Как да се справим с вмирисана каишка

Информация и мнения за конкретни модели и марки

Как да се справим с вмирисана каишка

Мнениеот Groot » 08 10 2009, 20:19

Здравейте. На много хора им се случва кожената каишка да им се вмирише.

Ето няколко варианта да се справите с проблема:

Направете паста от сода бикарбонат и вода. Намажете вътрешната част и изчакайте един час. След това изплакнете с вода и оставете да изсъхне хубаво.

Някой хора мажат с лак за нокти вътрешната част на каишката за да не се вмирисва вбъдеще.
Аватар
Groot
Маниак

Re: Как да се справим с вмирисана каишка

Мнениеот vgp_sas » 08 10 2009, 21:09

содата не шупва ли когато се смеси с вода ?
Аватар
vgp_sas
Активен

Мнениеот Groot » 08 10 2009, 21:11

Не много. а и ти сложи малко вода - да стане на каша. И да шупне ще спре.
Препоръчвам първо да опиташ на малка площ за да тестваш как реагира самата кожа. Да не доразвалиш нещата
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот vgp_sas » 08 10 2009, 21:15

Ей сега ще пробвам.
Аватар
vgp_sas
Активен

Мнениеот Groot » 08 10 2009, 21:18

Само да кажа, че аз кожени каишки не използвам и не съм го опитвал - ако не стане ще търсим друг вариант :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот vgp_sas » 11 10 2009, 20:45

Еми няма голям ефект. Все пак малка разлика се усеща.
Аватар
vgp_sas
Активен

Мнениеот Groot » 11 10 2009, 21:48

Ще продължа търсенето :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот Groot » 12 10 2009, 08:59

Навсякъде казват, че содата върши работа.
Но някои потапят цялата каишка и чакат една нощ.
Ако не те е страх че ще я повредиш опитай така. За да не сваляш каишката от часовника сложи корпуса на часовника межу две чаши като потопиш двата края в чашите с гъстия разтвор от сода (сега може да не е кажа, но пак да трябва да е гъст). Можеш да го направиш и с една чаша - като подопиш и двата края в чашата, а механизма запреш с вилиза, така че да не падне в разтвора. Може би малко от каишката ще остане навън, но ако чашата е пълна до самия ръб трябва да стане.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот seikobg » 07 12 2009, 13:30

ако ти мирише каишката помислиси живееш ли правилно в кожарската индустрия има една манипулация казвасе хромиране тогава нее възможно да мирише погледни колите с кожен салон не мирише нали ?а дизинфекция е нужна това са естествени материали am ако е от 1 50 от битака арменска каишка мирише брато и апартамента да смениш пак ще мирише ... със сдраве от сейкото :Д
seikobg
Новобранец

Мнениеот mospec » 07 12 2009, 16:44

Кирилица моля .
Изображение
Аватар
mospec
Маниак

Мнениеот Groot » 07 12 2009, 16:45

Потребителят е предупреден и на лична за кирилицата.
Надявам се да се съобрази.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот kagebista » 11 01 2010, 23:05

Бих добавил след манипулацията със содата - впитваш се крем за ръце. Намазвате хубаво каишката и оставяте за през нощта. На следващия ден е като нова и ще ухае ненатрапчиво на крем стига да не сте ползвали много мазен и ароматен. След още ден няма да се усеща аромат, но гланцовия и омекотителен ефект ще остане.
Доста ефектно е и при чисто нови часовници с кожени каишки. Докато се нагоди по ръката е възможно бързо да се нареже на дадени места и да се направят следи още на първия час носене. Процедурата намалява и почти премахва този ефект.
Каишки се сменят все пак. Да скъпи са оригиналните, но за сметка на това са качествени. За да се вмирише явно вече не е проблема в нея. Но за такива хора - гума по добре.
Изображение
Аватар
kagebista
Маниак

Мнениеот CHILIEV » 12 12 2011, 17:01

Тъкмо се засилих да си връщам новия часовник, че е в гаранция още и ето, че попадам пак тук :)

Не обичам да си смъквам часовника по принцип. Предното касио си го купих, след 4 години го смъкнах и си взех нов с който мислех да направя същото. Явно обаче лукса с кожената каишка (стария беше с метална) изисква малко грижа. Каишката иначе е перфектна и съм много доволен. Има малки дупчици по кожата и нещо меко в самата нея, не държи мокро ако съм си намокрил часовника, не спарва... абе всички неща от които се притеснявах доста в началото.

Та да повдигна темата ако има нови предложения за обезмирисване и периодична поддръжка :)

Изображение
Аватар
CHILIEV
Напредващ

Мнениеот felix » 12 12 2011, 20:45

Днес случайно видях в един магазин за обувки импрегнант на който имаше нарисувана и каишка на часовник, което ми се стори много странно, но се зачетох и пише че за да има ефект се напръсква преди да го носиш тоест преди да се е вмирисала и освен че не позволява намокрянето не позволява и вмирисването защото има и анти бактериален ефект. Дали че има ефект обаче не знам но каквато и да е каишка повече от 1 година година и половина максимум не може да издържи, става дума за ежедневна употреба ако се сменят няколко часовника вече е друго. Друг вариант, който срещнах в един руски форум беше периодично да се намазва с одеколон за след бръснене и мога да кажа че има ефект стига да не се е вмирисала прекалено много, но трябва да си сигурен че е от естествена кожа каишката защото ако е изкуствена става лошо. :)
Изображение
Изображение
Quod scripsi, scripsi.
Аватар
felix
МОДЕРАТОР

Мнениеот CHILIEV » 12 12 2011, 20:53

Наистина ли? Година - година и половина? Направо да отивам да го връщам... Касио дали ще ми признаят гаранцията. Според мен ако се разсъждава спрямо ЗЗП би трябвало това да е достатъчно условие за рекламация - никъде не пише как да се поддържа, не пише, че ще мирише, не пише че трябва да се носи през ден, не пише да не се носи през лятото. Така де... супер смотано е ако няма как да се махне миризмата. Преди малко си накиснах каишката, но си мислех за крема след това. То ще трябва да го мажа със крем всеки ден след къпане и ще ходя мазен, заедно с ръкавите на ризата ми :?

От къде може да се поръчат оригинални аксесоари за Касио? Има същия като моя модел с метална верижка.
Много съм разочарован :thumbdown:
Аватар
CHILIEV
Напредващ

Мнениеот ram » 13 12 2011, 14:34

По принцип кожата си се вмирисва, и ако се носи постоянно за мен е нормално да се скофти (при положение че се потиш повече от обикновено). Най-добре е да имаш алтернатива и лятото да сменяш кожата.
„Времето е наркотик, много от него убива.“
Тери Пратчет
Аватар
ram
Маниак

Мнениеот felix » 14 12 2011, 02:01

CHILIEV написа:Наистина ли? Година - година и половина? Направо да отивам да го връщам... Касио дали ще ми признаят гаранцията. Според мен ако се разсъждава спрямо ЗЗП би трябвало това да е достатъчно условие за рекламация - никъде не пише как да се поддържа, не пише, че ще мирише, не пише че трябва да се носи през ден, не пише да не се носи през лятото. Така де... супер смотано е ако няма как да се махне миризмата. Преди малко си накиснах каишката, но си мислех за крема след това. То ще трябва да го мажа със крем всеки ден след къпане и ще ходя мазен, заедно с ръкавите на ризата ми :?

От къде може да се поръчат оригинални аксесоари за Касио? Има същия като моя модел с метална верижка.
Много съм разочарован :thumbdown:

Гаранция поради страх от вмирисване на каишката :D Логиката ти ми се струва малко странна. Каишката може би е един вид консуматив или влиза като поддръжка на часовника, както при верижката е полирането примерно. За поддръжка нищо не пише защото може и без нея тя е по-скоро желателна, както и да се носи през ден, за да се запази за по-дълго време. А и не мисля че е чак такъв проблем, това че е с каишка като единствен минус е това, че трябва да се подменя. Нищо не може да замени приятното усещане на кожата както и олекотяването на часовника( в сравнение с верижка) часовника придобива съвсем друг вид и стои много по-елегантно.
Изображение
Изображение
Quod scripsi, scripsi.
Аватар
felix
МОДЕРАТОР

Мнениеот CHILIEV » 14 12 2011, 10:19

felix написа:Гаранция поради страх от вмирисване на каишката :D Логиката ти ми се струва малко странна.

Не страх, а реално вмирисана каишка.
Ако една стока изисква специфична поддръжка или специални условия на ползване, различни от обичайните за продукта то клиента трябва да е информиран за това. Иначе си е чиста проба заблуда. Все пак не може всеки да знае спецификите на всеки един продукт на пазара. Има уреди, които изискват специални грижи и поддръжка и това е добре описано и клиента е информира преди да я е купил за да може да си реши кое ще му е по-удобно и дали да избере този продукт или подобен без специфичните поддръжки.
Разсъжденията ми са основно от клиентска гледна точка, не се заяждам.

Определено кожената каишка е много по-красива, но е смотано да не е предупреден човек за тези особености нито от продавача нито май в книжката пише такива неща. Уж не се пиша за много прос' ама това определено ме изненада. Сега какво - имам си часовник за през ден? Или да си купувам през 4 месеца по нова каишка 50-70 лв. за часовник дето е 150 :wtf: ?

Всъщност по метода със содата и крема успях да реша проблема засега, просто ме учуди доста този факт. ::drinks::
Аватар
CHILIEV
Напредващ

Мнениеот felix » 14 12 2011, 20:57

CHILIEV написа:Или да си купувам през 4 месеца по нова каишка 50-70 лв. за часовник дето е 150 :wtf: ?

Има каишки и по 4-5лв. не е задължително да си купуваш от 50-70. ::up::
Изображение
Изображение
Quod scripsi, scripsi.
Аватар
felix
МОДЕРАТОР

Мнениеот tanatsi » 15 12 2011, 00:02

CHILIEV написа:
felix написа:Гаранция поради страх от вмирисване на каишката :D Логиката ти ми се струва малко странна.

Не страх, а реално вмирисана каишка.
Ако една стока изисква специфична поддръжка или специални условия на ползване, различни от обичайните за продукта то клиента трябва да е информиран за това. Иначе си е чиста проба заблуда. Все пак не може всеки да знае спецификите на всеки един продукт на пазара. Има уреди, които изискват специални грижи и поддръжка и това е добре описано и клиента е информира преди да я е купил за да може да си реши кое ще му е по-удобно и дали да избере този продукт или подобен без специфичните поддръжки.
Разсъжденията ми са основно от клиентска гледна точка, не се заяждам.

Определено кожената каишка е много по-красива, но е смотано да не е предупреден човек за тези особености нито от продавача нито май в книжката пише такива неща. Уж не се пиша за много прос' ама това определено ме изненада. Сега какво - имам си часовник за през ден? Или да си купувам през 4 месеца по нова каишка 50-70 лв. за часовник дето е 150 :wtf: ?

Всъщност по метода със содата и крема успях да реша проблема засега, просто ме учуди доста този факт. ::drinks::

То и бельото с чорапите барабар също се сменя.
tanatsi
Маниак

Следваща

Назад към Марки, модели, новини, коментари