

Леко офтопик, но все пак - гледах наскоро репортаж по телевизията за една бръснарница. Бръснарницата се ръководеше от господин в напреднала възраст, който се изказваше доста аргументирано за различните аромати и козметиката, която се ползва в бръснарницата му. Обзавеждането на мястото беше солидно и дамите, които се показаха като работещи там изглеждаха също много ерудидирани на тема аромати.

Няколко пъти се замислям за този репортаж, за да се сетя къде беше тази бръснарница, ама понеже бех интелигентно попийнал (едвам доловимо) и не зацепвам въобще дали ставаше дума за България или нещо извън рамките на нашата държава.

Та някои колега с информация отностно такова място за София? Все си мисля, че ще е приятно изживяване да те опляскат с качествен афтършейф... при това всеки път различен.

Иначе днес случайно намерих това в една аптека наблизо https://www.scottishfinesoaps.com/produ ... Body-Wash-. Привлякох се от черния пипер и парфюмът им даде силни остри нотки в началото. Купих си душ гела обаче пипера го няма, само магарешкият трън се усеща... все едно съм се къпал с пенсионерски чай. Лерболарио пак оцеляха в банята ми :)).

ПП: Говорим за бръснарница, а не за постригвачница.
vspiridonov
Маниак

Мнениеот george2502 » 08 02 2018, 22:44

vspiridonov написа:Леко офтопик, но все пак - гледах наскоро репортаж по телевизията за една бръснарница. Бръснарницата се ръководеше от господин в напреднала възраст, който се изказваше доста аргументирано за различните аромати и козметиката, която се ползва в бръснарницата му. Обзавеждането на мястото беше солидно и дамите, които се показаха като работещи там изглеждаха също много ерудидирани на тема аромати.

Няколко пъти се замислям за този репортаж, за да се сетя къде беше тази бръснарница, ама понеже бех интелигентно попийнал (едвам доловимо) и не зацепвам въобще дали ставаше дума за България или нещо извън рамките на нашата държава.

Та някои колега с информация отностно такова място за София? Все си мисля, че ще е приятно изживяване да те опляскат с качествен афтършейф... при това всеки път различен.

Иначе днес случайно намерих това в една аптека наблизо https://www.scottishfinesoaps.com/produ ... Body-Wash-. Привлякох се от черния пипер и парфюмът им даде силни остри нотки в началото. Купих си душ гела обаче пипера го няма, само магарешкият трън се усеща... все едно съм се къпал с пенсионерски чай. Лерболарио пак оцеляха в банята ми :)).

ПП: Говорим за бръснарница, а не за постригвачница.
Хм, на Оборище почти до Мол Сердика има мъжки салон. Казва се при Йоско, като Йоско май е Юсеф или подобно. Той прави бради, подстрижки и тн, като мисля, че ползва и разни олд скул помади...

Sent from my G8341 using Tapatalk
Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот pepopepo » 09 02 2018, 17:20

Здравейте момчета,
впечатлен съм от познанията Ви за парфюмите и в тази връзка имам следният въпрос.
Моля да дадете мнения и алтернатива на Том Форд Grey Vetiver.
Търся подобен или по-добър аромат. Бюджета е без значение. Не че Том ми е писнал, напротив, може би съм му най сериозният консуматор, но бих искал да пробвам и още нещо.
Благодаря за отговорите.
pepopepo
Почитател

Мнениеот otof » 10 02 2018, 09:14

Bel Ami Vetiver на Hermes се доближава доста до Grey vetiver в шлейфа, фин,и топъл ветивър,с леко,кратко изразено
цитрусовото начало,и средата с добра проекция,интересно изграждане, и отлична продължителност за Eau de toilette около 5-6 часа,
Финала е неочаквано суха кожа,по-скоро кадифе, но в крайна сметка развитието е повече към балансиран ветивер, а не към кожен аромат. Кожата е слабо присъстваща и наистина оформя чист, сух ветивер, леко цитрусов, а не горчив или цветен вариант.
Може да се приеме като най-близка актуализация на Grey Vetiver,без да е генеричен,виско качествените финни съставки предполагат луксозно ароматно утешение.
Grey vetiver обаче е по-добрият избор за мен
Изображение
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот vspiridonov » 11 02 2018, 22:27

Colonia Pura
Седя си на бюрото вкъщи, слушам аудио прочити на Буковски и гледам тестера на Пура.
АДП казват - аромат, който подчертава италианския лайфстайл. Кориандър съчетан с класическите цитрусови нотки на Колония. В сърцето - Жасмин и нарцис. Отвъд - мускус и пачули.

Съгласявам се без да споря.

Решавам да пробвам. Пръскам и съм в пребогата цитрусова градина, където няма доминиращ тип цитрус, все едно всички са се наговорили да са наравно. Толкова ми е сладко, че се чувствам като дете, на което му предстои много интересна игра. И съм щастлив от това. Играта е на аромати, защото знам, че АДП винаги изиграват мача така - началото е ударно, а след това всичко се трансформира по най-добрия възможен начин.
2мин по-късно влизат цветята, цитруса им отстъпва моментално, но постепенно, сякаш не му се тръгва. Цветятя обаче те заливат и ти дават да разбереш, че няма значение къде си физически. Само с една мисъл можеш да си където пожелаеш и те ще те последват, един вид те настояват да намериш място, където да им се отдадеш, защото са толкова силни и настоятелни, че е грях (не знам според кой) да им откажеш.

Сладост и лекота се леят идните няколко минути, кориандъра показва наченки на желанието си да смачка всичко останало.. включително и теб. Чакам финала....
vspiridonov
Маниак

Мнениеот kamikaze » 12 02 2018, 00:31

Здравейте,
бихте ли препоръчали магазин/сайт с качествени парфюми на по-икономични цени.
Какво ви е мнението за Enzo, Perfimo, Fragrances и т.н
Благодаря
kamikaze
Активен

Мнениеот petarstoil » 12 02 2018, 13:51

kamikaze написа:Здравейте,
бихте ли препоръчали магазин/сайт с качествени парфюми на по-икономични цени.
Какво ви е мнението за Enzo, Perfimo, Fragrances и т.н
Благодаря

Привет! От личен опит - купувал съм от Fragrances.bg, Enzo.bg, Get.bg, Chopping.bg и Parfumi-shop.net. и всичко по отношение качество и доставка е било точно :thumbup:! Dolce.bg също имат добри предложения, но нямам опит с тях.
Аватар
petarstoil
Маниак

Мнениеот gordanz » 13 02 2018, 14:39

Аз съм ползвал ензо и парфимо бг за другите нз
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer