Marina Militare

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.
Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Re: Marina Militare

Мнение от trk2 » 19 10 2011, 21:30

И аз така четох, сложи вода върху Сиигл-а който уж е със сапфир и ракетата- няма разлика. Усещам обаче осезателна разлика при докосване - определено стъклото на ракетата се усеща "по-меко" сцеплението с кожата е много голямо има и много финна мрежа от драскотини, която се вижда само при рефлектиране на светлоизточник в крайграничните зони на светоотражението.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
atanweb
Активен
Регистриран: 12 02 2011, 23:03
Контакти:

Мнение от atanweb » 25 10 2011, 20:04

Пристигна. Тази сутрин го взех от пощата. Поръчката се проточи 71 дни от който 5 дни път от HonkKong.
Не мога да го опиша с няколко думи, дори с няколко изречения. Трябва ми още време да ми се върне разума и да си събера думичките в главата. Или тези които са като ехо в главата ми .. "стомана...", "чудовище.." "масивно..", "изчистено..", "уникално.."

Изображение Изображение

Тези дни ще опиша нещата по-подробно.
Изображение

Потребителски аватар
alex70
Почитател
Регистриран: 31 12 2010, 23:07

Мнение от alex70 » 25 10 2011, 20:21

Браво колега!! Чакането почти винаги си заслужава. Дано да те радва безпроблемно ::drinks::

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 26 10 2011, 00:02

Най - после, Честито! :)
затегни болтчетата на скобата за коронката че падат, даже може да им измислиш една контра
Това вътре молния ли е ?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Junghans
Маниак
Регистриран: 13 02 2010, 00:13

Мнение от Junghans » 26 10 2011, 00:30

Честито Колега, дочака го :) със здраве... Бих те помолил за едно кратко ревю, примерно след седмица, две...носене - плюсове, минуси...
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 26 10 2011, 01:10

Голямо търпение показа.Само ти си знаеш как си чакал.Това за ревюто е много хубава идея,но аз съм сигурен ,че и без да те подканяме,ще го направиш.Честито и от мен!
Daydreamer

Потребителски аватар
atanweb
Активен
Контакти:

Мнение от atanweb » 26 10 2011, 17:30

Благодаря за поздравленията. Добра е идеята да направя ревю след поне две седмици, за да преценя по правилно как усещам часовника и да споделя как се държи механизма. В момента механизма е Seagull Unitas 6497 17J като смятам да го понося известно време след което ще бъде подменен със механизъм 3602 - Молния-та на дядо ми. Като тогава ще направя сравнение между двата. Надявам ,се да успея да направя добри снимки за да се опитам да предам излъчването на часовника, защото повярвайте чувството да го носиш е страхотно.
Изображение

Потребителски аватар
alex70
Почитател
Регистриран: 31 12 2010, 23:07

Мнение от alex70 » 26 10 2011, 19:03

Много колеги са против "хомаж" часовниците, а някой ги определят като реплики.Всеки има мнение и е прав за себе си.Аз си нося моя с голям кеф и смятам че всеки часовник с добър финиш и с механизъм който не създава проблеми си заслужава, независимо че не е топ марка. Дано да сложа някога истински Пам на ръката си да видя дали ще се почуствам 20 пъти по-щастлив колкото е разликата в цената между двата.

Потребителски аватар
trysth
Маниак
Регистриран: 21 02 2010, 21:36
Контакти:

Мнение от trysth » 26 10 2011, 20:47

Честито и от мен, колега! От кой сайт го беше поръчал?

Потребителски аватар
atanweb
Активен
Контакти:

Мнение от atanweb » 27 10 2011, 19:49

alex70 написа:Много колеги са против "хомаж" часовниците....
Подкрепям мнението ти.
Темата е за Marina Militare, а не Panerai. В сайта на GETAT e описано всичко, механизма който не е никак за пренебрегване и т.н. Да, аз си купих такъв часовник, защото ми харесва, а след като пристигна още повече.
Искам да потвърдя, че не бих дал пари за реплика .т.е. брандиран например Panerai -ами не е честно спрямо оригинала и не подкрепям този тип продажби. Имам няколко руски часовника коiто са взаимствани подчти 1:1 от други марки по това време.. знаете дори и механизмите, но така или иначе това са отделни доказали се руски марки и не са реплики нали? Важна част от решението ми за поръчката е съвместимостта на корпуса с други механизми. След като seagull-а се докаже в което съм сигурен, че най- вероятно ще е по прецизен от молнията която ще сложа, ще го сменя и ще сложа точно тази Молния за която говоря. Тогава, вече влизам в друга категория Franken точно заради слабостта ми към работата на онези дебели руски леки които сглобяват часовниците на милиони руснаци в продължение на десетилетия.

сайта от където съм поръчал часовника е този
Изображение

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 27 10 2011, 23:49

::thumb::

Отговори

Върни се в “Ревюта и снимки на часовници”