Моля за информация и ориентировъчна цена за конкретния Rolex oyster perpetual datejust

Информация и мнения за конкретни модели и марки
Отговори
emil.hristov
Новобранец
Регистриран: 06 01 2019, 20:06

Моля за информация и ориентировъчна цена за конкретния Rolex oyster perpetual datejust

Мнение от emil.hristov » 06 01 2019, 20:25

Здравейте.
Интересуваме повече информация за този часовник даден ми лично от "чеиза" на близък роднина. Не разбирам от часовници, но доста се разрових с идеята да разбера най-напред дали изобщо е иситнски Ролекс (имайки предвид "потеклото" на роднината) или не. Специално за този модел не намерих много информация. Изчетох доста сайтове и статии за това, как да се разпознае един Ролкес от гравиран гръб до детайли в логото/коронката и пр. и честно казано все още не съм сигурен. Фактът, че има леко изтъркване на дисплея, и проблем в каишката ме навежда на мисълта, че не е. Въпреки това е доста масивен и ...добре стоящ часовник. Но стига с догатките, бих бил много благодарен ако някой успее да отдели няколко минутки да прегледа снимктие и да сподели, нещо повече за този часовник от статус, година и пр. до ориентировъчна цена. Крайната ми цел е да го продам на разумна цена (win-win) тъй като аз лично не нося ръчни часовници.
Благодаря предварително.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Re: Моля за информация и ориентировъчна цена за конкретния Rolex oyster perpetual datejust

Мнение от mitadoc » 06 01 2019, 20:37

Колега,менте е.Съжалявам.Цената според това,кой какво даде. Не очаквай чудеса. 20-30 лв.
Daydreamer

Потребителски аватар
ivo p
Маниак
Регистриран: 20 09 2014, 11:31

Re: Моля за информация и ориентировъчна цена за конкретния Rolex oyster perpetual datejust

Мнение от ivo p » 06 01 2019, 20:38

Здравей,
Само по името може да се ориентираш- Дейтджъст, а именно - модел само с дата...
А дата не виждам.

Експерт по Ролекс не съм, но таквоз чудо няма дори близко.

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 06 01 2019, 21:18

Колкото и разочароващо да прозвуча, но такъв модел на Ролекс не е имало никога и се надявам никога да няма!
Часовникът няма нищо общо с марката и моделната и гама!!!
Безумна недомислица, която дори не е имитация......дори името няма общо с "изделието"!!!
Съжялавам!
Здраве да има!!! ::drinks::

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 06 01 2019, 21:46

Не че вярвам в историята, ама - върни го на роднината ти и искай да ти подари нещо друго. :-D
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

kamikaze
Активен
Регистриран: 19 10 2012, 22:50

Мнение от kamikaze » 06 01 2019, 23:52

Не знам за вашите, но моите роднини, подарявайки ми нещо за над 10 000 ( толкова струва Ролекс -втора употреба) биха го направили по такъв начин, че да оценя жеста. Ако някой извади очукан часовник от чекмедже без много официалности - няма как той да струва толкова, съответно няма как да е истински.Предполагам разбирате идеята, ако въобще историята е истинска. Поздрави

Потребителски аватар
george2502
Маниак
Регистриран: 04 01 2013, 14:24

Мнение от george2502 » 07 01 2019, 00:16

Яяяя, ситизен от 90-те ....
Veni, vidi, пиши ЛОКО СФ и да си одим.

Потребителски аватар
SHARKY
Маниак
Регистриран: 29 01 2012, 20:09

Мнение от SHARKY » 07 01 2019, 09:44

emil.hristov написа:
06 01 2019, 20:25
Крайната ми цел е да го продам на разумна цена (win-win) тъй като аз лично не нося ръчни часовници.

https://www.olx.bg/ad/rolex-oyster-perp ... 7Hzmr.html
::up::

Потребителски аватар
Defoto
Маниак
Регистриран: 19 09 2017, 07:25

Мнение от Defoto » 07 01 2019, 10:40

Бан-ана
Да чукаш, преди да влезеш, е въпрос на възпитание.Да чукаш, след като си влязъл - е въпрос на възможности!

emil.hristov
Новобранец
Регистриран: 06 01 2019, 20:06

Мнение от emil.hristov » 08 01 2019, 23:46

Благодаря на всички за отговорите.
Така и предполагах, но бях длъжен да се допитам в подобна сфера.

Колкото до историята, нямам никакво намерение да лъжа, но нямам и намерение да споделям по-конкретни детайли. Не съм казал, че часовникът ми е подарен, завещан или нещо от сорта очаквайки се от мене да продължа традицията и да поддържам клана.

Относно OLX обявата, да пуснах я в деня в който писах и тука. Чак днес отварям и двете да видя какво става. Стартирах с рандъм сума, средно аритметична между средно скъп ролекс и пълно менте, от която нищо не губя. След прочетеното тука, съм я коригирал към реалността, ако изобщо има смисъл.
Същото направих и с втория часовник който имам - руски Romanoff - на база на проучването ми в нета съм задал конкретна сума.

Още веднъж мерси на отделилите време и лека ;)

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 09 01 2019, 04:45

Не виждам защо непременно да има упреци към отворилият темата,(то наистина няма и такива в случая) в крайна сметка никой не се е родил научен, макар ,че когато става въпрос за Ролекс..... :roll: колкото и да си лаик, все требе нещо да ти е едно на ум. :)
Хубаво е в обявата в OLX да напишете ,че това е реплика на Ролекс (то и туй не е точно) поне да ви е чиста съвестта.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Марки, модели, новини, коментари”