НОВИНИ

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.
marrrto
Почитател
Регистриран: 07 07 2015, 13:04

Re: НОВИНИ

Мнение от marrrto » 10 01 2019, 00:24

senna написа:
09 01 2019, 20:40
marrrto написа:
09 01 2019, 09:34
Омега ще възроди произвдството на култовия калибър 321... Да видим какво ще се появи :)

https://www.hodinkee.com/articles/omega ... r-movement
Гарантирано ще се появи нов етикет с цена!
Защото:
Специален екип експерти работили (предполага се, че не са го правили безплатно) две години в пълна секретност. Изследователи, разработчици, историци ( Блечли парк пасти да яде :lol:).
Обширни исторически изследвания, оригинални планове, компютърна томография на музеен експонат (имат опит с Йоци) :crazy: :lol:.
Специален цех "Calibre 321" ::angel:: ;)
Асемблирането на всяко отделно движение, както и асемблирането на самите часовници и веригите ще бъде извършвано от един и същ часовникар от начало до край (добре, че поне часовникарите няма да са докарани от Луната). ::huh:: :))

Мда... Липсват само джуджета и Снежанка, па после сурва, сурва, сурва... :lol:
Дано съм лош пророк, но това чудо на съвременната часовникарска промишленост (всички машини с ЦПУ официално се забраняват в Биен :)) ) според мен няма да си покаже носа извън цеха за по-малко от 12 к. ::crap::
!2 поне... и то в евро... Видяли са ниша, че могат да изкарат (дет се вика винтиджите с 321 са си култови, защо да не яхнат вълната). Друг е въпроса сега тези дето имат стари 321 и такива като мен с 861/1861 какво да правят...
Така де, всичко е маркетинг, но пък от друга страна е интересно. Да видим колко ще избухнат.

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 10 01 2019, 01:28

senna написа:
09 01 2019, 23:40
...
Защо вместо да се връщат в миналото, не погледнаха в бъдещето. Ок, нека е 321 базата, но да го доработят до ратрапанте, или поне до Flyback, и да му сложат там една цифра нагоре, 322, или 331, ако ще и 421 да е. Та поне да се знае "оти ги ручаме жабетата". :))
А, има го и като ратрапанте.

Изображение

Изображение

И по - скромно маскиран като Вашерон :)

Изображение

Хайде, качихме им още 2-3к в цената, срещу скромна комисиона. Стига да вземат малко пример, да го понагласят още малко.

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 13 01 2019, 11:44

А, има го и като ратрапанте.
Имам в предвид Омега да си го направят. Тия ги знаем, какво и как го могат. :) ::drinks::

Нова колекция от AP, представена ни в статия за HODINKEE. Намигания и препратки към миналото, пречупени през най-новите достижения в часовникарската индустрия. Според техният CEO разбира се. :) Интересни решения при касите и кристалите, бягащи от стереотипите на Royal Oak формата, но и малко взаимстващи от едни други стереотипи. :) Нови калибри !!!

https://www.hodinkee.com/articles/code- ... mlHm2Q7CZ8

Гледам дискусията из фейсбук групите, мненията на родната фенска маса са разнообразни. От осанна, до разпни го. :) Какво мислите, на форумно ниво?
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Barking Dog
Маниак
Регистриран: 10 02 2016, 11:29

Мнение от Barking Dog » 13 01 2019, 12:52

Доста смел ход от тяхна страна, но те нямат избор! Ако искат да са на върха още много години, трябва да извадят нещо различно то Роял Оук.
Времето ще покаже дали това е правилното решение, но им свалям шапка за смелостта. Вече имам два фаворита от колекцията и много въпросителни. Лично на мен като чели ми харесва новата линия (без цените им разбира се), има иновации, има желание и ще трябва да си минат детските болести.
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 13 01 2019, 13:14

Barking Dog написа:
13 01 2019, 12:52
Доста смел ход от тяхна страна, но те нямат избор! Ако искат да са на върха още много години, трябва да извадят нещо различно то Роял Оук.
Времето ще покаже дали това е правилното решение, но им свалям шапка за смелостта.
...
Хубави са, има си хас :)

Да смел ход, да вдигнат още цената на RO -то ;). И хем да продават тези новите, който не ще RO :)

limonata
Почитател
Регистриран: 01 06 2016, 17:01

Мнение от limonata » 13 01 2019, 13:36

С риск да ме оплюете, на снимките не виждам нищо революционно, нищо, което да ме грабне от пръв поглед. Прилича ми на модел, правен от микробранд. Говоря за визия, не за техническия аспект. И 41 мм- дрес часовник, с този голям цифер...не виждам кой чистосърдечно би го предпочел пред RO.
“Ох, да, да, още, да, не спирай” - Джена Джеймсън

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 13 01 2019, 15:08

Offtopic: покажи
Абсурд, някой да оплюва друг затова, че изразява мнение! Това няма да го допусна в никакъв случай! Интересни ще са ми мненията на всички включващи се колеги, все пак сме фенове на часовниците, още повече че не става въпрос за кой и да е. За АP си говорим. :)
И мен нещо не ме грабват, засега. :)) Ако оставим настрана субективизма на възприятията в личностен аспект, е хубаво да имаме в предвид, че все пак гледаме снимков материал. Предполагам на живо нещата ще изглеждат бая по-различно. Заиграването с конструкцията на касите е много интересно, а традиционният висш пилотаж при скосяванията и фасетирането продължава и в тази серия. :) Някои от циферблатите, да си кажа директно, ме карат да се чудя AP ли гледам или... май има доста ръце лак, ама и малко гилош нямаше да навреди. :)

Потребителски аватар
alexandrov
Маниак
Регистриран: 10 07 2013, 17:26

Мнение от alexandrov » 13 01 2019, 15:25

limonata написа:
13 01 2019, 13:36
С риск да ме оплюете, на снимките не виждам нищо революционно, нищо, което да ме грабне от пръв поглед. Прилича ми на модел, правен от микробранд. Говоря за визия, не за техническия аспект....
+1

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 13 01 2019, 15:33

senna написа:
13 01 2019, 15:08
Offtopic: покажи
Абсурд, някой да оплюва друг затова, че изразява мнение! Това няма да го допусна в никакъв случай! Интересни ще са ми мненията на всички включващи се колеги, все пак сме фенове на часовниците, още повече че не става въпрос за кой и да е. За АP си говорим. :)
И мен нещо не ме грабват, засега. :)) Ако оставим настрана субективизма на възприятията в личностен аспект, е хубаво да имаме в предвид, че все пак гледаме снимков материал. Предполагам на живо нещата ще изглеждат бая по-различно. Заиграването с конструкцията на касите е много интересно, а традиционният висш пилотаж при скосяванията и фасетирането продължава и в тази серия. :) Някои от циферблатите, да си кажа директно, ме карат да се чудя AP ли гледам или... май има доста ръце лак, ама и малко гилош нямаше да навреди. :)
Според индийците, всяко скучно нещо,гледано достатъчно дълго време, става интересно.
Примерно, за мен сериите Полар на Жеже са същата греда като визия и дизайн. ::drinks::
Daydreamer

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 13 01 2019, 17:33

:lol:
Със сигурност е така, Мита. :)
Не знам, но аз не бих определил точно този дизайн, като "скучен".
Изображение
Изображение
Изображение
Донякъде познат и неочакван от AP може би, но не и скучен. Всъщност именно очакванията, че AP винаги следва да представят само неща, от които "ченето да ни пада" на момента, са "виновни" за толкова разнородно приемане на новата колекция. Само не бива да забравяме, че Джента отдавна го няма, светът се е променил доста от неговото време насам, а заедно с това се променят и възприятията ни. Трудно може да се измисли дизайн в днешно време, който да не прилича на нищо правено преди него.
Една снимка за сравнение с пост-модерните експлоатации на наследството на Джента. :)
Изображение
Идеята за многослойна каса, тип "сандвич" с различен финиш на слоевете е стара. От 1966 г. мисля в IWC ingenieur е приложена.
Изображение
Виждал съм на живо такъв със светъл циферблат обаче, невероятно стои. (Вальо недей се таиш, покажи ни го пак :)) ::drinks:: ). AP сега са я доразвили и довели почти до съвършенство. :)

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак

Мнение от mitadoc » 13 01 2019, 17:51

senna написа:
13 01 2019, 17:33
:lol:
Със сигурност е така, Мита. :)
Не знам, но аз не бих определил точно този дизайн, като "скучен".
Изображение
Изображение
Изображение
НИщо ново, уникално или вземащо дъха,което би ни накарало да платим една панелка за това скучно нещо.

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Daydreamer

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 13 01 2019, 18:02

mitadoc написа:
13 01 2019, 17:51
НИщо ново, уникално или вземащо дъха,което би ни накарало да платим една панелка за това скучно нещо.
Е, то по пътя на тази логика всеки часовник струващ повече от 50 евро трябва да бъде хвърлен на аутодафето! :)

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак

Мнение от mitadoc » 13 01 2019, 18:11

senna написа:
13 01 2019, 18:02
mitadoc написа:
13 01 2019, 17:51
Е, то по пътя на тази логика всеки часовник струващ повече от 50 евро трябва да бъде хвърлен на аутодафето! :)
Не,далеч съм от конфронтация. Разбери ме, че моите изисквания към компаниите,които искат да са на върха и да предлагат нещо уникално и ексклузивно,особено при такива цени,са много завишени. А те , в момент, лежат главно на името си и доработват по нещо ,но няма някакъв пробив. Нищо,което да оправдаде цените им.

Има няколко микробрандове ,които имат много разчупен дизайн,но нямат тежестта на бранда. Примерно, Sevenfriday е по-различим от тази неразбория.
Daydreamer

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 13 01 2019, 18:31

Каква конфронтация пък сега...

Разбирам те напълно, нали по-нагоре пиша, че именно очакванията, (ти използваш "изискванията", което си е същото за мен) поставят "големите" в капана на невъзможността да оправдаят ултра цените, на които предлагат. Нали и ти разбираш, колко невъзможно е практически да се направи в днешно време при това развитие на технологиите нещо хем механично, хем серийно, което да е до такава степен ново или "извън земно" та да си оправдае шест цифрените числа на етикета. Доста брандове експериментират с нови материали и с не традиционна визия. Вземи Юбло например. Тези поне залагат на традиционно часовникарство.

За мен също от всичко "ново" излязло напоследък, единствено ето този часовник оправдава цената си на този етап.

Изображение

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак

Мнение от mitadoc » 13 01 2019, 18:35

Поне влагат някакви усилия. Докато любимата Омега...
Daydreamer

Потребителски аватар
ostap
Маниак
Регистриран: 10 07 2013, 18:06

Мнение от ostap » 13 01 2019, 20:18

Чак сега загрях, че гайката на Джента си е тука! Ама свенливо са я завряли между условния безел и задния капак :mrgreen:

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак

Мнение от mitadoc » 13 01 2019, 20:39

senna написа:
13 01 2019, 18:31
Каква конфронтация пък сега...

Разбирам те напълно, нали по-нагоре пиша, че именно очакванията, (ти използваш "изискванията", което си е същото за мен) поставят "големите" в капана на невъзможността да оправдаят ултра цените, на които предлагат. Нали и ти разбираш, колко невъзможно е практически да се направи в днешно време при това развитие на технологиите нещо хем механично, хем серийно, което да е до такава степен ново или "извън земно" та да си оправдае шест цифрените числа на етикета. Доста брандове експериментират с нови материали и с не традиционна визия. Вземи Юбло например. Тези поне залагат на традиционно часовникарство.

За мен също от всичко "ново" излязло напоследък, единствено ето този часовник оправдава цената си на този етап.

Изображение
Какъв е този часовник? И кое му е специалното?
Daydreamer

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 13 01 2019, 20:54

senna написа:
13 01 2019, 17:33
...
Изображение
Виждал съм на живо такъв със светъл циферблат обаче, невероятно стои. (Вальо недей се таиш, покажи ни го пак :)) ::drinks:: ). AP сега са я доразвили и довели почти до съвършенство. :)
Кой, тоя ли?

Изображение

Изображение

ЗаминА си в къщи! После се преобрази на част от Дейтона, и така после стана на RO :lol: по темата.

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 13 01 2019, 21:03

phil05 написа:
13 01 2019, 20:54
ЗаминА си в къщи! После се преобрази на част от Дейтона, и така после стана на RO :lol: по темата.
А бе знам си аз, че е по темата. То при теб няма как човек да излезе от темата! :lol: ::drinks::
Добре, че те познавам, та успявам да видя разни неща покрай познанството ни, дето иначе само на картинка ще ги видя. ::drinks::
mitadoc написа:
13 01 2019, 20:39
Какъв е този часовник? И кое му е специалното?

Мита, не следиш май форума напоследък! ;)

viewtopic.php?f=4&t=9684&start=2360#p393401

Всичко му е специално, от начина на визуализация на показанията до съвсем новата концепция на калибъра.

https://www.hodinkee.com/articles/singe ... ntroducing

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 13 01 2019, 21:20

Асене, този определено е специален! Много ме радва!
::drinks::

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”