Автомобили - кой с какво се движи?

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот george2502 » 23 01 2018, 10:02

Toshiro написа:Гледали ли сте канала на Артур Тусик в youtube?
https://www.youtube.com/user/tussik01/videos
Аз съм фен Ерик Давидич, дано го пуснат скоро от затвора...

Sent from my G8341 using Tapatalk
Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот Toshiro » 25 01 2018, 10:24

Този не съм го гледал, ама Артурката е номер 1. Дупнишките и врачанските зографски школи са много по-назад като умения и старание. https://www.youtube.com/watch?v=Cmb5kj3eWC8 Обърнете внимание на надписите от застрахователя и винаги имайте едно наум като видите сравнително нова кола, нов внос, на малко километри, на изгодна цена.
Toshiro
Маниак

Мнениеот phil05 » 25 01 2018, 12:25

Артурката е артист, но не може да излезе от рамките на същия модел. Виж тук нещата са по - сериозни. Вероятно след попадение на противотанкова ракета, получаваш нов следващия модел :)) с цени, всичко.

http://www.am-master.ru/galereya/22-fotografii
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот ivaylo stamenov » 04 02 2018, 11:30

Относно вечния спор нов или втора употреба автомобил който се поразвихри малко по назад в темата....
Изображение

Изображение

'99г. 730d
Куппих я преди 5 години, като лично отидох и си я докарах от Холандия. Излезе ми 12000 лв като включвам нов акумулатор и 4 нови, зимни Toyo, които си купих от Холандия за да я докарам до БГ.
За 5г. Съм и навъртял около 200 000 км. Ежедневно, интензивно каране, пътувания и по чужбина.
Големите ремонти , които съм правил са:
Смяна на турбо с ново
Ремонт на скоростна кутия
Обща стойност 4500лв
Всички останали неща по ходова част ги причислявам към нормалните обслужвания за кола която се кара интензивно
Някой друг носач, накрайници...
Масла филтри, накладки, дискове...сменят се и при нови коли при това каране.
Общо ми е коствала до момента 20 000 да речем. В момента е в перфектно здраве и в други ден отивам на гости във Виена с нея без да ми мигне окото.
Интериора е почти непокитнат.
Ако сега я продам ще и взема 10000лв.
Е ква нова кола ще ми е по рентабила!?
На тая стойност Дачия някаква, дето няма да имам мерак да я измия даже ли?
Ако беше нова 7-ца щеше да е 200 000 лв + още 10-15 по обслужване за тоя перод минимум.
Сега щеше да има стойност 50 000...
Това ще рече 120000 загуба за 5 години.
Е за къв к*р да си купя нова кола?
Новите определено са "Мики Маус" както спомена колега по нагоре - факт ясен за всеки, на който колата не му е само средство за предвижване, а хоби, страст и разбиране.
Няма технически грамотен човек, който има разбиране за автомобилите, за който новите модели да не са безлични мелези между Мики Маус, плейстейшън и Миньоните.

Ай да ми извади някой аргумент що да не карам, солиден, луксозен автомобил на цена на Дачия или корейски кенеф.
Или да си взема същия нов, като за 5 години да съм изгубил пари колкото за сериозен недвижим имот?
ivaylo stamenov
Новобранец

Мнениеот Lamer » 04 02 2018, 12:39

Еха-бравос ::yahoo::
Ако се напънеш малко, може направо на печалба да излезеш с 20 годишната кошница. Прецакал си системата :wave:
Аватар
Lamer
Маниак

Мнениеот phil05 » 04 02 2018, 14:04

Ей, не можем да се отървем от крайностите, като неоспорима истина от последна инстанция...

Супер крайните примери които се дават и аз включително, са само примери, как и противоположните супер крайни твърдения са крайни. Истината може и да е някъде по средата и зависи преди всичко субективно и от всеки един.

Не може ли така: Няма по хубаво от нова кола, даже и да е малка. Но няма чак толкова лошо по хубава, голяма и сигурна кола, даже и да е на 50 - 100 000, ако ти трябва такава.

Не става въпрос за кошница на 20 години и не всички са такива. Това друг въпрос.

Нищо му няма на хубав автомобил висок клас на 50-100 000 км ако е поддържан и запазен. Ще го караш по дълго без проблеми, от някои малки нови. Зависи какво ти трябва. Басните за строшени и сменени скорости и мотори на Мерцедеси и БМВ та са също толкова басни, като тези, че изобщо не се трошат :wink:. Новите малките пък имат други кусури. Така че гледайте по широко и свободно, както се пошегувах някъде нагоре.

Ето един пример точно по въпроса. Преди години по същите причини „по добре нова и малка кола“ купих чисто ново VW Поло, ама го изчаках от панаира, че имаше някаква отстъпка. Най малкия атмосферен дизел 1,4 ли беше май SDI. Приказна кола, много приятна, правеше страхотен кеф, свикнах и, нищо друго не ми трябваше, докато я карах сам. Но пък пътувах и доста по чужбина, няколко хиляди километра за кратко време и ми додея. Да не говорим с жената и децата големи мъже вече отзад и багаж.

И в един BMW магазин в Кобленц – нова 5-тица 525 I автомат, копринен шестак бензин, тогава нов модел, на 12 000 км и по малко от година, начукана от градушка. Върнал я и си купил друга нова, като чул колко е ремонт и боя. Нещо със застрахователя не се разбрали. Бая пазарлък беше, цената стана ½ от новата или по малко, та Полото замина и то на 15 000 км. И си я карах после години тая 5-тица, без въобще да я правя, и без това не ги мия много отвън и не ме интересува толкова. Лошо ли ми беше? Има и такива моменти.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот ivaylo stamenov » 04 02 2018, 15:44

Lamer, аз на печалба нвма да изляза, ама 20 годишната ми "кошница" е повече кола от всяка нова кошница до 100 000лв.
И ако ти си се преебал с някоя нова пластмасова имитация, от която губиш стотици всеки месец - няма нужда да приемаш нещата лично.
"Няма по-хубава от новата кола" е изказване, което може да отива на жена или на мъж, който освен да си напомпи гумите сам, друго едва ли е способен или правил някога по кола.
Ама след истанбулската конвенция "всичко е точно"
И да ти уточня - колите са ми хоби от дете. Имам около 1 200 000 - 1 300 000 км. шофьорски стаж за 20г. с толкова много и най-различни ЛЕКИ коли. /Не съм тираджия/, че ай да не ми даваш на мен оценка, кое е кошница и кое не.
Щото колата ми макар и 20 годишна е в по добро техническо състояние, по-сигурна, и комфортна от повечето 5 годишни по пътищата.
И по-рядко влиза в сервиз от повечето Мики Мауси.
Еми хареса ми сравнението, кво да направя :lol:
ivaylo stamenov
Новобранец

Мнениеот phil05 » 04 02 2018, 15:57

Това пак е доста крайно, въпреки че има много вярно, ама айде, да го приемем като пример, как има и други не по малко крайни :)

Чудя се, как има хора, дето си мислят, че колкото е по - краен един аргумент, толкова е по силен, струва ми се типично нашенска черта и "само Левски". Ама там е друго и върви ::up::

ПП. И аз веднаж седнах да си смятам горе долу километрите по пробега на колите, дето съм ги забравил колко и какви бяха. И като го докарах бързо до 1 милион, се отказах нататък. Айде мир, всеки има право на мнение :) ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Lamer » 04 02 2018, 16:06

ivaylo stamenov написа:Lamer, аз на печалба нвма да изляза, ама 20 годишната ми "кошница" е повече кола от всяка нова кошница до 100 000лв.
И ако ти си се преебал с някоя нова пластмасова имитация, от която губиш стотици всеки месец - няма нужда да приемаш нещата лично.
"Няма по-хубава от новата кола" е изказване, което може да отива на жена или на мъж, който освен да си напомпи гумите сам, друго едва ли е способен или правил някога по кола.
Ама след истанбулската конвенция "всичко е точно"
И да ти уточня - колите са ми хоби от дете. Имам около 1 200 000 - 1 300 000 км. шофьорски стаж за 20г. с толкова много и най-различни ЛЕКИ коли. /Не съм тираджия/, че ай да не ми даваш на мен оценка, кое е кошница и кое не.
Щото колата ми макар и 20 годишна е в по добро техническо състояние, по-сигурна, и комфортна от повечето 5 годишни по пътищата.
И по-рядко влиза в сервиз от повечето Мики Мауси.
Еми хареса ми сравнението, кво да направя :lol:

Страшен си и колата ти е страшна. Сега, ако започнеш да обясняваш с каква мъка на сърцето, си я пуснал да се продава, направо ще ме разплачеш. Литвам да я купя и не 10, а 20 бона ще ти дам. Така де, по 1к на година. Догодина ще е по-скъпа. Добре, че има и дежурен, да ти приглася.
Аватар
Lamer
Маниак

Мнениеот phil05 » 04 02 2018, 16:16

@Lamer, аз пък казвам да си гледаш темата и да пишеш по нея с аргументи, ако можеш. Лични негативни намеци не са аргументи, а да не казвам какви номера. Ако намекваш за мен, изобщо не пригласям, ако си в състояние да вникнеш какво съм написал. Както и да е, последното което написах беше "Айде мир, всеки има право на мнение :) ::drinks:: " ама то явно не стига, трябва да се лее жлъч :) Айде стига, още веднаж ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот ivaylo stamenov » 04 02 2018, 16:18

Ламер, земи виж в бгмама кво става и не се занимавай с мен тука.
Пуснал съм я да се продава без мъка, щот ми омръзна. И ако я продам ще си взема пак 15_20 годишна, ама искам v8 бензин тоя път за разнообразие. Че такава не съм имал.
Само да ти споделя , че до преди това бмв имах Ситроен ХМ - 2 бр. един след друг. Едва ли нещо ти говори, щото както предполагам марки едва ли различаваш някакви. Но бяха пак 15-20 и косур годишни, и пак слагаха в джоба си всякакви анимационни герой от еврогейски произход.
Ако имаш аргументи, примери, личен опит - сподели нещо. Иначе си просто трол или недоклатена мома, която просто се заяжда да получава внимание.
От одеве ми се ще да питам, Ламер мъжка лама ли значи?
ivaylo stamenov
Новобранец

Мнениеот phil05 » 04 02 2018, 16:24

А ти колега ivaylo stamenov също прекаляваш с личните "похвали", което е недопустимо, да не говорим, че така и твоите аргументи олекват и почва хич да ги няма. Сега може да стане разправия и може и да те одрусат за нарушение на правилата на форума и с право. Хайде мирясайте най накрая! :) ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот ivaylo stamenov » 04 02 2018, 16:31

Не знам кой кво ще ме одруса точни. Изложих мение, личен пример, факти, без да се обръщам към някой конкретно.
Мъжката лама изкочи си иронии и квалификации кое ква кошница било и всъщност директно обижда и иронизира.
Аз обаче не съм от мълчащите - сипвам.
С нещо ако съм засегнал някой персонално
с включването си в темата - да се аргументира!
ivaylo stamenov
Новобранец

Мнениеот Lamer » 04 02 2018, 16:32

ivaylo stamenov написа:Ламер, земи виж в бгмама кво става и не се занимавай с мен тука.

Вместо да ме пращаш в бг мама, да си беше останал при автоджамбазите ли? Или намери подходящо поле за реклама на аванта?
phil05 написа:@Lamer, аз пък казвам да си гледаш темата и да пишеш по нея с аргументи, ако можеш. Лични негативни намеци не са аргументи, а да не казвам какви номера. Ако намекваш за мен, изобщо не пригласям, ако си в състояние да вникнеш какво съм написал. Както и да е, последното което написах беше "Айде мир, всеки има право на мнение :) ::drinks:: " ама то явно не стига, трябва да се лее жлъч :) Айде стига, още веднаж ::drinks::

От теб "аргументи" да искаш. Информация е постна, но пък за изобилни. Не е лесно да се вниква в безкрайни, за сметка на това, противоречиви и не особено логически издържани, писания.
Хайде със здраве ::drinks::
Аватар
Lamer
Маниак

Мнениеот ivaylo stamenov » 04 02 2018, 16:38

Ламер, не мога да ти схвана мисълта и аналните сърбежи и терзания точно. Кви автоджамбази, кви реклами кво ти става не знам.
Говорим си за коли тука. Нормална мъжка тема.
Ти се включваш като 50 годишна стара мома, не виждала кур от абитурентската си вечер.
Е за тва те пренасочих към друг форум с подходящи за теб теми и сродни души.
ivaylo stamenov
Новобранец

Мнениеот mitadoc » 04 02 2018, 16:42

Ивчо, поспри се. Радвай си се на колата и още много безаварийни км ти пожелавам.

Всички по-спокойно.

Българските мъже се знаем, че разбираме от коли всичките :shh:
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 04 02 2018, 16:49

Ивчо ще почива една седмица.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 04 02 2018, 16:56

Lamer написа:...
От теб "аргументи" да искаш. Информация е постна, но пък за изобилни. Не е лесно да се вниква в безкрайни, за сметка на това, противоречиви и не особено логически издържани, писания.
Хайде със здраве ::drinks::

Еми поне се опитвам, ама явно толкова мога... :(. Трябва и аз да пробвам обидни лични намеци и саркастични и високомерни забележки в повечето постове, вместо аргументи :)). Така по убаво, ама някак си не ми идва отръки. Съз здраве ::drinks::

И аз помолих да се спрете, както искате ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот monopola » 04 02 2018, 18:57

Жалея само да добавя и официално предупреждение към Ламер. Не разбрах смисъла на поста му и защо беше нужно да обяснява на човека, че колата му била "кошница".
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот Lamer » 04 02 2018, 19:07

А защо всеки "тарикат" с пълнолетна кошница, се чувства длъжен да ми обяснява колко съм тъп, че си купувам нова кола и аз трябва да му се радвам? На всичкото отгоре, въпросния тарикат влита с идеята, да продава безценната си, уникална и неповторима, пълнолетна кола. Така изяснява ли се?
Аватар
Lamer
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Други хобита