РЕСТАВРАЦИЯ И РЕМОНТИ НА РЪЧНИ И ДЖОБНИ ЧАСОВНИЦИ

Търсите или искате да разкажете за определен часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.
Потребителски аватар
DoctorPhill
Маниак
Регистриран: 27 12 2015, 20:12

Re: РЕСТАВРАЦИЯ И РЕМОНТИ НА РЪЧНИ И ДЖОБНИ ЧАСОВНИЦИ

Мнение от DoctorPhill » 02 09 2017, 20:17

Чудесно !!! Браво !!! ::up:: ::up:: :clap: :clap:
May the bridges I burn light the way .

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 02 09 2017, 20:42

hemingway написа:Малко занемарих темата си, но все по-малко свободно време ми остава, а и нали ни изкараха семейство идиоти :) -
аз не съм пишел, синът ми пишел, аз не съм знаел какво ми пишат и т.н.
Познаваме се лично и с двама ви, не очаквах пост като този горе.

Явно сега пише Георги, така ли да разбирам?

Тъй като това е мое твърдение, мога да го подкрепя с доказателства. Да направя няколко скрийншота от кореспонденцията ми с Пепи (Петър) на лични съобщения , през акаунта с име hemingway? Всъщност всичката ми комуникация на лични съобщения с този акаунт е с Петър, с Вас не сме комуникирали.
Има и доста други постове, очевидно правени от различни хора (баща и син) през акаунта. Моето разбиране беше, че пише предимно Петър, явно го правите и двамата. Не смятам, че това ви прави "семейство идиоти" , не съм влагал подобен смисъл в поста си. За огромна част от потребителите обаче писането на двама души от един акаунт, без да познават "вътрешнозаводската " ситуация, е объркващо, това беше и смисълът на коментара ми...
Offtopic: покажи
П.С. ето и тук, отпреди известно време
hemingway написа:"Postby dimoyanushev » 15 02 2015, 01:19

За Бащата на hemingway просто не знам какво да кажа. Невероятен човек и професионалист в това което прави. hemingway не го познавам, казват че "крушата не пада далеч от дървото" Поздрави и на двамата .Аз лично съм до тук с пробите на часовникари. Само една молба към hemingway да актуализира темата за реставрации по често. Огромен ++++++++++++"

RE: Благодаря сърдечно на dimoyanushev, за добрите думи и поредното гласувано доверие! За мен е удоволствие да доставям радост със свършената работа. Извинявам се, че и Senior и Junior, не сме активни във форума последните месеци, но за съжаление все по-малко свободно време остава.
И честно казано, ми е малко неудобно сам да показвам вече работата си, идва ми малко хвалебствено, а сега думите ми може би звучат прекалено скромно. Както и да е, ето малко снимки от въпросната реставрация - ремонт, пълна профилактика и реставрация на корпус Omega Speedmaster:
Със здраве.
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

Потребителски аватар
Puzo
Маниак
Регистриран: 18 10 2016, 09:37

Мнение от Puzo » 02 09 2017, 20:56

Още зимата се зачудих дали не комуникирам с друг човек...
В регистрите на Еконт е вписан Гошо Петров Атанасов. Аз дори се запънах тогава, че не сте Вие! ::huh::
Ваша милост ли е това?
Последна промяна от Puzo на 19 03 2019, 14:27, променено общо 1 път.
Когато си мъртъв, ти не знаеш, че си умрял. Трудно и тежко е само за другите. Абсолютно същото е и когато си ТЪП! ;)

Потребителски аватар
hemingway
Маниак
Регистриран: 05 11 2012, 01:22

Мнение от hemingway » 19 02 2019, 17:05

Привет съфорумници! Отдавна не съм писал в темата си, за което се извинявам, но все по-рядко ми остава време!
Ще покажа малко снимки на един интересен и изключително рядък часовник, имах честа да го профилактирам - което откровено си е много голямо предизвикателство, и да възстановя външния вид възможно най-близко до заводския - след предишен леко неуспешен опит на колега.
Часовникът е Audemars Piguet - троен календар с лунна фаза, а машината е in-house caliber 2003/2 като тройният календар и лунната фаза са допълнителни компликации. Машината и до ден днешен е една от най-тънките механични машини. Историята и е изключително интересна, калибър 2003 е разработен през далечната 1953-та година от Audemars Piguet и Jaeger-Le Coultre с малко помощ от страна на Vacheron Constantin. Базата за разработка е калибър 9ML / датиращ от 1938 година и с дебелина от само 1.64 мм /.

Извинявам се за качеството на снимките, но използвам телефона си, и увлечен съсредоточен в работата, пропускам да снимам повече от моментите на самата профилактика:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна от hemingway на 19 03 2019, 13:02, променено общо 1 път.

vargo
Напредващ
Регистриран: 26 12 2018, 15:43

Мнение от vargo » 19 03 2019, 11:56

За съжаление снимките не се отварят.... :-(

Потребителски аватар
hemingway
Маниак

Мнение от hemingway » 19 03 2019, 13:03

Качих ги отново, сега би трябвало да се виждат!
vargo написа:
19 03 2019, 11:56
За съжаление снимките не се отварят.... :-(

Потребителски аватар
hemingway
Маниак

Мнение от hemingway » 19 03 2019, 17:52

Ето и един интересен и рядък дамски модел на Girard-Perregaux, чийто корпус имаше нужда от реставрация:

Преди:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

След:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
spring_drive
Маниак
Регистриран: 15 05 2014, 10:01

Мнение от spring_drive » 10 04 2019, 15:21

ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ на Георги Атанасов. Много коректен , прецизен , скромен. На фона на многото работа ,която има си свърши работата перфектно. Едно старо 50-60 годишно часовниче имаше проблем със стъклото , правеше конденз и след цялостно профилактиране му се върна живота. Още един път -благодаря!
Изображение
За да се върнеш към извора ще се наложи да плуваш срещу течението.....

Потребителски аватар
hemingway
Маниак

Мнение от hemingway » 10 04 2019, 15:40

Сърдечно благодаря и аз за добрите думи!
spring_drive написа:
10 04 2019, 15:21
ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ на Георги Атанасов. Много коректен , прецизен , скромен. На фона на многото работа ,която има си свърши работата перфектно. Едно старо 50-60 годишно часовниче имаше проблем със стъклото , правеше конденз и след цялостно профилактиране му се върна живота. Още един път -благодаря!
Изображение

Христо.Стоименов
Новобранец
Регистриран: 14 05 2019, 20:42

Мнение от Христо.Стоименов » 14 05 2019, 20:57

Здравейте, интересувам се дали ще е възможно да се реставрира един Сortebert. Часовника е със повреден механизъм и счупена ос, но има много голяма сантиментална стойност за мен. Благодаря предварително.

Изображение

southcoast
Активен
Регистриран: 08 11 2017, 22:59

Мнение от southcoast » 15 07 2019, 12:43

ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ на Георги Атанасов. Много коректен и перфектен в работата си! ::up::

Отговори

Върни се в “Часовникари, магазини, сервизи”