Клуб Ракета

Теми около конкретна марка, модел или вид часовник
САМО ЗА ФЕНОВЕ!
Камбуров
Напредващ
Регистриран: 21 05 2018, 00:02

Re: Клуб Ракета

Мнение от Камбуров » 28 06 2018, 19:55

Мишо, Росене, благодаря за отговорите ви!
Росене, рази последната стоманена Ракета 2609 е невероятна! Тотално се губи от радарите, въпреки, че си фигурира в каталога. Ако притежаваш такава, завиждам ти! Позволяваш ли ми да използвам твоите снимки при кореспонденция с колеги?
Стоманената Ракета е от руския форум watch.ru и пост на колега с прякор Alchron

"05 Jun 2016, 21:11:48
Добавлю стальнуй Ракету начала 80-х, которой нет в каталоге, показывал полгода назад в разделе Ракета.

http://forum.watch.ru/attachment.php?at ... 1447094255

Изрично отбелязва човека, че не фигурира в каталог. Приемам неговото твърдение за даденост, не мога да съм сигурен 100%. Няма снимка на задния капак за да сравня визуално металния нюанс на задния капак и касата дали съвпадат. Хрома е с по-студен (синкав) оттенък от неръждаемата стомана и при налагане се вижда контраста. Тук нищо не се разбира, освен, че "изглежда" обработена стомана.
За задния капак на другата Ракета аз също мисля, че е произведен така, а не обработен в гаража. Не намирам аналог, дори и да не е на Ракета. Въобще какъвто и да е друг съветски октаграм.
Тук стигам до момента в който се съгласявам с Мишо относно съветските каталози, с едно малко пояснение. Аз съм със сравнително малък опит в тематиката и каталозите са единствения начин да си внеса малко ред в съветския хаос. Не мога съвсем да ги игнорирам, защото тогава всякакви комбинации са възможни и мога просто да се откажа да търся някаква автентичност. Вече разбирам, че има много пространство извън каталозите и затова дискутирам тези моменти с приятели във форума. Очевидно има доста неща, които може да ни ги изясни само някой бивш служител в Петродворец на бутилка водка ::drinks::
Ако от горните мистерии има един екземпляр, рано или късно ще се появи и втори. Ако тука във форума ги отчетем, току виж един ден някой забележи нещо :)
Иван

Потребителски аватар
ceramosi5
Маниак
Регистриран: 20 09 2010, 21:27

Мнение от ceramosi5 » 29 06 2018, 17:22

На някои часовници може никога да не се появи втори екземпляр.Доста мистерии има в съветското часовникарско производство. Има изнасяни от заводите експериментални екземпляри , има и часовници, които като корпуси и циферблати са били изготвяни от работещите в заводите за собствени нужди. Стоманените корпуси са рядкост, защото цената им е доста по-висока.Относно водката- нея ще ти я изпият работниците от заводите , и след това пак ще спорят и ще бъдат на различно мнение. ::drinks::

Камбуров
Напредващ

Мнение от Камбуров » 05 07 2018, 16:01

ceramosi5 написа:На някои часовници може никога да не се появи втори екземпляр.Доста мистерии има в съветското часовникарско производство. Има изнасяни от заводите експериментални екземпляри , има и часовници, които като корпуси и циферблати са били изготвяни от работещите в заводите за собствени нужди. Стоманените корпуси са рядкост, защото цената им е доста по-висока.Относно водката- нея ще ти я изпият работниците от заводите , и след това пак ще спорят и ще бъдат на различно мнение. ::drinks::

Абсолютно съм съгласен с теб :) Понякога се чувствам като Индиана Джоунс. Мине не мине ден, научавам нещо ново. Днес ми попадна една Ракета, подобна на тази която Donko1100 постна по-рано (е, не толкова хубава, колкото неговата), но с учудване разбрах, че тези модели са с 20мм. междулъгово, което май не е много обичайно за съветски часовник.
Опитвам се да се сетя за други модели от това време, ама не мога

Изображение

PS: Намерих си един модел Полет с 20мм., както и касата на Ракета Атом (която нямам)

Камбуров
Напредващ

Мнение от Камбуров » 23 07 2018, 15:02

Импулсивна покупка от Ebay.

Изображение

Наложи се да поработя (почистване, стъкло, секундна стрелка), но накрая получих това

Изображение

Потребителски аватар
diksanal
Маниак
Регистриран: 03 09 2012, 21:32

Мнение от diksanal » 23 07 2018, 22:59

Камбуров написа:
23 07 2018, 15:02

Наложи се да поработя (почистване, стъкло, секундна стрелка), но накрая получих това

Изображение
Определено се е получило. ::thumb::
И от мен една, в същия дух:

Изображение
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.

Камбуров
Напредващ

Мнение от Камбуров » 24 07 2018, 15:42

Динко, страхотна е! ::drinks::
Имам същият модел, само че не в толкова добро състояние колкото твоята. Безелчето вече не е черно, а протрито до месинга, а цифера не подлежи на реставрация.
В тази връзка отправям призив до колегите във форума - някой знае ли къде се намират оригинални стъкла за тези модели, със скосен профил?
Моите и двата са с подменени стъкла, много ще се радвам да ги възстановя в оригинален вид. За горния ще търся тъмносиня стрелка (за момента е с черна), но това сякаш ще е по-лесно. Диаметъра на безела мисля че е 37мм., стъклото може би 37.2мм., не съм сигурен.
Благодаря предварително!
Иван

Потребителски аватар
tuxy
Напредващ
Регистриран: 07 01 2011, 15:00

Мнение от tuxy » 11 08 2018, 10:54

Изображение
"Mechanical watches are not there any more to have the primary function of indicating the time. Their role is to present part of our personality" Julien Tornare CEO of Zenith

Камбуров
Напредващ

Мнение от Камбуров » 11 08 2018, 18:54

Изображение

Kostabo
Маниак
Регистриран: 22 04 2015, 19:01

Мнение от Kostabo » 26 08 2018, 11:40

Ракета 2628.Н
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тука е така...

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 27 08 2018, 13:41

Една и от мен!

Изображение

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 27 08 2018, 18:31

Лелейййй, ако я види един виетнамец в залива,половината Ханой ще ти даде, а ако имаше и петолъчка ,отиди и Хо Ши Мин :)) Луд е по тази символика. Не ,че и аз не бих я сложил в кутията за лично взиране и ........

От мен една гъбардясала :lol:

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

mako86
Новобранец
Регистриран: 13 10 2018, 15:09

Мнение от mako86 » 13 10 2018, 17:27

Изображение
Ето и моето съкровище :)

pufokn
Новобранец
Регистриран: 21 08 2016, 10:49

Мнение от pufokn » 17 10 2018, 16:18

Ново стъкло,профилактика,нова каишка и..... perfect strangers.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
sepin4
Активен
Регистриран: 04 06 2018, 15:04

Мнение от sepin4 » 14 01 2019, 16:32

Изображение

Изображение

Изображение

За пръв път купувам и слагам такъв бегемот. Чуството е подобно, като да се качиш във Волга, руско и масивно. ::huh:: Не знам дали ще се задържи при мен, но за момента много ме радват нечовешките размери.

Отговори

Върни се в “Фен теми”