За парфюмите

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
penchod
Почитател
Регистриран: 24 01 2013, 00:06

Re: За парфюмите

Мнение от penchod » 13 01 2021, 22:43

kamikaze написа:
13 01 2021, 19:57
Здравейте, тези parfum-bg.com, OK ли са, че нещо гледам лоши отзиви. Заслужава ли си тестер Bacarrat Rouge от там или не. Ако не, откъде?
Според bg-mamma е читав сайта, а аз лично им вярвам. Но там не предлагат такъв тестер, така че да не е друг сайта. Аз говоря за този:
http://www.parfum-bg.com/produkti-s-transporten-defekt

kamikaze
Активен
Регистриран: 19 10 2012, 22:50

Мнение от kamikaze » 13 01 2021, 23:07

Всъщност това е сайта https://fragrancebg.com/francis-kurkdji ... 0%BD%D0%B8
Моля ви за мнение

V.Georgiev
Активен
Регистриран: 07 10 2016, 21:30

Мнение от V.Georgiev » 13 01 2021, 23:58

kamikaze написа:
13 01 2021, 23:07
Всъщност това е сайта https://fragrancebg.com/francis-kurkdji ... 0%BD%D0%B8
Моля ви за мнение

Ментета! Baccarat Rouge за 100 лв. Амуажи по 80. :lol:

Потребителски аватар
Sisq0
Маниак
Регистриран: 12 06 2017, 11:00

Мнение от Sisq0 » 14 01 2021, 08:09

kamikaze написа:
Здравейте, тези fragrancebg.com, OK ли са, че нещо гледам лоши отзиви. Заслужава ли си тестер Bacarrat Rouge от там или не. Ако не, откъде?
Ментаци са разбира се. Дори да не ти е известен сайтът от преди, само като видиш че всичко е долу-горе на една цена (Том Форд струва колкото Мерцедес-Бенз парфюм) и можеш сам да си отговориш на въпроса. :)
Two things that are essential to life are WD-40 and duct tape.
If it moves and it isn't supposed to, use the duct tape.
If it doesn't move and it's supposed to use the WD-40.

kamikaze
Активен
Регистриран: 19 10 2012, 22:50

Мнение от kamikaze » 14 01 2021, 08:37

Sisq0 написа:
14 01 2021, 08:09
kamikaze написа:
Здравейте, тези fragrancebg.com, OK ли са, че нещо гледам лоши отзиви. Заслужава ли си тестер Bacarrat Rouge от там или не. Ако не, откъде?
Ментаци са разбира се. Дори да не ти е известен сайтът от преди, само като видиш че всичко е долу-горе на една цена (Том Форд струва колкото Мерцедес-Бенз парфюм) и можеш сам да си отговориш на въпроса. :)
Благодаря, радвам се че попитах

Stanislav.Georgiev
Активен
Регистриран: 29 11 2014, 11:10

Мнение от Stanislav.Georgiev » 14 01 2021, 10:59

И малко кражба от бг мамите за въпросния сайт
"Забелязах нещо забавно в този сайт - почти под всеки парфюм има много мнения - вижте имената на хората :))

Явена Комитова
Гюргена Костадинчева
Психомир Крустов
Радой Сабаков
Хлорофилия Кършовска
...
Българиян Забунов
Джанко Черешков
Прокопи Винслер
Пролетсин Смърдански
Гъзина Биволева
Байчо Кепев
Стоног Духльовски
Лимончо Литарски
Стоматолог Керанов
Идеал Лавренов
Зоро Ючормански
Битка Томова-Балканска
Людоеб Бебин"

Потребителски аватар
ostap
Маниак
Регистриран: 10 07 2013, 18:06

Мнение от ostap » 14 01 2021, 12:42

Stanislav.Georgiev написа:
14 01 2021, 10:59
И малко кражба от бг мамите за въпросния сайт
"Забелязах нещо забавно в този сайт - почти под всеки парфюм има много мнения - вижте имената на хората :))

Явена Комитова
Гюргена Костадинчева
Психомир Крустов
Радой Сабаков
Хлорофилия Кършовска
...
Българиян Забунов
Джанко Черешков
Прокопи Винслер
Пролетсин Смърдански
Гъзина Биволева
Байчо Кепев
Стоног Духльовски
Лимончо Литарски
Стоматолог Керанов
Идеал Лавренов
Зоро Ючормански
Битка Томова-Балканска
Людоеб Бебин"
::crap:: ::yahoo:: :mrgreen: Тази подборка направо ми оправи деня :clap:
Изображение

steinhart
Новобранец
Регистриран: 16 09 2016, 14:28

Мнение от steinhart » 14 01 2021, 22:51

petarstoil написа:
28 11 2020, 13:30
Покрай безкрайните промоции във връзка с афроамериканския петък се сдобих с това произведение на арабската парфюмерийна гилдия. То не е кутия:

Изображение
Изображение

... не е капачка:

Изображение

... не е флакон (шише):

Изображение

... то не е чудо!
А вътре... ароматна феерия ::yahoo:: ! Богат, плътен, мъжки, интензивен (но без да те трупясва), с елегантно преливане между съставките, страхотен шлейф и "безкрайна" трайност. Осезаемо табаков, ако и да липсва реална такава съставка. Евалла на дубайци! ::up::
Хубав е аромата и презентацията също. Днес бях с класическия Rasasi La Yuqawam Pour Homme, който е супер копие на Tom Ford Tuscan Leather. По нищо не отстъпва на Форда, но е 3 пъти по-евтин. А в началото като го пуснаха беше 6 пъти по-евтин, но като видяха Дубайците, че се продава като топъл хляб, му вдигнаха цената. Бива ги за търговци ;)

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 14 01 2021, 23:05

Ахъ,
те и нашите търговци не падат по-долу... :mrgreen:

Avas
Новобранец
Регистриран: 16 02 2019, 21:47

Мнение от Avas » 15 01 2021, 21:14

Поръчах един Ред Табако, от елинор . Отдавна се точа, бях го забравил, но ме присетихте тук .
Последно, тия дни ми дойде един Fattan , мнение ще дам като се стопли, мацката каза, че е топ .
Като стана дума за евтини парфюми, Mauboussin Pravate club е супер за цената си, тия дни го нося и яко комплименти отнасям .
Но, най-любимото от колекцията ми е Jovoy L'art de la Guerre, много ми пасва .

hdbox
Активен
Регистриран: 04 10 2019, 12:56

Мнение от hdbox » 16 01 2021, 11:54

Съдържанието, конкретно на тези два, така наречени евтини парфюми, по нищо не се различава от теза за по 100-200 лв. Всичко е синтетика с тази разлика, че арабите слага и съставки които са забранени в Европа, но те не се съобразяват с нашето законодателство. Това е причината, техните парфюми да се по-трайни и с по-добра производителност. Така или иначе, съдържанието на арабските и на дизайнерските парфюми струва около 5$. Тези по-скъпите с натурални масла, може и да достигнат 10$. Всичко е реклама и маркетинг, в повечето случаи подвеждаща...

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 16 01 2021, 13:01

Да кажем същото ,по друг начин
Не всичко е реклама,и маркетинг
Няма как в евтините да има същите масла като в другите
От няколко дни опитвам да харесам пирамидата на този клон,и понякога дори успявам
Но миризмата на скунксове ,или там каквото ще да ,с асоциация за мръсен мускус
Преди много време,преди преформа , белия Кouros миришеше подобно,но многопластово,финно,и с разгръщане
Не мисля че Night на Frederic Malle /Dark 90 % е негов клон /е само с десет процента по добър,по мнения от потребители от чуждите форуми
А съотношението на цената е точно едно към сто

Изображение

Потребителски аватар
ZeroReverse
Активен
Регистриран: 27 06 2014, 20:41

Мнение от ZeroReverse » 17 01 2021, 14:17

Дълго време ползвах един и същ парфюм, но в началото на миналата година като свърши се отвори вратичката и за последните 12 месеца си накупих цели 3 парфюма. Pasha de Cartie Parfum, Gucci Guilty EDP и 1 Million Parfum. Еединствения ми критерий който позлвах като избирах всеки един от тях беше че ми харесват супер много като миризма.

Изображение

Не разбирам от парфюми, но в последствие разбрах че различните парфюми може да са най подходящи за различни сезони или ситуации. Аз по принцип не обичам да следвам някакви определени правила, но ми е интересно кой от тези които имам за какво е най подходящ. В момента както ги виждам нещата:
Pasha - тежък, зимен парфюм, може би не особено подходящ за ежедневен
1 Million - май се води летен, но ми изглежда че може да се ползва за ежедневен целогодишно
Gucci Guilty - като че ли издържа повече и мирише по силно през зимата, от колкото през лятото, но освен това си нямам никаква идея за какво е подходящ. Супер много ме кефи мириса, но е малко странен :D

Та може ли някой разбиращ да си каже мнението, кой за какво е подходящ?

Потребителски аватар
Sisq0
Маниак
Регистриран: 12 06 2017, 11:00

Мнение от Sisq0 » 17 01 2021, 15:27

ZeroReverse написа:
17 01 2021, 14:17
Дълго време ползвах един и същ парфюм, но в началото на миналата година като свърши се отвори вратичката и за последните 12 месеца си накупих цели 3 парфюма. Pasha de Cartie Parfum, Gucci Guilty EDP и 1 Million Parfum. Еединствения ми критерий който позлвах като избирах всеки един от тях беше че ми харесват супер много като миризма.

Изображение

Не разбирам от парфюми, но в последствие разбрах че различните парфюми може да са най подходящи за различни сезони или ситуации. Аз по принцип не обичам да следвам някакви определени правила, но ми е интересно кой от тези които имам за какво е най подходящ. В момента както ги виждам нещата:
Pasha - тежък, зимен парфюм, може би не особено подходящ за ежедневен
1 Million - май се води летен, но ми изглежда че може да се ползва за ежедневен целогодишно
Gucci Guilty - като че ли издържа повече и мирише по силно през зимата, от колкото през лятото, но освен това си нямам никаква идея за какво е подходящ. Супер много ме кефи мириса, но е малко странен :D

Та може ли някой разбиращ да си каже мнението, кой за какво е подходящ?
Чудесна селекция си направил и критерият по който си ги подбрал, е най-добрият. В крайна сметка няма нищо по-важно от това на теб да ти харесва ароматът. Всичко друго е от второ и третостепенно значение.
Конкретните парфюми съвсем спокойно могат да се използват целогодишно, като аз не бих ползвал Гучито и Пашата в най-топлите месеци през лятото, и 1 Million през най-студения период от годината. Иначе аз нося когато каквото ми хрумне, не се ограничавам от сезони, по-скоро преценявам дали има конкретен повод. 1 Million е кежуъл парфюм, идеален за неангажиращото ежедневие, но не бих го комбинирал с костюм, да речем. Другите два са подходящи за носене и при по-сериозни и официални събития.
Two things that are essential to life are WD-40 and duct tape.
If it moves and it isn't supposed to, use the duct tape.
If it doesn't move and it's supposed to use the WD-40.

Потребителски аватар
ZeroReverse
Активен
Регистриран: 27 06 2014, 20:41

Мнение от ZeroReverse » 18 01 2021, 18:06

@Sisq0 благодаря за разясненията колега! И аз като цяло предпочитам ситуационно - както се чувствам на деня, но ми беше интересно тези ориентири кое за къде/кога е подходящо. ::drinks::

Avas
Новобранец
Регистриран: 16 02 2019, 21:47

Мнение от Avas » 20 01 2021, 22:48

Mancera Red Tabacco ми пристигна вчера .
Това е някакво чудо .
Много ми допада, а мацката директно заяви, че това е най-доброто от колекцията ми .
Тая гад, колко трае ?
За момента си откарва 13 часа, с две пръскания .
Бах мааму .

hdbox
Активен
Регистриран: 04 10 2019, 12:56

Мнение от hdbox » 21 01 2021, 00:57

Спокойно, след две бани ще се махне, а от коженото яке, април - май... :))

penchod
Почитател

Мнение от penchod » 29 01 2021, 14:09

Това хоби, ще се окаже по-опасно и от онова хоби :evil:
Реших да поразредя колекцията и разредих..., обаче и търговците решиха през януари да поразредят складовете.
И ето на, новите януарски, разпродажбени придобивки:
Изображение

Тея "само", плюс една AP Colonia Intensa дето пътува в момента. И се надявам промоциите за тая година да приключиха, ама на дали.

Потребителски аватар
gordanz
Маниак
Регистриран: 29 07 2012, 02:54

Мнение от gordanz » 29 01 2021, 14:49

Напиши две думи за Боасето, Ветивера какъв е ? мисля и аз да го взема, твоят е от старата партида май :)
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Brass Mechanical - Made by Diran Boiadzhyan
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

penchod
Почитател

Мнение от penchod » 29 01 2021, 14:54

gordanz написа:
29 01 2021, 14:49
Напиши две думи за Боасето, Ветивера какъв е ? мисля и аз да го взема, твоят е от старата партида май :)
Не съм го тествал задълбочено, че не му е сезон, но първото впечатление е, че е от жанра на Terre d'Hermès, но по-леко и свежо.

Отговори

Върни се в “Всичко останало”