Гъдел с "Български поШТи"

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.
stealth
Активен
Регистриран: 02 08 2015, 21:37

Re: Гъдел с "Български поШЛи"

Мнение от stealth » 13 01 2019, 11:04

El Rockero написа:
13 01 2019, 01:03
Щом при проверката на двата кода ми дава, че пратката е на наша територия от 23-24.11.2018г., това ще рече, че някой я е приел и сканирал. От нищото няма как да се появят такива данни за местоположението ѝ.
Разбира се, че могат да се появят. И случаят е точно такъв.
Ако пратката е изпратена, все някога ще пристигне. ЕФтини джунджурийки пуснати чрез най-еФтината доставка са ми са мотали по 2-3 месеца. Те нямат тракинг номера и ако изобщо дават някаква полезна информация, то тя е само за движението в държавата изпращач. Номерът е локален и работи само в мрежата на пощата изпращач. По пътя си нямат никаква обратна връзка, както и в страната на доставка. Няма как да има информация, че е пристигнала в пощенският ти клон.

Toshiro
Маниак
Регистриран: 26 06 2014, 12:23

Мнение от Toshiro » 13 01 2019, 11:15

И до цена е. Китаеца се ошумолявя. За $6 часовник + доставка с реален проследяващ номер - трудна работа. То едни Спиди и Еконт са $3. Почти съм сигурен, че пратката е без проследяване. Прегледай си условията на доставка и си искай парите.

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР
Регистриран: 29 09 2009, 15:55

Мнение от stdenev » 13 01 2019, 11:43

@ El Rockero

Клона на летище София ли ползвате - 1540?
От 8-9 години ползвам този клон за получаване и изпращане (практически клонът не е толкова важен) и съответно БГ пощи и имам изпратени и получени над 500 пратки (не преувеличавам) и нямам загубена НИТО една. :) Може би късмет - едва ли.
За пратки над 500лв ползвам DHL Express, където услугата е в пъти по-качествена но и разликата в цената е в пъти.
Не адвокатствам на Български пощи, защото са ми "транспенис" (извинения за израза, опитах да е възможно най-близко да доброто възпитание), просто съм доволен клиент, който винаги би препоръчал услугите им за цената, на която са.

Между другото във всички пощенски клонове отдавна има камери. :)

Поздрави
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР
Регистриран: 29 09 2009, 15:55

Мнение от stdenev » 13 01 2019, 11:54

george2502 написа:
12 01 2019, 22:54
Марине, аз го писах в друга тема, ама с ДХЛ - Нюрнберг София два дни, Горубляне - Подуене (4 км по права линия, 7 от врата до врата) 5 дни с частните Рапидо.
А имах и веселия случай Шефийлд - Дюселдорф един ден и на другия ДХЛ решиха, че не им се вози до БГ и върнаха пратката като невъзможност за доставка. Беше с коледния подарък на жена ми.
Писмото ми до customer care на ДХЛ е цветно с картинки и пожелания за щастлив живот в следващите 4 прераждания за тях и всички околовръст.
Така че, нашите пощи с лелките, тетрадките и Стамат с 15 годишния Партнер направо са муцка на моменти.
Жорка, DHL Express доставят на следващия ден.
Знаеш, косвено съм в системата на DHL, защото авиокомпанията в която работя лети в тяхната група.
Та - няма вариант DHL да реши, че не им се вози до България, всичко се превозва със самолети, а там има едно непреодолимо препятствие - лошото време. Когато времето не позволява, самолеДите просто не летят, братле. ::drinks::
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!

Потребителски аватар
george2502
Маниак
Регистриран: 04 01 2013, 14:24

Мнение от george2502 » 13 01 2019, 13:27

stdenev написа:
13 01 2019, 11:54
george2502 написа:
12 01 2019, 22:54
Марине, аз го писах в друга тема, ама с ДХЛ - Нюрнберг София два дни, Горубляне - Подуене (4 км по права линия, 7 от врата до врата) 5 дни с частните Рапидо.
А имах и веселия случай Шефийлд - Дюселдорф един ден и на другия ДХЛ решиха, че не им се вози до БГ и върнаха пратката като невъзможност за доставка. Беше с коледния подарък на жена ми.
Писмото ми до customer care на ДХЛ е цветно с картинки и пожелания за щастлив живот в следващите 4 прераждания за тях и всички околовръст.
Така че, нашите пощи с лелките, тетрадките и Стамат с 15 годишния Партнер направо са муцка на моменти.
Жорка, DHL Express доставят на следващия ден.
Знаеш, косвено съм в системата на DHL, защото авиокомпанията в която работя лети в тяхната група.
Та - няма вариант DHL да реши, че не им се вози до България, всичко се превозва със самолети, а там има едно непреодолимо препятствие - лошото време. Когато времето не позволява, самолеДите просто не летят, братле. ::drinks::
Стояне, знам какво правите и сега се усещам, че трябваше да питам а подробности.
Беше доставка от sport pursiut и не знам защо така стана, не беше извинение с времето или нещо друго, възстановиха ми сумата след два дни и продължих напред...
Veni, vidi, пиши ЛОКО СФ и да си одим.

Потребителски аватар
El Rockero
Напредващ
Регистриран: 20 03 2014, 11:36
Контакти:

Re: Гъдел с "Български поШТи"

Мнение от El Rockero » 13 01 2019, 22:51

Знам го 1540 от сайта на куриери бг, като информация за неговото местоположение. Ако въпросът е дали съм имал лично вземане-даване там - не. Последните няколко пратки бяха с ниска стойност и "фрии шипинг", но текова нящу... :clap: ::yahoo::
Ся съм се настанил удобно и се наслаждавам на представлението от "БГ пощи" ::up:: ::drinks:: Може и да е тръгнала към Бургазъ пратката, ама за по-пряко през Сидни - Сан Франциско - Лима, ама не Адриана :mrgreen: - Буенос Диас...ъъ... Айрес - Осака... ::drinks::

Изображение

P.S.: Уекинко барнАх заглавието на темата ::cool:: ... по случай 140-годишния юбилей ... ;)
stdenev написа:
13 01 2019, 11:43
@ El Rockero

Клона на летище София ли ползвате - 1540?
От 8-9 години ползвам този клон за получаване и изпращане (практически клонът не е толкова важен) и съответно БГ пощи и имам изпратени и получени над 500 пратки (не преувеличавам) и нямам загубена НИТО една. :) Може би късмет - едва ли.
За пратки над 500лв ползвам DHL Express, където услугата е в пъти по-качествена но и разликата в цената е в пъти.
Не адвокатствам на Български пощи, защото са ми "транспенис" (извинения за израза, опитах да е възможно най-близко да доброто възпитание), просто съм доволен клиент, който винаги би препоръчал услугите им за цената, на която са.

Между другото във всички пощенски клонове отдавна има камери. :)

Поздрави
You don't stop riding when You get old - You get old when You stop riding!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Drugs are for sluts, losers & weak!

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 18 01 2019, 03:10

Племенникът откачи, тръгна да обикаля света без пари с гаджето, браво на тях ::up::. Добре, че за него света е Южна Америка, ама то стига. От 4 месеца са там някъде. Обича освен съвременните комуникации да праща отнякъде обикновени открити пощенски картички, много мило :) .

И сега праща от Патагония по whatsapp някакви снимки и пита дали сме получили картичките, бил пратил вече 5-6, от всяка страна дето били по една. Познайте дали сме ги получили, или поне една да беше... :(. Но един път преди една година получихме една, браво ::thumb:: бяха пак някъде.

А днес, вчера де, коя дата беше, 17 януари. Получавам от една германска фирма благодарности за коледната картичка, изпратихме ги всичките на 15 декември. Нали има печати с дати, или какво там на плика, интересно кои от коя дата са ::angel:: Познайте :))

Ама те немските пощи сигурно са ги замотали, нали и те са DHL ;).

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 18 01 2019, 11:56

Колега, каво стана с четирите часовника в повече? Да не си застрелял техните собственици? :lol:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
El Rockero
Напредващ
Регистриран: 20 03 2014, 11:36
Контакти:

Мнение от El Rockero » 22 01 2019, 00:57

trk2 написа:
18 01 2019, 11:56
Колега, каво стана с четирите часовника в повече? Да не си застрелял техните собственици? :lol:
А, не, бе! Швепс! ::cool::
::cool:: Изображение

Тази сутрин минах през пощата (за "амнайсти" път) и... "АААЛЕЛУЯ, АААЛЕЛУЯ..." :lol: ::yahoo:: ::drinks::
:mrgreen: :)) Равносметката - 7 дни доставка през половината Свят и около 60 от София до Бургас... :roll: :lol: :crazy: :clap: :wtf: :lol:

По този случай го раздавам непукист. И ми е през ;)

За момент ще обърна на сериозна вълна - Член от семейството ми е с ТЕЛК + 2 сърдечни операции. Важен документ изпратен до него като препоръчано писмо не бива доставен. За малко да се случи историята като с човека от "Абсурдите" по НОВА по-горе. :evil: След луд скандал и тон нерви го "намериха" ::crap:: . Чак не беше за вярване какво бяха направили от пощата и къде бе открит... :wtf: Има още няколко случки, но не ги описах в началото, все пак е форум за часовници и историята бе за часовник. Подаден е официален сигнал към компетентен орган. Но не се надявам на резултат... защо ли... :wink:
Тъй... баш са си "Български поШЛи" ;)

Толкова от мен ::drinks::
You don't stop riding when You get old - You get old when You stop riding!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Drugs are for sluts, losers & weak!

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 22 01 2019, 09:44

Има проблеми не само в Български пощи, а и в други пощенски служби. Ето например един мой часовник е изпратен от Сингапурски пощи в Колумбия - къде е Колумбия къде България. Една батерия за лап-топ, която пътува с Швейцарски пощи е в Испания, а друга моя поръчка с Белгийски пощи е изпратена в Германия. Пак си задавам въпроса- къде е България, къде са Испания и Германия.
Та проблеми има навсякъде и независимо от тежките условия, при които работят нашите пощенски служители, те си вършат работата. Понякога по-добре, друг път по-зле...

Потребителски аватар
Vesire
Маниак
Регистриран: 26 08 2011, 08:45

Мнение от Vesire » 22 01 2019, 10:36

Имайте предвид,че това е най-евтината услуга, за някакви неща по 2-3$ колко мислите, че струва транспорта ?
Еми нормално е да се бави и да обиколи полвин земно кълбо, нали има хъбове в различни държави, просто полета до Испания или Германия, оттам нещо удобно за друго място , после друго, докато стигне България.
Който иска експрес да си плати и да не мрънка,
Аз също имам мнооого неща получени, сигурно към 200 пратении съм доволен от БГ пощи, както и ЕМС експресната услуга пак към тях.

Отговори

Върни се в “Всичко останало”