Криптовалути, blockchain технология и т.н.

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Криптовалути, blockchain технология и т.н.

Мнениеот slavie » 01 11 2017, 15:28

Здравейте, Тази виртиална валута все повече взе да набира скорост, а и цената и се покачва . За последната година е скочил петорно. Та , хем съвлазнително , хем ..... Какво мислите вие?
slavie
Напредващ

Re: Bitcoin

Мнениеот ISDP » 01 11 2017, 15:33

slavie написа:Здравейте, Тази виртиална валута все повече взе да набира скорост, а и цената и се покачва . За последната година е скочил петорно. Та , хем съвлазнително , хем ..... Какво мислите вие?
предвид факта, че цената му е 6.5к долара .. успех :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
ISDP
Активен

Re: Криптовалути, blockchain технология и т.н.

Мнениеот monopola » 01 11 2017, 16:11

Позволих си да коригирам заглавието на темата, защото биткоин е само една малка част от цялото това нещо :)

На мен самия ми е много интересно цялото това нещо. Виждам хем гигантски потенциал, хем доста тревожни неща. Последните месеци една от причините да нямам много време да пиша са баш крипто простотиите :)

Та я кажете кой какво мисли, интересували ли сте се, виждали ли бъдеще, схема ли ви изглежда, търгува ли някой, копае ли ::drinks:: ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот SHARKY » 01 11 2017, 16:29

В Замунда май мярнах някакъв образователен филм.
Аватар
SHARKY
Маниак

Мнениеот monopola » 01 11 2017, 16:31

Малко е стар тоя филм и той по-скоро има друга идея, но определено става да се гледа за обща представа.

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот vvgospodinov » 01 11 2017, 17:47

Познавам хора, които копаят. Според тях е въпрос на време цялата система да гръмне...
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.
Аватар
vvgospodinov
Маниак

Мнениеот BorisDimitrov » 01 11 2017, 20:26

vvgospodinov написа:Познавам хора, които копаят. Според тях е въпрос на време цялата система да гръмне...

Мой познат, изгоря с доста прилична сума преди време, точно с тея копачки .......... и като цяло, мисля че това ще бъде измамата на века .....
Аватар
BorisDimitrov
Маниак

Мнениеот stealth » 01 11 2017, 20:33

То днес (вчера?) пак трябва да се е форкнал биткойна... Не следя много отблизо, но ще нахвърлям малко собствено мнение:
Като идея е супер - децентрализирана валута. Лошото е, че не може да се ползва като валута :) Поради ограниченият си обем, почти целият пазар е окупиран от спекуланти и трудно може да се определи дори приблизителна реална цена. Стойността му се подскача и пада, което за извършване на реални сделки срещу някакъв продукт е безсмислено. Реално биткойна се ползва за спекула (игра на борсите), инвестиране (ако имате пари, които не ви трябват), извършване на преводи (ако все още таксите са поносими).
В даден момент ще се появи валута базирана на блокчейн, но подкрепена от някой голям (гугъл, амазон, фейсбук, алибаба...), който да налее доверие във въпросната валута и да я направи лесна за ползване от масите. Мнозинството все още иска поне някой фиктивно да подкрепи дадена валута :( Все още чакаме адекватна система за микроразплащания за обща употреба, а не само в затворени системи.
stealth
Напредващ

Мнениеот ISDP » 01 11 2017, 20:44

Понеже от известно време това ми представлява интерес. Ще си позволя да дам мнение. Като цяло има голям потенцял за печалба... но и риска е е млък. Всички плащания в дарк нета минават с биткоини и като цяло с крипто валута. На теория цената за парче може да скочи и до 100к долара (дали ще се случи е друг въпрос) за сега се твърд че шанса в следващите 3-4 месеца цената да се покачи до над 10к долара ( и като гледам как върви може и да стане). Аз лично се надявам след предстоящия сплит след 10тина дни цената да падне подне до към 4к .... божа работа :).

Има много неща да се кажат по въпроса има много инфо в интернет.

Като цяло сега не е оферта да се копаят защото трудноста е много висока и няма да спадне ;) понеже валутата е на .. да кажем 70-80% изкопана ( процентите са ориентировачни немога да съм сигорен ... но се очаква до 2-3 години да се изчерпа)

Ако някои има излишни пари .. дето е склонен да ги прежали ... може и да изкара някои лев отгоре... или да ги изгуби :)

ISDP
Активен

Мнениеот monopola » 01 11 2017, 21:49

Последният биткоин ще бъде генериран (изкопан) през 2140 година. Няма как да стане по-рано, алгоритъма не го позволява. Дотогава, според мен, не малък процент от биткоините ще бъдат затрити - тоест загубени по разни портфеили, хард дискове, борси, флашки и т.н. Тоест, никога няма да е наистина 21 000 000 броя, както би трябвало да е. Разните вилици за мен лично си струват единствено за някаква спекула. До момента са изкопани около 16 000 000 милиона, трудността вече е сериозна и ще става все по-бавно.

А иначе за реализацията на биткоин - отнема буквално няколко часа да си получиш парите от epay. Няма никакъв по-бърз начин да си вземеш парите от чужбина за каквото и да било. А с напъните на данъчните напоследък мисля, че все по-важен ще става :)

Като цяло аз съм се метнал, да кажем, че хич да не е виждам някакъв сериозен шанс нещо подобно на биткоин наистина да промени финансовата система. Обаче тепърва ще почнат мега схемите с подобни неща, сега ICOтата и cloudmining са актуалните далавери, тепърва предстоят чудеса :)

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот ISDP » 01 11 2017, 21:54

monopola написа:Последният биткоин ще бъде генериран (изкопан) през 2140 година. Няма как да стане по-рано, алгоритъма не го позволява. Дотогава, според мен, не малък процент от биткоините ще бъдат затрити - тоест загубени по разни портфеили, хард дискове, борси, флашки и т.н. Тоест, никога няма да е наистина 21 000 000 броя, както би трябвало да е. Разните вилици за мен лично си струват единствено за някаква спекула. До момента са изкопани около 16 000 000 милиона, трудността вече е сериозна и ще става все по-бавно.

А иначе за реализацията на биткоин - отнема буквално няколко часа да си получиш парите от epay. Няма никакъв по-бърз начин да си вземеш парите от чужбина за каквото и да било. А с напъните на данъчните напоследък мисля, че все по-важен ще става :)

Като цяло аз съм се метнал, да кажем, че хич да не е виждам някакъв сериозен шанс нещо подобно на биткоин наистина да промени финансовата система. Обаче тепърва ще почнат мега схемите с подобни неща, сега ICOтата и cloudmining са актуалните далавери, тепърва предстоят чудеса :)
Ама защо epay от борсата направо в банковата сметка ... друг е въпроса колко ще те одере банката.

За покупка на биткоин се бях надъхал преди седмица-две докато беше около 5.5 ама докато се намодкам и вече е 6.5 :( ( щях да изкарам за един саат :) )
Ама за жалост вече ми е скъпо

ISDP
Активен

Мнениеот monopola » 01 11 2017, 22:02

Може и по сметка разбира се, ама поне 2-3 дни докато дойдат парите :)

За цената - то това е основния проблем :) Колко струва? Нещо без фундамент и функционалност много трудно може да се оцени. Може би златото е най-близо до биткоина като инвестиционна концепция. Може да се окаже, че 6.5 долара е една десета от цената след две години, може да се окаже, че е 1000 пъти над цената след две години :)

За мен лично хубавото е, че рискуваш единствено пари, нищо друго.

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот ISDP » 01 11 2017, 22:10

Така е.. Обаче ако намерят начин да го контролират и скедят (почти невъзможно, но все пак има такава вероятност) Ще се обезцени и цената му ще се срине - според мен. Иначе в момента Американците май притежават най - много биткоини, че нали разбиха една борса и прибраха всичко. Русия поддържа етериума и така да се каже... налива пари в него. А китаиците забраниха биткоина и всички копачки там пуснаха кепенците, борсите им не работят с биткоини. А самите китаици казаха че ще пробват да направят собствена крипто валута

ISDP
Активен

Мнениеот monopola » 01 11 2017, 22:17

Ами то всъщност това със следенето е точно обратното :) Технологията може да покаже всяко сатоши (стотинките на биткоина) по какъв път е минало преди да стигне до теб примерно. Тоест ако държавите приемат случващото се (банките вече почнаха, че май се стреснаха) примерно може да спре прането на пари, сивата икономика, криенето на данъци и т.н.

А щом Китай и Русия забраняват нещо, то следва, че това нещо е важно, интересно и най-вече е създадено с визия. Един вид става :)

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот ISDP » 01 11 2017, 22:22

Не само китаиците го забраниха.
А за следенето имах предвид друго .. че сега можеш да просследиш най- много до някой портфел ... а кои е зад него .. не се знае. като цяло за това варви крипто валутата неможе да бъде проследена и за това в даркнет пазаруваш с нея :).

ISDP
Активен

Мнениеот ISDP » 01 11 2017, 22:24

https://m.youtube.com/watch?v=iDOM30wTcEI

ISDP
Активен

Мнениеот ISDP » 01 11 2017, 22:31

и само още едно което е интересно - за какво се ползват биткоините

https://youtu.be/93lB0sUYdc8

ISDP
Активен

Мнениеот dvd7586 » 02 11 2017, 00:27

Нека и аз кажа опита си, криптовалути съм търгувал само на фондовия
Аватар
dvd7586
Активен

Мнениеот dvd7586 » 02 11 2017, 00:38

Нека и аз кажа опита си, криптовалути съм търгувал само на фондовия пазар интересни са защото имат голяма валутилност.Там индикатори и осцелатори не важът търгува се на цена.Тотален хазарт независимо дали влизаш сделка покупка или продажба, нито технически нито фундаментален анализ са приложими.Употреба - най-добрата крипто валута за разплащане е Рипъл(XPR) създадена е за това и не се "копае".В Индия банките я ползват никакво забавяне почти без такса е бива ама няма цена.Има няколко фирми продаващи професионални "минери" не с видеокарти а с честота на блокчейна за съответната крипто валута но не знам кой се възвръщат като инвестиция.Deep па особено Dark Web са много романтични ама да купиш лаптоп от заложна че да си сложиш Тор че да идеш където има нет а няма камери и да си купиш някоя евтина маскировка за IP и накрая да платиш с крипто валута Крег на търговец дето му нямаш доверие и после да надуеш платната с него, много лекомислено.Според мен ще има рестрикции за в бъдеще НАП не е само в България.Ама не пречи на спекула и копане да се изкарва девидент.
Най големия завод за Биткойн копане фалира де.
Аватар
dvd7586
Активен

Мнениеот ISDP » 02 11 2017, 08:42

dvd7586 написа:Нека и аз кажа опита си, криптовалути съм търгувал само на фондовия пазар интересни са защото имат голяма валутилност.Там индикатори и осцелатори не важът търгува се на цена.Тотален хазарт независимо дали влизаш сделка покупка или продажба, нито технически нито фундаментален анализ са приложими.Употреба - най-добрата крипто валута за разплащане е Рипъл(XPR) създадена е за това и не се "копае".В Индия банките я ползват никакво забавяне почти без такса е бива ама няма цена.Има няколко фирми продаващи професионални "минери" не с видеокарти а с честота на блокчейна за съответната крипто валута но не знам кой се възвръщат като инвестиция.Deep па особено Dark Web са много романтични ама да купиш лаптоп от заложна че да си сложиш Тор че да идеш където има нет а няма камери и да си купиш някоя евтина маскировка за IP и накрая да платиш с крипто валута Крег на търговец дето му нямаш доверие и после да надуеш платната с него, много лекомислено.Според мен ще има рестрикции за в бъдеще НАП не е само в България.Ама не пречи на спекула и копане да се изкарва девидент.
Най големия завод за Биткойн копане фалира де.
Виж тук си прав. Рано или късно балона ще гръмне... и да хазард е, факт е че неможе да се предвиди на къде ще отиде цената. Всичко е въпрос на късмет и все пак аз си мисля, че наистина цената ще скочи до към 10-11к (пък и по-малко да е и тогавс продаваш всичко и си свиркаш). Колкото до тъмната страна на мрежата ... ми несъм влизал там а и няма какво да правя (предполагам че не продават часовници :) ) , но не е голяма философия. И един рутер за 20лв можеш да го префлашнеш и да му сложиш "подходящата" операционна система.

http://www.cmegroup.com/media-room/pres ... tures.html

А т'ва колко е вярно и как ще се отрази ... само един бог знае... и той не е сигорен. Но е факт че нещата се движат на някъде :)

ISDP
Активен

Следваща

Назад към Всичко останало