Citizen BN0205-10L

Търсите часовник или се колебаете между няколко модела? Това е вашето място.
Отговори
stoto
Новобранец
Регистриран: 09 01 2020, 14:48

Citizen BN0205-10L

Мнение от stoto » 09 01 2020, 15:26

https://www.irisimo.bg/citizen-promaste ... bn0205-10l
Търся си часовник и след няколко дена ровене се спрях на този модел -. Тъй като не разбирам много от часовници бих се радвал да чуя ваши мнения за часовника, механизма, надеждноста и т.н. Вълнува ме дали черното покритие ще се драска, въпреки че пише че е титан... трябва ли да очаквам някакво износване след 3-4 години? Избрах силиконова каишка тъй като по лесно се пристяга и като съм в морето или на колелото мога лесно да го стягам, но достатъчно здрави и устойчиви ли са? Отделно тъй като няма официален представител на Ситизен (поне аз не знам за такъв) поддръжката ако се наложи проблемна ли е? Часовника ще го ползвам като ежедневен, каране на колело градско отвреме на време и къпане в морето доста често. За спортуване имам друг.

Благодаря предварително

Потребителски аватар
negat1ve
Маниак
Регистриран: 23 02 2010, 17:20

Re: Citizen BN0205-10L

Мнение от negat1ve » 09 01 2020, 15:49

Механизмът е ОК, акомулаторната батерия не е вечна, но ще изкара години. Слаб момент за часовника е главно тази оксидация на касата - ще се протрие с времето, а не подлежи на възтановяване. Поради високата твърдост каси от подобен материал се полират трудно. Също в този ценови клас другите брандове имат модели с недраскаемо стъкло (сапфир).
Удоволствието от ниската цена преминава бързо при ниско качество!

stoto
Новобранец

Мнение от stoto » 10 01 2020, 17:56

Ами взех предвид неизбежното избелване на касата на черния часовник (въпреки че на мен много ми харесват, имах един Jacques Lemans F1 edition черен, който за 6-7 години си личеше вече поизбелялото), както и че модела е с минерално стъкло и се спрях на
https://www.orient-watch.com/Collection ... RA-AA0001B
Не съм имал досега механичен часовник и тия 40 часа на работа след като се остави на едно място малко не ги възприемам още, но като че ли тук се полуачава по добро качество за същите пари, а и на клипове доста добре изглежда. Ще ходя да го видя на живо уикенда. Благодаря!

Потребителски аватар
negat1ve
Маниак

Мнение от negat1ve » 11 01 2020, 14:49

Това е Kamasu - същата каса и механизъм като Mako/ReyII, но с фабричнен сапфир. Макар и 41мм диаметър стои доста прибран и ако си с малко по-голяма китка може да ти малее. Веригата евтинее малко - удоба е, не скубе, но но дрънчи на тенекия малко и с времето крайните звена се разтягат и се налага да се притискат обратно.

Ако не ти допадне Kamasu-то може да погледнеш Orient Triton (RA-EL0001B00B)
Изображение
малко по-скъп, но е с по-добър механизъм, по-голям като диаметър и пауър ризърв компилация.

или бюджетния RA-AA0010B19B
Изображение
Най-евтин от всички и е с минерално стъкло. По-голям като диаметър на касата от Kamasu.

stoto
Новобранец

Мнение от stoto » 16 01 2020, 16:50

След гледане на живо на Kamasu и Seiko 5 прекалено много ми лъскаха безелите, което не ми изглеждаше готино. В крайна сметка се оказа че явно ми харесват черните часовници и си поръчах Orient AA02003B от www.orientuhren.de. Доста по добра му е цената в сравнение с Kamasu и Сейко, като в последствие може да му сложа един сапфир. Взех и една силиконова каишка за всеки случай. Тритона ми хареса, но не ми се дават толкова пари в момента, а 44 на RA-AA0010B19B мм са ми големи за китката.
Чакам часовника да пристигне другата седмица.

Благодаря за информацията и насоките! ::thumb::

Потребителски аватар
negat1ve
Маниак

Мнение от negat1ve » 16 01 2020, 18:53

То това си е черно RAY II или както го водят Raven т.е. същата каса като Kamasu без фабричния сапфир. Може би е било по-удачно да направиш компромис и да вземеш стоманена каса с идеята да не те дразни протритото покритие след години. Може би точно тази конфигурация:
https://www.creationwatches.com/product ... 17124.html
Азиатските сайтове са с по-добра цена, но гаранцията е под въпрос.

Нищо де, комбинацията от белите цифри на датата на черен фон, червените акценти и цялото излъчване лови окото. Честито, нека се носи със здраве!

ПС: Не бързай да му сменяш стъклото щом ще го цъмбуркаш в морска вода, чак като/ако му надереш минералното стъкло тогава. Не се драска чак толкова лесно. Възможно е да се компрометира фабричната водоустойчивост при манипулацията, а техниката на повечето часовникари в Бг позволява тестове до 10 АТМ.

Отговори

Върни се в “Избор на часовник”