Гъдел с "Български поШТи"

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
stealth
Активен
Регистриран: 02 08 2015, 21:37

Re: Гъдел с "Български поШЛи"

Мнение от stealth » 13 01 2019, 11:04

El Rockero написа:
13 01 2019, 01:03
Щом при проверката на двата кода ми дава, че пратката е на наша територия от 23-24.11.2018г., това ще рече, че някой я е приел и сканирал. От нищото няма как да се появят такива данни за местоположението ѝ.
Разбира се, че могат да се появят. И случаят е точно такъв.
Ако пратката е изпратена, все някога ще пристигне. ЕФтини джунджурийки пуснати чрез най-еФтината доставка са ми са мотали по 2-3 месеца. Те нямат тракинг номера и ако изобщо дават някаква полезна информация, то тя е само за движението в държавата изпращач. Номерът е локален и работи само в мрежата на пощата изпращач. По пътя си нямат никаква обратна връзка, както и в страната на доставка. Няма как да има информация, че е пристигнала в пощенският ти клон.

Toshiro
Маниак
Регистриран: 26 06 2014, 12:23

Мнение от Toshiro » 13 01 2019, 11:15

И до цена е. Китаеца се ошумолявя. За $6 часовник + доставка с реален проследяващ номер - трудна работа. То едни Спиди и Еконт са $3. Почти съм сигурен, че пратката е без проследяване. Прегледай си условията на доставка и си искай парите.

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР
Регистриран: 29 09 2009, 15:55

Мнение от stdenev » 13 01 2019, 11:43

@ El Rockero

Клона на летище София ли ползвате - 1540?
От 8-9 години ползвам този клон за получаване и изпращане (практически клонът не е толкова важен) и съответно БГ пощи и имам изпратени и получени над 500 пратки (не преувеличавам) и нямам загубена НИТО една. :) Може би късмет - едва ли.
За пратки над 500лв ползвам DHL Express, където услугата е в пъти по-качествена но и разликата в цената е в пъти.
Не адвокатствам на Български пощи, защото са ми "транспенис" (извинения за израза, опитах да е възможно най-близко да доброто възпитание), просто съм доволен клиент, който винаги би препоръчал услугите им за цената, на която са.

Между другото във всички пощенски клонове отдавна има камери. :)

Поздрави
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР
Регистриран: 29 09 2009, 15:55

Мнение от stdenev » 13 01 2019, 11:54

george2502 написа:
12 01 2019, 22:54
Марине, аз го писах в друга тема, ама с ДХЛ - Нюрнберг София два дни, Горубляне - Подуене (4 км по права линия, 7 от врата до врата) 5 дни с частните Рапидо.
А имах и веселия случай Шефийлд - Дюселдорф един ден и на другия ДХЛ решиха, че не им се вози до БГ и върнаха пратката като невъзможност за доставка. Беше с коледния подарък на жена ми.
Писмото ми до customer care на ДХЛ е цветно с картинки и пожелания за щастлив живот в следващите 4 прераждания за тях и всички околовръст.
Така че, нашите пощи с лелките, тетрадките и Стамат с 15 годишния Партнер направо са муцка на моменти.
Жорка, DHL Express доставят на следващия ден.
Знаеш, косвено съм в системата на DHL, защото авиокомпанията в която работя лети в тяхната група.
Та - няма вариант DHL да реши, че не им се вози до България, всичко се превозва със самолети, а там има едно непреодолимо препятствие - лошото време. Когато времето не позволява, самолеДите просто не летят, братле. ::drinks::
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!

Потребителски аватар
george2502
Маниак
Регистриран: 04 01 2013, 14:24

Мнение от george2502 » 13 01 2019, 13:27

stdenev написа:
13 01 2019, 11:54
george2502 написа:
12 01 2019, 22:54
Марине, аз го писах в друга тема, ама с ДХЛ - Нюрнберг София два дни, Горубляне - Подуене (4 км по права линия, 7 от врата до врата) 5 дни с частните Рапидо.
А имах и веселия случай Шефийлд - Дюселдорф един ден и на другия ДХЛ решиха, че не им се вози до БГ и върнаха пратката като невъзможност за доставка. Беше с коледния подарък на жена ми.
Писмото ми до customer care на ДХЛ е цветно с картинки и пожелания за щастлив живот в следващите 4 прераждания за тях и всички околовръст.
Така че, нашите пощи с лелките, тетрадките и Стамат с 15 годишния Партнер направо са муцка на моменти.
Жорка, DHL Express доставят на следващия ден.
Знаеш, косвено съм в системата на DHL, защото авиокомпанията в която работя лети в тяхната група.
Та - няма вариант DHL да реши, че не им се вози до България, всичко се превозва със самолети, а там има едно непреодолимо препятствие - лошото време. Когато времето не позволява, самолеДите просто не летят, братле. ::drinks::
Стояне, знам какво правите и сега се усещам, че трябваше да питам а подробности.
Беше доставка от sport pursiut и не знам защо така стана, не беше извинение с времето или нещо друго, възстановиха ми сумата след два дни и продължих напред...
Veni, vidi, пиши ЛОКО СФ и да си одим.

Потребителски аватар
El Rockero
Напредващ
Регистриран: 20 03 2014, 11:36
Контакти:

Re: Гъдел с "Български поШТи"

Мнение от El Rockero » 13 01 2019, 22:51

Знам го 1540 от сайта на куриери бг, като информация за неговото местоположение. Ако въпросът е дали съм имал лично вземане-даване там - не. Последните няколко пратки бяха с ниска стойност и "фрии шипинг", но текова нящу... :clap: ::yahoo::
Ся съм се настанил удобно и се наслаждавам на представлението от "БГ пощи" ::up:: ::drinks:: Може и да е тръгнала към Бургазъ пратката, ама за по-пряко през Сидни - Сан Франциско - Лима, ама не Адриана :mrgreen: - Буенос Диас...ъъ... Айрес - Осака... ::drinks::

Изображение

P.S.: Уекинко барнАх заглавието на темата ::cool:: ... по случай 140-годишния юбилей ... ;)
stdenev написа:
13 01 2019, 11:43
@ El Rockero

Клона на летище София ли ползвате - 1540?
От 8-9 години ползвам този клон за получаване и изпращане (практически клонът не е толкова важен) и съответно БГ пощи и имам изпратени и получени над 500 пратки (не преувеличавам) и нямам загубена НИТО една. :) Може би късмет - едва ли.
За пратки над 500лв ползвам DHL Express, където услугата е в пъти по-качествена но и разликата в цената е в пъти.
Не адвокатствам на Български пощи, защото са ми "транспенис" (извинения за израза, опитах да е възможно най-близко да доброто възпитание), просто съм доволен клиент, който винаги би препоръчал услугите им за цената, на която са.

Между другото във всички пощенски клонове отдавна има камери. :)

Поздрави
You don't stop riding when You get old - You get old when You stop riding!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Drugs are for sluts, losers & weak!

Отговори

Върни се в “Всичко останало”