REPLICA SHOT OF THE DAY... :))

Въпроси и мнения около Репликите на часовници
Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Re: REPLICA SHOT OF THE DAY... :))

Мнение от phil05 » 11 11 2019, 18:18

Torro написа:
11 11 2019, 14:37
Като изключим нещата, които отровиха радостта ми, часовникът много ми харесва. Не се блазня от реплики, макар, че имам още три / един Ролекс, един Панераи, които съм ги купувал отдавна и един Ричард Мил, който ми е подарък/. Конкретният часовник го избирах и се навивах за него дълго време, като претеглих за себе си всички плюсове и минуси от придобиването ми и последващото му носетне. Всеки, който види часовника искрено се забавлява и дори не пита скъп ли е, реплика ли е, просто доставя чиста доза радост. Аз също се забавлявам от визията му и носенето му ми носи бодрост. Жалко, че конкретният мой часовник не отговаря на спецификациите, заради които го поръчах,
Както и да е, ето още една снимка на "Клоуна":
Изображение
Не се ядосвай, Теди, при този номера е в уникалната визия, за разлика от другите реплики откровени фалшификати, с претенции за истински, или че били същите.

От една страна малко неприятно да се отмъкне дивата идея на Чайкин, от друга страна така ще го знаят и ще му се радват на физиономията много повече хора. Малко реклама на такъв рядък часовник ;), за разлика от Ролексите. Чайкин може и да се кефи на такива. Аз на негово място щях да им се радвам.

То и този на Чайкин е с ЕТА, сега и ти искаш ЕТА, хайде стига му Сейко какво толкова, не това е важното. А лунната фаза сигурно работи с датата, ако работи, което няма смисъл. Така че и с бутона за настройка стига, се тая. Какво толкова, във всички случаи е бутон..бутафория. А може и да се е откачило нещо, за да върви луната, както спомена колегата провери го ако искаш. Ако беше истнска лунна фаза в модула с ЕТА, щеше да си е Чайкин и колко беше К евро долара.

ПП. Сега що ли да се окаже, че е наистина лунна фаза с луната, а не с датата и нещо да се е разместило и да тръгне :)) ::up::

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 11 11 2019, 20:49

Със сигурност ще изпратя часовника на часовникар. Днес часовникът ми спря на ръката , докато го носех. Доста го разклащах и накрая го навих и тръгна, но явно има някакъв проблем. Определено не оцелих бройката, ама това са просто пари и вещи, няма нищо отчайващо. Да мине диспута да видя какво ще реши търговската интернет-платформа и после ще му мисля. Със сигурност често ще нося часовника, дори и лунната фаза да е само фиктивна. Нямам нищо против механизмът на Сеико NH35, дори си е страхотен механизъм, но при него лунната фаза ще е вързана или с датника или с 24-часов указател, ако е предвидена ,все пак, някаква трансмисия. Не знам за този механизъм на Сеико да се прави компликация "Лунна фаза".

Потребителски аватар
Vesire
Маниак
Регистриран: 26 08 2011, 08:45

REPLICA SHOT OF THE DAY... :))

Мнение от Vesire » 11 11 2019, 21:28

Едва ли е лунна фаза, ден/нощ индикатор най-много
Уви лъжат китайците и е видно, няма как да е ета, и аз за себе си за пореден път се разочаровам от тях и повече пари на вятъра за китайци НЕ

Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 12 11 2019, 00:03

Незнам дали се кефи на такава реклама, но поне външно не го показва :lol:
Погледнах му страниците във ФБ и ИГ и попаднах на негови изявления във връзка с фалшификатите. Пише, че е прекратил производство в Италия,регистрирал дизайна в Китай и на път и там да прекратява производства. В друга по нова публикация пише за фалшификати с високо качество. (Вероятно става въпрос за екземпляри като на колегата) Оплаква се, че освен дизайна вече му копират и механизма и нарича това кражба. Тук вече лъха на безсилие и вероятно няма защита за механизма.
И тук отговора на чужденката на Торро, изглежда компликацията е направена в Китай, японски е само базовия механизъм. ::drinks::
Интересни са ми подробности, лунната фаза функционира ли и как се сверява?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 12 11 2019, 02:01

Има си хас да го покаже външно и във ФБ. Ама ако е пич, ще го покаже, така ще спечели повече почитатели ::up::

Той Torro каза, че не му работи лунната фаза и само се сверява с натискане в едната корона.

Гледай какво е чудо, пише тук, това е първа страница, има още 2. Това е предишния модел Жокер, но той същия. На Torro е новия, Клоун-а

https://www.ablogtowatch.com/konstantin ... ch-review/

Луната била полирана на ръка. На Torro със сигурност е още по на ръка :).

И за оригинала пишат, че ЕТА 2824 доста се товари от модула и резерва му пада на 38 часа, та може и затова Сейкото да се задъхва и да спира.

То е интересно и на Чайкин как му е вързана лунната фаза и колко е точна, дали е поне колкото на Валжу-то. Да не се окаже, че на колегата ако тръгне е по - добре. Но в случая с този дизайн няма значение, лунната фаза отива малко на заден план.

Интересно ще е Torro като го занесе на часовникар, да снимат модула, да го видим как изглежда. Да не е както казваш добро копие, или оригинала на Чайкин с малък дефект ;)

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 12 11 2019, 18:31

Браво на Чайкин, оригинално го е измислил! Сверяването и задвижването става от един същ лост ::huh:: Модула излежда солиден и лесен за копиране, турдното е да ти хрумне такава гениална идея. Фазата трябва да се коригира веднъж на 3 години (т.е. като на Валжу). Предполагам, че китайците са се затруднили в изработване на пъпката която задвижва лоста. Виждам че има и реплкики с клониниг на 2824-2 там може и да го няма този проблем. Някъде в мрежата видях каишка с имитация на вратовръзка и риза :lol:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Torro
Маниак

Мнение от Torro » 18 11 2019, 16:51

Днес пак поносих малко репликата на Чайкин. Утре е последният ден от срока за взимане на решение по спора с китаеца. Утре или в други ден ще разбера какво решение ще вземе търговската интернет-платформа по моя случай.
Изображение

Torro
Маниак

Мнение от Torro » 25 11 2019, 16:15

Наистина недоумявам, представих снимки на механизма, който е вграден в часовника, представих видео, че "Лунната фаза" на репликата не работи, представих статии за сравняването на ЕТА и Сеико механизми, множество снимки как изглеждат ЕТА и Сеико механизмите и администраторите на платформата "Алибаба" ми отговарят, че доказателствата са неясни и не уважиха спора ми. Е, пих една студена вода.

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 25 11 2019, 18:14

Алибаба? Продават ли на дребно? Доколкото съм запознат там за да ползваш защита има формалности, които малцина прилагат. От какво всъщност се оплакваш, ако е спирането, може би една профилактика ще оправи нещата.

Потребителски аватар
Vesire
Маниак
Регистриран: 26 08 2011, 08:45

Мнение от Vesire » 25 11 2019, 18:37

оплаква се от това че продавача в Aliexpress, описанието на всичките си шитняци е вписал като механизъм - ЕТА
без значение какво продава, хроно, моно репликажи.. ето това е проблема
то даже и на някой се вижда отзад прозрачен капак, че ета не е и няма как да бъде, ми те швейховете престанаха да ползват ета, камоли китайците, ето затова си направете един пейпал, купувайте от ибей и не се кахърете.
Алито е булшитняк

Потребителски аватар
gata05
Маниак
Регистриран: 22 05 2014, 13:23

Мнение от gata05 » 25 11 2019, 19:27

Vesire написа:
25 11 2019, 18:37
оплаква се от това че продавача в Aliexpress, описанието на всичките си шитняци е вписал като механизъм - ЕТА
без значение какво продава, хроно, моно репликажи.. ето това е проблема
то даже и на някой се вижда отзад прозрачен капак, че ета не е и няма как да бъде, ми те швейховете престанаха да ползват ета, камоли китайците, ето затова си направете един пейпал, купувайте от ибей и не се кахърете.
Алито е булшитняк
Не става въпрос за Алиекспрес,а за Алибаба.Поне така е казал Торо.Мисля,че има разлика.
А самият факт,че си е купил реплика,го поставя в неизгодно положение.В смисъл,няма как да си търсиш някакви права,просто забрави.А чрез Пей Пал,реплики мисля не можеш да си купиш ::drinks::

Torro
Маниак

Мнение от Torro » 25 11 2019, 19:55

Оплаквам се, че купеният часовник не отговаря на заявените спецификации и е повреден. Още не съм занесъл часовника на часовникар, Чаках решението на спора.
И да, Алибаба продават на едро, но има стоки, които могат да се купят и в единични бройки. Алибаба платформата е доста по-тегава от платформата на Алиекспрес, макар Алибаба да е шапката. Има неща в Алибаба, които са по-изгодни от Алиекспрес, други пък са на същата цена, независимо,че трябва да поръчаш и количество. Някои неща пък съм забелязал, че в Алиекспрес са дори по-изгодни. Абе шантава работа. Преди малко от Алибаба ми предложиха малка компенсация от самата платформа, каквото и да значи това.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 25 11 2019, 20:53

Я виж виж компенсацията :). Може за платформата да е малка, а иначе... :shock: ;)

Занеси го на часовникар, какво толкова като не е ЕТА, ако слагат някой клонинг на ЕТА да не е по добре от Сейко? Да види защо се тормози и спира, това по важно, дано го оправи. Пък може да пусне и фазата.

Според мен това, че спира е по сериозен повод за рекламация, казваш им часовникът не работи.

Аз и на двете им викам Алибаба за по лесно.

Потребителски аватар
Bartek
Маниак
Регистриран: 30 01 2011, 11:51

Мнение от Bartek » 25 11 2019, 21:32

Много е як то клоун. Пак, че са сложили Сейко...Според мен, ако беше от Алиекспрес щяха да ти върнат парите. Абе гледам има и кварцов за 100 тина лева, че тоя твоя си е цифра. Много ми хареса, адмирации за куража при покупката.
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."

Torro
Маниак

Мнение от Torro » 25 11 2019, 22:22

"Клоунът" е много як и визуално качеството е доста прилично. Дълго обмислях дали да го поръчам. Дори и след всичките проблеми му се кефя. Нямам нищо против механизма на Сеико, но конкретният механизъм няма версия с "Лунна фаза" и в случая компликацията трябва да е индикатор "Ден и нощ". Когато го поръчах отправих нарочно запитване дали механизмът е ЕТА и дали "Лунната фаза" е истинска и работи коректно. Китаецът най-нагло ме излъга и му се доверих. Разбира се не съм си и помислял, че ЕТА механизмът ще е швейцарски, но китайците правят много успешни клонинги и си мислих, че ще е такава вариация и, че ще са изкопирали по някакъв начин идеята на Чайкин или може да са вързали "Лунната фаза" с датника. Както и да е, като дам часовника за ремонт ще разбера защо т.нар."Лунна фаза" не работи и дано да може да се поправи.

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 26 11 2019, 00:45

Ще се оправи ще видиш. Дръж ни в течение, бих се зарадвал и на снимки на модула. Както писах по- горе Чайкин се оплаква, че са му копирали и модула, не само дизайна. Твоя екземпляр със сферични (леко изпъкнали) очни ябълки ли е? Някъде мернах, че имало два варианта със Сейко и с китайски клон на ЕТА, и някой търсеше изрично китайски та си мисля, че китайския вариант може да е с работеща лунна фаза. Торо, защо предпочете Алибаба пред сайтовете за реплики? Али експрес наистина дават гаранция, но там цените са почти двойни. Както писах при алибаба гаранцията се договаря между страните, но за една бройка не си струва и Торо дори може да не е разбрал правилата на платформата.

Torro
Маниак

Мнение от Torro » 28 11 2019, 12:11

По принцип непрекъснато ровичкам в Алиекспрес, а от няколко месеца и в Алибаба. Моделите Клоун и Жокер на Константин Чайкин ги гледам отдавна , даже разгледах няколко сайта за реплики, но там нямам никакъв опит и не посмях да поръчам. Така, докато си ровех в Алиекспрес и Алибаба установих, че и двете платформи предлагат търсеният от мен модел. В Алибаба цената беше по-добра и за това поръчах от там, но доста дълго време обмислях дали да го купя и имах предварителна комуникация с продавача. Както и да е, бях подведен за действителните характеристики на репликата. Та относно спора ми с продавача от платформата Алибаба ми заявиха, че моите доказателства са неясни и не могат да накарат продавачът да върне пари от поръчката, но предложиха тяхна компенсация, която преди малко преведоха по сметката ми и се равнява на 50$.
Та това е. Вече спорът е закрит и ще водя часовника на доктор, т.е. часовникар. Като разбера заболяването и нужното лечение ще пиша пак.

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 28 11 2019, 12:30

Ще следя темата с интерес и финалната развръзка. Имах възможността да видя часовника на живо, мога да кажа че качеството на изработка на касата, коронката, капака и циферлата са впечатяващи. Мисля че са направени професионално и внимателно. Относно случката с механизма и доказателствата, щом това което е представил Торо е неясно, значи не знам какво може повече да се покаже. Страшни машини са китайците. Поздравления за компенсацията, звучи честно, дано да е така наистина, часовникът е страхотен и много забавен.
...go forward...

Потребителски аватар
Lamer
Маниак
Регистриран: 22 02 2010, 19:39

Мнение от Lamer » 29 11 2019, 20:45

Изчетох темата. Завъртяха ми се, едни такива въпроси. Аз ли нещо не съм в ред или Вие очаквате ментето да е истинско?!? Как да прави някой, нещо? Риторично питам, за спорта. :)

Потребителски аватар
greg4o
Маниак
Регистриран: 19 11 2014, 21:21

Мнение от greg4o » 29 11 2019, 22:58

Lamer написа:
29 11 2019, 20:45
Изчетох темата. Завъртяха ми се, едни такива въпроси. Аз ли нещо не съм в ред или Вие очаквате ментето да е истинско?!? Как да прави някой, нещо? Риторично питам, за спорта. :)
Този коментар звучи като от човек ,който няма представа какво говори.
ЗВУЧИ, нищо повече.
Аз също ще следя темата с интерес.
В един сайт открих същия часовник като пише ,че е с 2824-2 клонинг,а досега от там само добри неща са пристигали.
И не е евтин за реплика,но не съм достатъчно запален,та да поръчам само за пробата.
Casio Pro-trek PRG-600YB
CHOPARD Mille Miglia GT XL Power Reserve
Aleksander Shorokhov +/-
Агат 46 Дамаск

Отговори

Върни се в “Реплики на часовници”