Обяви за скъпи часовници и калпавите снимки в тях.

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници
Потребителски аватар
Defoto
Маниак
Регистриран: 19 09 2017, 07:25
Контакти:

Re: Обяви за скъпи часовници и калпавите снимки в тях.

Мнение от Defoto » 19 11 2020, 12:50

Вярно е и това, хем трябва да са обективни, хем - привлекателни.
Да чукаш, преди да влезеш, е въпрос на възпитание.Да чукаш, след като си влязъл - е въпрос на възможности!

SLAYER
Почитател
Регистриран: 19 06 2010, 01:49

Мнение от SLAYER » 19 11 2020, 14:22

alex_slav написа:
19 11 2020, 12:47
Хубаво е да има някакви читави снимки, но мен лично ме дразнят сериозно пипаните снимки в стерилна среда. Често на живо часовника не изглежда толкова ефектно, колкото на силно обработена снимка. Разбира се, има го и обратния случай, на живо да е по-добре, ако има кофти снимки.
Особено за втора употреба, за мен трябва да са реални снимки и да показват евентуални дефектни, иначе хубави за всеки модел ще си намеря в нета.
Напълно сте прав за това което сте написал. Фотографията е цяла наука, дори много по обширна от тази за часовникарството, но зависи кой как ще го разбере и приеме. Реални снимки много трудно може да се постигнат, ако се ползват така наречените сапунерки или телефони, независимо колко и добри да бъдат - нещата са като да гониш куче със салам. Но понякога се изненадвам на снимки правени с телефон, нещата се получават добре, ако се гледа през телефон, но разпънеш ли снимката - вече нещата са други :( Много колеги се справят чудесно с телефончетата, да ти е драго да отвориш обявата и да разгледаш часовника. Дори и пари да нямаме, хубавите снимки радват.
Изображение

SLAYER
Почитател

Мнение от SLAYER » 19 11 2020, 14:25

Defoto написа:
19 11 2020, 12:50
Вярно е и това, хем трябва да са обективни, хем - привлекателни.

Така е, кеф да ти прави да видиш естетични или казано по друг начин Художествено представени кадри - реални и качествени.
И като става дума за това, аз пак ще се върна на обявата и да погледна пак хубавеца :)
Изображение

SLAYER
Почитател

Мнение от SLAYER » 23 12 2020, 01:51

Прочетеш в раздел "продава" - добра марка, цената се измерва в хиляди, идва ред за снимките - таралеж в мъглата. Продава часовник за няколко "иляди" лева, десет лева ли няма да плати на някой пишман фотограф за 5-6 снимки на фокус. Защо такива обяви - Админа директно не ги трие?
Изображение

Потребителски аватар
Puzo
Маниак
Регистриран: 18 10 2016, 09:37

Мнение от Puzo » 23 12 2020, 16:03

SLAYER написа:
23 12 2020, 01:51
Прочетеш в раздел "продава" - добра марка, цената се измерва в хиляди, идва ред за снимките - таралеж в мъглата. Продава часовник за няколко "иляди" лева, десет лева ли няма да плати на някой пишман фотограф за 5-6 снимки на фокус. Защо такива обяви - Админа директно не ги трие?
Снимките едно на ръка, да! Ами обяви на хубави часовници, които все едно ги е писал бай Ставри краваря от село!? Още по-зле! Гледаш прекрасен часовник наистина. Описанието или като на първолак стила, или преведено с гугъл транслейт, без грам да си направиш труда да прочетеш текста, или пълно с грешки, нескопосани обяснения, стилистични и фактологически грешки и т.н. Направо ми се доповръща от такива обяви, честно! :thumbdown:
Такива обяви също са позор! Даже въобще не ме вълнуват снимките като видя подобно описание!
КОГАТО СИ МЪРТЪВ, ТИ НЕ ЗНАЕШ, ЧЕ СИ УМРЯЛ. ТРУДНО И ТЕЖКО Е САМО ЗА ДРУГИТЕ. АБСОЛЮТНО СЪЩОТО Е И КОГАТО СИ ТЪП! ;)

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 23 12 2020, 17:59

Айде сега и текста... Всъщност, кои обяви се визират, тези във форума? И какъв е проблема, какво ви дразни, "скъпите" часовници, или снимките и текста? Де са тия обяви на бай Ставри и таралеж в мъглата на "скъп" часовник? Що не сложите някоя като пример? Аз сложих горе един от ОЛХ, ама тя си имаше своите предимства ::angel::. Ми сложете и вие по един :). Може и по една ваша обява за пример, какво е обява и снимки.

По мое скромно мнение, защото зяпам и обявите и по други форуми, е няма такива обяви, които да се мерят с някои от нашите в търговския раздел като снимки и описание. Има цели ревюта с б@си снимките, щом е толкова важно. Или с няколко думи, но на място и достатчъни.

А това, че часовник по снимки колкото и да са хубави не се гледа, е друг въпрос. Вярно, че дават достатъчна представа за най важното, ако е достатъчно. От друга страна пък, хубав кон и под съдран чувал се познава. Така че не търсете вината в обявите и снимките, всичко си зависи от нас. Ей, все някой трябва да ни е виновен ;)
Последна промяна от phil05 на 23 12 2020, 18:12, променено общо 1 път.

SLAYER
Почитател

Мнение от SLAYER » 23 12 2020, 18:12

Като да гледаш китайска ........ в сайта ......... на цена от 0.01$ и да се чудиш дали е ........ или е проскубан ........., разбираш за какво става дума, ако ще е ......... да е, ако няма да е - да си ............. ........... Досещаш за нещата от обявите и по точно за ............, казано по друг начин.
Изображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 23 12 2020, 18:13

Добавих само "или с няколко думи, но и те достатъчни" и се засякохме :)

Потребителски аватар
ayl
Почитател
Регистриран: 02 01 2016, 13:11

Мнение от ayl » 23 12 2020, 20:44

Едно от обясненията е, че тия, които продават скъпи часовници по обясними причини са с нокия с фенерче и камера 0.5 Mpx.

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Мнение от kokokoz » 23 12 2020, 23:01

смея да твърдя,че едно 60% от обявите във форума са като литературно произведение!преди доста години колегата цертомаз(за съжаление отдавна не влиза във форума и това определено много липсва) успя да наложи един качествен манталитет на страхотни обяви,снимки и ревюта,които повлияха на много колеги,които търговията тук им е приоритет!
други едни 30% са стилни,кратки и ясни обяви!
и останалите вече 10% са ::bad:: и с голям кеф директно ги запращам в кофата!
наистина е нелепо при съвременните телефони да не можеж да сложиш хубава снимка!
като цяло нивото на обявите е много добро! и определено за това нещо лично аз до колкото ми позволява наско( а той държи да съм по толерантен ::angel:: ) ще съм безкомпромисен!
и най вече аз като модератор съм длъжен чрез моето модериране да засвиделствам уважението ми към всички,които спазват правилата и пускат тези страхотно наравени обяви! ::drinks::

Отговори

Върни се в “За strelki.info - Българският форум за часовници”