Helson Sharkdiver brass 42 mm

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.
Отговори
Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Helson Sharkdiver brass 42 mm

Мнение от ivanovnov » 19 06 2018, 10:14

Здравейте, от много време се каня да напиша нещо за този часовник.
За мен е много интересен и като цяло съм впечатлен от дизайна на касата и цялостната му визия. А ето го и него:
Изображение ::drinks::
HELSON SHARKDIVER brass 42 mm

технически данни: /накъде без тях?!/
каса: месинг, диаметър 42 мм /без коронката/
стъкло: дебел плосък сапфир с антирефлекс, нанесен отвътре
безел: матиран месинг със 120 клика, масивен и трудно въртящ се :) :) :)
стрелки: месингови /лично до момента не знам за друг микрос с месингови стрелки/
механизъм: Seiko NH35
заден капак: титан на винт
разстояние между лъговете: 22 мм, каишката се захваща с винтове
разстояние от лъг до лъд /касата по дължина/ 51 мм
коронка: месинг на винт, много масивна и удобна за хващане
водоустойчивост: 500 м

Инфо за поръчката и доставката:
часовникът идва в кутия, тип "тубус", много добре пакетиран и изолиран
гаранция две години
в комплекта има инструмент за сваляне на каишката и резервни винтчета, няма втора каишка
хората от сайта са много бързи в кореспонденцията и в изпращането, изпраща се с куриер, часовникът дойде в България за 4 дни. Разбира се пратката пристига на митница, което означава да си предвидите и сума за заплащане на ДДС и някои разноски, е има и малко организационни разправии, докато си получите часовника, но всичко е в рамките на нормалното.

Да преминем към часовника по същество, мен лично много ми харесва и се радвам, че вече го имам на живо и се докоснах до този модел. Първата ми снимка изобщо на модела, 2 мин. след като го разпакетирах :)
Изображение

Този часовник е от така наречените микробрандове, които ударно навлязоха последните пет-шест години, какво ще стане с тях времето ще покаже, но със сигурност ще оставят след себе си нещо интересно, различно от явни "реплики" със сменено име на циферблата :))

Моделът прави впечатление със суровите си форми и семпло излъчване, първото ми впечатление от него като го видях на снимка беше "ръбове", получавам го на живо и гледам отново "ръбове" ...... :lol: но това на мен лично много ми допада.
Изображение Изображение

Имал съм няколко подобни часовника като този Maranez Rawai 45 и Maranez Bangla 47, и трите са с изразен семпъл дизайн и спадащи към графата "инструменти" ;) Helson Sharkdiver ми е фаворит за момента.

Интересно при този модел е, че лъговете са сравнително големи, да не кажа огромни, те не са обособени като детайл, а са си част от касата, което прави часовникът да изглежда по-голям отколкото е в действителност, ето снимка надявам се да го обяснявам разбираемо :)
Изображение

тук се вижда, а ето и на ръката, за да се придобие представа за лъговете и касата
Изображение

Часовникът е масивен с ясно изразено присъствие, единствено бих искал да обърна внимание, за който се чуди, да има предвид, че циферблатът е изключително семпъл, метален черен циферблат с отпечатани маркери и надписи. Няма детайли, по циферблата, няма релефни надписи, няма нищо /на първата снимка се вижда това/, светомасата, обаче е сериозна и свети по цяла нощ.
Изображение Изображение

Часовникът има яки детайли, безел, коронка, протектор на коронката, стъкло /направо под ъгъл се вижда, колко е дебело/. Касата е масивна, направена от парче месинг, по нея няма нищо закрепено, протектора на коронката, който е сериозен и масивен е част от касата, просто е внушително.
Изображение Изображение

коронката е добре защитена и изцяло покрита от протектора, влиза като по конец и самият протектор не е просто за украса и стил :)) а коронката, е просто "черешката на тортата" в този модел. Работено е сериозно върху нея, първо е от месинг, а не с покритие, масивна е използва се много лесно, дори и часовникът да е на ръката Ви, брандирана е с логото на Helson "H", красива е и перфектно допълваща ръбатия дизайн на касата и концепцията за инструмент.

Изображение
Изображение Изображение

И като финал и естествен завършек на това експозе, обръщам внимание на последния детайл, който е и най-отгоре в конструкцията :) :) :) и е пред очите ни безел и стрелки. Масивен месингов безел и месингови стрелки, особено открояваща се минутна стрелка с много светомаса.

Изображение

Изображение

като че ли липсата на детайли по циферблата е умишлена и човекът създал този часовник, иска да насочи вниманието ни върху неговите основни елементи като уред за измерване на времето. Жестоки стрелки и впечатляващ масивен безел, комбинирани с дебел сапфир. Страхотна комбинация.

Относно каишките, това е другото нещо на този часовник, може да си сложите наистина много яки каиши :) става и с гуми, с нато, зулу, каквото Ви е на сърце, смяната става много бързо и възможностите са безкрайни. Разбира се най-много върви според мен с грубиански кожи или дебела гума :)

Изображение

Изображение
тук се вижда и задният капак, който също е готин, а титанът придава едно приятно усещане на допир до ръката, впрочем конструкцията на касата и задният капак е така направена, че месинговата каса няма почти никакъв допир с китката, в случай, че на някой му е неприятно.

Изображение

Ами това е, ще се радвам, ако ревюто Ви е харесало и Ви е разведрило в тези жежко-дъждовни буреносни дни ::drinks::
...go forward...

otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Re: Helson Sharkdiver brass 42 mm

Мнение от otof » 19 06 2018, 10:26

Гръмотевично представяне :clap: :clap: :clap:
Изображение

Потребителски аватар
Vesire
Маниак
Регистриран: 26 08 2011, 08:45

Мнение от Vesire » 19 06 2018, 10:28

Хареса ми, тенкс
Отдавна не бях чел ревю, много як часовник.

Потребителски аватар
spring_drive
Маниак
Регистриран: 15 05 2014, 10:01

Мнение от spring_drive » 19 06 2018, 11:02

Интересно представяне , благодарим ::thumb:: Часовникът е мъжкарски , идеален е за едно активно ежедневие през лятото.За градската баблиотека някой Патек :))
Времето не се връща.Времето не се купува. Времето лети... Времето е дар от бога да сме човеци за кратък вселенски миг. И часовниците с които мерим тази благодат нека са най доброто за нас.АМИН!

Потребителски аватар
gata05
Маниак
Регистриран: 22 05 2014, 13:23

Мнение от gata05 » 19 06 2018, 12:50

Кратко и ясно-такива ревюта харесвам :thumbup: Хелсъна е трепач-всичко ми допада в часовника,единствено дългите лъгове не са ми по вкуса. ::drinks::

Made in Bulgaria
Активен
Регистриран: 09 04 2018, 17:34

Мнение от Made in Bulgaria » 19 06 2018, 14:36

Хубав е часовника. Това че няма детайли по циферблата не е от значение. Някой модели на Rolex защото пък много детайли имат точно на циферблата...

Потребителски аватар
ivo p
Маниак
Регистриран: 20 09 2014, 11:31

Мнение от ivo p » 19 06 2018, 14:39

Супер,
Благодаря че сподели :)

Като собственик на 2 Шаркдайвъра- мога единствено да кажа, че моделите с каменен цифер са адресирали и това което споменаваш- за семплия циферблат.

Потребителски аватар
DocVader
Маниак
Регистриран: 25 02 2012, 12:30

Мнение от DocVader » 19 06 2018, 21:57

Брат, готин е, няма да си кривя душата. Просто не ме кефи ценовата им политика. Иначе дълго време бяха в уишлистата ми. Честита придобивка! Хубавото е, че държат цени втора ръка
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 19 06 2018, 22:37

vvgospodinov написа:Брат, готин е, няма да си кривя душата. Просто не ме кефи ценовата им политика. Иначе дълго време бяха в уишлистата ми. Честита придобивка! Хубавото е, че държат цени втора ръка
Напълно съм съгласен, факт който и мен озадачава, но какво да се прави явно имат успех. Въпреки че лично за мен само този модел е на справедлива цена. :)
...go forward...

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 19 06 2018, 23:01

Малиииййй гледам Шаркдайвър....викам си ей сега го заковах, че отдавна ми е в полезрението.....още откакто Галин започна да го снима и показва.....
Отварям и какво да видя......ами то ревю ::huh:: не обява.... :((
Зачетох се така и така съм отворил темата......то пък и хубаво написано.....
Толкова хубаво, че чак още повече се ядосах, че не е обява......
::drinks:: ::drinks:: ::drinks::

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 20 06 2018, 08:45

Благодаря за представянето! Много хубав часовник!

Потребителски аватар
cthulhu
Маниак
Регистриран: 24 09 2016, 16:03

Мнение от cthulhu » 20 06 2018, 09:16

И аз в първия момент реших ,че това ще е най-дългата обява която съм виждал наскоро :)) чак накрая загрях ,че всъщност чета ревю.
Добро представяне на един хубав часовник ,браво !

Sent from my Redmi Note 5A using Tapatalk
Животът ни... е низ от радост и тъга ,днес си тук - утре пак си тук.

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак
Регистриран: 04 12 2015, 18:57

Мнение от petarstoil » 20 06 2018, 12:04

Дон Жуан написа:Малиииййй гледам Шаркдайвър....викам си ей сега го заковах, че отдавна ми е в полезрението.....още откакто Галин започна да го снима и показва.....
И аз тъй :thumbup: ... Браво на момчето, конкретно и нищо излишно :clap: !

Потребителски аватар
Bartek
Маниак
Регистриран: 30 01 2011, 11:51

Мнение от Bartek » 20 06 2018, 15:06

petarstoil написа:
Дон Жуан написа:Малиииййй гледам Шаркдайвър....викам си ей сега го заковах, че отдавна ми е в полезрението.....още откакто Галин започна да го снима и показва.....
И аз тъй :thumbup: ... Браво на момчето, конкретно и нищо излишно :clap: !
Тъй, тъй.. ::drinks:: Точно тази цветова гама е суперр!!

P.S. и бартери предлагам за Steihart Ocean 1 керамика. ;)
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."

Потребителски аватар
RINO
Почитател
Регистриран: 09 01 2011, 13:00

Мнение от RINO » 26 06 2018, 22:41

Много хубаво ревю и много як часовник, честито и със здраве да го носиш... ::drinks::

Отговори

Върни се в “Ревюта и снимки на часовници”