"Кухнята" на Seikosha

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.
Barking Dog
Маниак
Регистриран: 10 02 2016, 11:29

Re: "Кухнята" на Seikosha

Мнение от Barking Dog » 13 10 2018, 21:33

Скоро и аз ще пиша за една черна чума, дето му изпи акъла и му взе здравето, долу горе по същото време, ама първо да му спретна на Сейкоша сан една изненада с малко помощ от познати във Варна....
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.

Камбуров
Активен
Регистриран: 21 05 2018, 00:02

Re: "Кухнята" на Seikosha

Мнение от Камбуров » 05 02 2019, 18:48

Отдавна не бях гостувал на Мишо, ще се затъжим :cry:
Не че повода е голямата работа, ама за едно ::drinks:: това няма значение.
На обяд взех това часовниче от един приятел антиквар.

Изображение

Малко в окаяно състояние, освен че не работи, пък няма и секундна стрелка. Да, и не се навива. Няма пълно щастие е банална фраза.
За капак в опита си да изправя секундната ос, взех че я счупих. То не че е трудно. Имам резервна, но това означава отваряне отзад и отпред, за оправяне на всички бакии.

Изображение

Можело значи, то взе че проработи.

Изображение

Изображение

Отзад всичко е ок, да видим какво става отпред

Изображение

Малко разместени пружини на навиващия механизъм. Колко типично за Слава, и то не само за 2427. Проверка за изправност на механизма за смяна на датата и мога да обърна малко внимание на козметиката.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Секундната не е съвсем точно за този модел, но ще свърши работа докато намеря подходящата.
Ами ето

Изображение

Изображение

Изображение

Един малкото съветски модели произвеждани с верига по онова време. И то стоманена. И то с такава широчина. Солидни и тежки са тези модели на Слава, усещат се добре на китката.
Ами това е. Няма друга история, просто бърза реставрация за поддържане на кондиция.
Благодаря за вниманието и приятна вечер на всички колеги ::drinks::

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”